Грижи за косата по време на кърмене

  • 709
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Здравейте,
кърмя почти два месеца доста успешно и засега нямам никакви проблеми с косата откъм косопоад. Много хора (дори и фризьорка) ме предупреди,че е много вероятно ако продължа да кърмя още косата ми да започне да пада.
За момента само ми се появи пърхут, като по време на бременноста косата ми беше повече от страхотна!
От аптеката съм си взела Калции на хапчета и всеки ден взимам по 600 мг.
Четох за маската с Тривитаминол,но не е подходяща за кърмачки, заради високото съдържание на Витамин А.

Някаква идея за маска или нещо подобно с цел превантивно подрахнване на косата, за да не се стига до косопод?

Или нещо за пърхут?

# 1
  • София
  • Мнения: 276
Дърпам темата напред, тъй като и мен ме интересува....Хайде споделете Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 8 508
Препоръчвам ви Стимулант за коса на Икаров, съдържа няколко вида масла+екстракт от коприва и др. билки. Аз откакто родих, си подстригах два пръста от косата и редовно преди баня се мажа със стимуланта (в корените и след това се реша, стоя 15-30мин). Направо не мога да си позная косата- толкова е лъскава и почти двойна, а въпросното шишенце струва не повече от 4лв. Става и за пърхут и суха и мазна коса.

# 3
  • Мнения: 306
Препоръчвам шампоана от алое и жожоба на Форевър Ливинг. Много е мек и измива страхотно. Ще ти спре пърхута със сигурност. Може да се комбинира с Алое активатор, който е лосион и се втрива във скалпа. Активизира кожата, мазнините се разграждат, порите се отварят, освен това се бори успешно с гъбички, защото действа антибактериално. За хранителен режим не казвам нищо, защото като кърмачка се предполага че се храниш повече от добре и здравословно  Grinning

# 4

Общи условия

Активация на акаунт