Къде си държите скарата ако нямате балкон?

  • 14 935
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Имах неблагоразумието да си затворя балкона и да го направя на кухненски бокс. Сега като включа скарата дори под абсорбатора мирише по 2 дни на пушек.
Отвън балконът ни е с изолация и не зная как бих могла да сложа стойка за скарата и как да продупча изолацията. Сигурно няма начин да сложа стойка без да пръска върху стената и да мога да обслужвам скарата.
Лишихме се от любимите печени на скара скара месца.




# 1
  • Мнения: 4 290
Нямам скара, аз съм от хората, които купуват готова. Не обичам да ми мирише, няма спасение от това. Пък на терасата да пека кюфтета, абсурд. Не го приемам и не го практикувам.
Надявам се един ден да имам къща с двор и грил на дървени въглища. Това е истината.  Grinning

# 2
  • Мнения: 672
Нямам скара, аз съм от хората, които купуват готова. Не обичам да ми мирише, няма спасение от това. Пък на терасата да пека кюфтета, абсурд. Не го приемам и не го практикувам.
Надявам се един ден да имам къща с двор и грил на дървени въглища. Това е истината.  Grinning

И аз така  Peace

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Аз имам балкон, ама не бих си правила скара на него.  Naughty Имаме компактно BBQ на дървени въглища и чат-пат ходим на пикник/вила и си хапваме месце на скара.

# 4
  • Мнения: 3 830
Имаме барбекю и като ходим на пикник, си го слагаме в багажника.
Скара електрическа имаме, но не я ползваме, въпреки че имаме тераса. Някак си е доста... Не си представям да вмирисвам половината комшии и апартаментите им на печено месо. Laughing

# 5
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Имам балкон и ел.скарата се ползва там само лятото. Не мисля, че вмирисвам комшиите, защото при нас това е целогодишно. Абсорбатора работи всяка вечер по няколко часа и когато не готвя. Явно има някакъв проблем, защото знам какво ядат комшиите 4 етажа под нас  Shocked . Да не обяснявам колко е гот, като ядат риба. Обмисляхме да викаме и фирма или да монтираме някаква клапа, която да затваря въздуховода...  newsm78 Абе още не сме го измислили...
Та...през зимата скарата ни е под абсорбатора, но за нашата смея да кажа, че грам не пуши. Специлано търсихме такава, за да можем да я ползваме вътре. След ползване понамирисва в кухнята, но в никакъв случай не повече отколкото, ако готвя или пържа  Peace Обмисляме да приобщим балкона и когато това стане просто и лятото ще я ползваме вътре. А в интерес на истината едва ли ползваме скарата повече от веднъж в месеца.

# 6
  • Мнения: 743
Когато сме купили нещо за скара,скумрия най-често,мъжа ми слиза в гаража,там има контакт и там я пече.Гаража ни е точно до входа и така дразни прибиращите се гладни съседи Mr. Green.Не е много удачен вариант,но друг няма,ако искаме топла скаричка....

# 7
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Когато сме купили нещо за скара,скумрия най-често,мъжа ми слиза в гаража,там има контакт и там я пече.Гаража ни е точно до входа и така дразни прибиращите се гладни съседи Mr. Green.

 Joy  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 830
Един комшия всяко лято пече на балкона на електрическа скара (той е на четвъртия етаж, а ние сме на седмия) и доста пушеци и миризми се разнасят из целия блок. Laughing А ако има и малко вятър да разнася хубаво и равномерно.. Grinning  chef

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Аз пък имам електрическа скара на балкона която редовно ползвам -риба ведръж седмично , кебапчета ,кюфтера  пилешки пържоли -вярно мирише но не е на лошо а на вкусно   chef , съседите също редовно ползват тяхната скара на балкона.  Авторката съветвам да си купи скара която не пуши- Филипс имат такава .

# 10
  • Мнения: 8 999
Не знам каква ще да е тази скара, която да не пуши. Пушилката се вдига от изгорелите мазнини /които неминуемо изтичат от продуктите/, а дори и само от сока - ако примерно се пекат зеленчуци. Смърди и дими, та знае ли се! Не бих ползвала такъв уред вкъщи, дори и на балкона, защото ще окадя съседите. Печем на скара/барбекю само на двора на вилата.

# 11
  • Мнения: 236
Живеем в малка кооперация, в която доста от съседите си ползват електрически скари на терасите, включително и ние Peace A лятото понеже блокчето е оградено и озеленено в двора сме купили барбекю със съседите и си правим доста често събирания - страхотно е! Е, то без пушек няма как, но пък си заслужава!

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Когато сме купили нещо за скара,скумрия най-често,мъжа ми слиза в гаража,там има контакт и там я пече.Гаража ни е точно до входа и така дразни прибиращите се гладни съседи Mr. Green.

 Joy  Mr. Green


И при нас така, а уличните котки се редят на опашка  Mr. Green
Не понасям вкъщи да ми мирише на скара и единствения вариант е този - в гаража

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
ето това имах впредвид под скара без дим http://www.consumer.philips.com/consumer/bg/bg/consumer/cc/_cate … S_SU_BG_CONSUMER/

# 14
  • Мнения: 1 844
ние имаме 4 тераси,обаче зимата печем на скара в КУХНЯТА,като слагаме скарата под аспиратора.скарата е точно от тези,за които се говори в горните постове,че не пушат и е пуснат линк към тях.освен това и абсорбаторът ни е от най-мощния клас за потребителски нужди.мога да ви кажа,че не се усеща абсолютно никаква миризма,няма пушеци и задимявания.

Общи условия

Активация на акаунт