Има ли забременели по естествен път с ИЯР?

  • 35 266
  • 95
  •   1
Отговори
Здравейте на всички! Силно ме вълнува този въпрос, тъй като, както можете да се досетите, съм с тази диагноза. Стойностите ми на АМХ и Инхибин Б са доста ниски, а докторът ми каза, че при мен качеството на яйцеклетките преди всичко е проблемно. В спермограмата на мъжът ми има "умерени отклонения" - така каза докторът и че проблемът съм аз. В момента и двамата пием билки и витамини /самоизписани/ за евентуално повишение на шансовете. Чудя се дали изобщо има смисъл от тези билки и витамини при мен специално. Имам спонтанна овулация всеки месец, но до сега нищо не се получава. Записана съм в донорска програма и чакам да ми се обадят. Та се питам има ли смисъл да се надявам да се случи ЧУДО по естествен път или кротко да чакам донор? Благодаря предварително на тези, които биха взели отношение по моите вълнения!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 014
Да има смисъл ! Може и един месец в годината да е, но да имаш качествана яйцеклетка и тогава да станат нещата. Има и друга вероятност докато чакаш за донорска яйцеклетка, да се успокоиш до такава степен че да забременееш спонтанно. Ако в момента си много притеснена. Пиеш ли естрофем за поддържане на яйчниците, не знам дали оказва влияние върху качеството на яйцеклетката но се предписва при високи нива на ФСХ които както знаеш са свързани с инхибина и ам хормон. Успех! Praynig

# 2
Благодаря ти за бързия отговор и за надеждата! Естрофем не пия, но билките, които пия са за регулиране въобще на половите хормони. Имам проблем с гърдите, по-точно фиброкистозна мастопатия и по тази причина не е особено препоръчително допълнително вкарване на естрадиол. Поне при последния прием направих кисти и някакви уплътнения, които, слава Богу, почти изчезнаха от билката, която пия и за този проблем.

# 3
Nadejda_73 , надежда винаги има и е възможно да успееш да забременееш. пожелавам ти го от сърце. Praynig
по отношение на билките имам особено мнение, защото при мен докараха дисбаласн и разбъркаха хормоните страшно много, затова внимивай. Peace

# 4
Мноооого благодаря! Praynig Да, чувала съм за билките такива неща, но нали знаеш човек понякога се чувства като удавник и се хваща за всичко подадено му за спасяване. В интерес на истината билката за мастопатията май наистина си върши работата, т.к. дори при прием на Мастодинон отново се появи някаква бучка, която след като започнах билките се стопи.

# 5
  • Мнения: 117
Мила, чудеса стават, шанс винаги има, аз лично имам хормонални проблеми, нямам цикъл с месеци ако не пия лекарства, имам две бременности и д вете са точно по време, в което ми е писвало от лекарства, спирам да ги пия и съответно спира и цикъла ми. Давата пъти, в които забременях, беше след като съм нямала по 2-3 месеца цикъл, лекарите нямат обяснение, но..., явно понякога в медицина се случват и необясними неща. Вярвай, бъди оптимист, бъди положително насторена! Стискам палци!

# 6
Много сте мили всички. Благодаря, че давате такав подкрепа! Старая се да съм оптимист, но понякога ми е доста трудно. Все пак при мен хормоналните проблеми са свързани с ИЯР и нещата май няма да стават по-добри, а напротив.... Cry До колкото знам в края на репродуктивния период при жената остават най-некачествените яйцеклетки и затова се питах дали изобщо нещата, които приемам за увеличаване уж на шансовете, биха свършили работа? Дали все пак това не е предопределено?

# 7
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Здравейте,момичета.По темата не съм на "ти",но дано нямате нищо против да се отклоня за малко.И аз също съм с нередовен цикъл и от няколко месеца пия билкови хапчета -SOAKTIV NACHTKERZEROL-KAPSELN за да го регулирам,,ами доволна съм от тях. Hug

# 8
  • Мнения: 43
Здравейте, аз също съм с нисък инхибин ,вчера приключи моя 2 опит инвитро,неуспешен,искам да попитам какви билки или лекарства да пия за подобряване качеството на яйцеклетките преди евентуален следващ опит

# 9
Моето мнение е да се консултираш с репродуктивния си специалист дали изобщо трябва да пиеш билки преди инвитро. По-добре недей да го правиш на своя глава след като предстои такава процедура. Аз пия билки разчитайки на бебе по естествен път.

# 10
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Nadejda_73 и аз имам много нисък АМХ - 0.9ng/mL (реф. 0.0 - 6.9), Инхибин Б ми е направо в графата на тези след менопауза под 7.0pg/mL. Имам зад гърба си 3 инвитро с икси, и аз си задавам този въпрос. Изхарчихме един тон сълзи, пари и нерви, от  неуспехите, и сега сме на вълна донорски ембриони. Надежда, че по естествен път нещо ще стане винаги има, но кога, и до кога да чакаме и да се надяваме? Ние имаме и сериозен пробем с плувците! То не е една беля, и аз само с един яйчник останах, та при нас нещата никак не са да седим и да се надяваме на чудо. Но при вас може пък да се случи чудото. А защо да не продължите с донорски, всичко ще мине добре, ще си имате бебче/чета Praynig, пък после и да стане чудо Praynig добре дошло ще е.
Вие къде сте на лист за донорски яйцеклелтки, в коя клиника? Ако нямаш нищо против да споделиш?

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 18:54 от Baby*

# 11
Дано да се случи! Пожелавам ти го и на теб от сърце! За сълзите знам какво е и как се чувства човек... В клиниката на Владимиров сме. Там те ти търсят донор. До колкото знам чакащите нямат ангажименти по този въпрос.

# 12
  • Мнения: 143
Здравейте всички които имате диагноза ИЯР.Преди 11 месеца ми поставиха и на мен такава диагноза.Почти нямах хормон който да е в нормата.Инхибив под 8.Започна да се говори за донорска яйцеклетка,за инвитро и т.н.Започнах да ровя по сайтовете на инвитро клиниките и се отчаях като видях че само за час за първичен преглед трябва да чакам година,а за останалото Бог знае колко.Тогава реших докато дойде време за инвитро или докато намеря донорска яйцеклетка да не бездействам.Ендокриноложската ми назначи хормонозаместителна терапия,а личната ми Гинеколожка,която не е от инвитро клиника потвърди терапията и започнахме фуликометрия.Момичета на втория месец аз бях бременна,а от седем  дни гушкам плода на тази бременност.С това искам да вдъхна вяра на всички които имат тази диагноза и най-вече,не бездействайте докато чакате за инвитро или донорска яйцеклетка.Надежда винаги има и никога не бива да я пускате.Желая успех на всички ви,бъдете силни и се борете и Бог ще ви възнагради.УСПЕХ

# 13
  • Мнения: 613
Аз мога да ви препоръчам М2ТОН,билкови таблетки,има ги в магазини "Лечител",а и в някои аптеки.Лично съм се убедила в ефикасността им.Преди да забременея от 3то ИКСИ /за жалост за кратко,нозаради високи НК/ ги пих 2 мес.понеже д-ра ме насочи към диагноза "лоши яйцеклетки".Сега,когато ще правя поредния опит ги пия вече от 4 месеца и съм много доволна.Имах високо ФСХ,намалиха го /още след 1месечния му прием/ имам редовна овулация,нормализирах си теглото,по-спокойна съм.Интересното,което,че този месец НК са ми 8%,а това не е било никога,винаги са ми били високи.Това може да се дължи и на двукратното слагане в матката на някакво лекарство,което го слагат преди биопсиите в клиника "Малинов",незнам.Споделих с имуноложката за този М2ТОН и тя каза,че ще го провери.Помолих я да ме осведоми след това дали от нейна научна гледна точка тези билкови таблетки са ми помогнали за НКклетките.Много хора не го знаят това лекарство,но четох тук из форумите,че и някои лекари го изписвали за такива проблеми.Ако искате пробвайте го,ако не ви помогне със сигурност няма да ви навреди!Желая ви много успехи! 

# 14
  • Мнения: 335
ИРА2, направо е фантастичен този препарат!
Би ли споделила кой ти го изписа-д-р Стаменов?Какво мисли той за него?
Досега при мен беше водещ имунологичния проблем. Какво ли не пих и нищо не повлия на НК клетките и Хашимотото,дори се влошават. Водя епична битка и с инфекциите. Този М2ТОН направо е идеален за късната ми овулация и яйцеклетки със съмнително качество.
Но все пак това е препарат и най-добре да се взема със съгласието на лекар. Поне така си мисля. Като знам как ми се накара ендокриноложката за разните хранителни добавки.
Моля,ако имате възможност питайте лекаря си какво мисли за М2ТОН и пишете!
Благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт