пелетни камини

  • 34 411
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 527
Здравейте, може ли ако някой от вас знае нещо за камините с пелети да сподели. Искам да отоплявам с такава къща от около 200 кв. м.
Например достатъчно ли топли, икономично ли е?
 newsm78 Ако някой от вас има опит може ли да сподели. Изглеждат много лесни за употреба и практични. Ще ми бъде много поледно, всичко което споделите.

Благодаря предварително

# 1
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Дори не знам какво е това. Би ли дала повече информация, че ми стана интересно.

# 2
  • Мнения: 527
Камина за отопление, може и водата да затопля и работи не с дърва традиционно, а с пелети. Размерите на пелетите са 6х30мм. Уж топлоотдават 95%, но са пърен автоматик. Само сипваш и тя си топли. Има и дистанционно. Няма я хамалогията като при стандартните камини. Понеже звучи много примамливо исках някой с опит да сподели дали има недостатъци, някакви недомислици,  но... дано се появи

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Знам за една фирма във Варна - "Ecofire", които внасят точно такива печки и камини, представители са на италиански фирми.
Ето ти адрес, можеш да питаш за подробности: http://tikva.biz/Wex9/firmAddress.jsp?idf=888.

Аз много съм изкушена от такъв начин на отопление, но техническите данни не ги запомних. Rolling Eyes

# 4
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Имам таква в офиса. Практични са, топлят наистина много, напълно автоматизирани. Настройваш желаната темепература и от теб се иска само да допълваш бункера с пелети. При мен разхода и е около 1,5 кг на час, за около 70 кв. м, 18 kw камина.  Купувахме я ето от тук http://kaminite.com/ Но за 200 кв.м камина няма да ти свърши работа, с малък капацитет са. Ще ти трябва или котел на пелети или две камини по една на етаж например ако си на два етажа. Единственото кофти нещо е при почистването на пепелта която остава в камината, вдига се доста прах ако нямаш прахосмукачка под ръка.
 Simple Smile

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 14:44 от Тръпката

# 5
  • Мнения: 527
С тази цена излиза 1 тон на месец за 70 кв.м. Това е страшно много. По-луксозно е от тец. дано да има накаква грешка. #Crazy

# 6
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Разхода е много относителен. Зависи от много фактори - изолация, дограма, атмосферни условия, желана температура в стаите, както и от това дали е сложена правилната мощност за дадената отопляема площ. Ако мощността е по-малка от нужната и камината работи на пълна мощност постоянно разхода може и да се качи доста повече от това. Моя офис е без всякаква изолация, покрива е от един фазер и отгоре ламарина, аз топля гълъбите Wink И въпреки това вътре е 24-25 градуса.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Печка на пелети SUPERIOR -  Италия. Внасят ги "Арт про" - София. За миналата зима апартамент 110 м2 чиста площ отоплението с топлата вода ни струваше 840 лв. Тази зима сме купили досега 2 тона х 360 лв. и сега трябва да купим още 1 тон, от който ще ни останат поне 700 кг за следващата зима. Печката е с водна риза. Чистенето наистина е с прахосмукачка, но продават прахосмукачки за камини, които най-общо представляват една кофа с метална тръба, която се свързва с другата прахосмукачка. Когато ние я купувахме нямаше никакъв избор, но си мисля че в момента може и да има печки, на които пепелта се събира в чекмедже, което се почиства по-лесно. Наистина е много топло и то в целия апартамент. При нас винаги има отворен прозорец.( защото сме пушачи )
Печката работи само през деня. Ако те интересува още нещо питай, ако мога ще ти отговоря, но според мен трябва да се свържеш наистина с хора, които се занимават с това и те могат да ти отговорят на въпроса за отоплението на къща - каква мощност ти е необходима и колко ще ти струва. Първоначалната инвестиция не е малка, но според мен си заслужава. Да допълня само става въпрос за нова кооперация с изолация и хубава дограма.

# 8
  • Мнения: 527
ansy, благодаря много! полезна информация! искам да попитам щом нощем не работи сутрин като станете топло ли е? И не хаби ли много пелети щом са налага ново запалване всяка сутрин? колко кв е вашата камина? Мерси много за инфото   bouquet

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Печката е 12 kw . През нощта не работи, защото става много топло. Прозорецът е отворен само през деня.  Не ни е студено сутрин. Съпругът ми става рано и ако е забравил прозореца отворен аз като стана може и да се наметна, но това е защото съм зиморничева и сме свикнали в къщи винаги да е много топло. Не знам дали гори повече пелети по този начин, просто защото никога не сме я оставяли да работи денонощно. Говоря за най-студените дни. Сега и да го остави отворен няма проблеми.

# 10
  • Мнения: 527
ansy,  много ни благодаря. много полезна информация, тямаше от къде да я науча. моного съм ти благодарна. Ние ще строим къща и смятаме да ползваме пелетна камина за отопление. дано и при нас да е така икономично. Приятна вечер

# 11
Здравейте момичета. И аз искам да споделя моя опит с пелетните камини. Ние си купихме такава от фирма Prolexter, испанска е и за сега сме много доволни. Подариха ни даже и специална френска прахосмукачка за камини, с нея почистванете е елементарно. Камината е напълно автомтизирана, сама си прави всичко, нашата грижа е да я почистваме от време на време и да сипваме пелети. Отопляваме около 200 квадратни метра, разхода ни за сега на месец е около 260 лева, а пелетите ги купуваме от Разлог. Успех в избора и решенията.

# 12
  • Мнения: 527
doni21,  може ли да споделиш колко киловата е вашата камина? А къщата добре изолирана ли е? Прощавай и за неудобния въпрос , но изложението какво е? защото според мен добре изолираната къща и доброто изложение предполагат по-малък разход?

Благодаря за информацията

# 13
Здравей Alra. Няма нищо неудобно във въпроса ти, нормално е да питаш дали разхода се влияе от изолацията и изложението. Изолацията ни е добра, а що се отнася до изложение - имаме всякакви, изток, северозапад, юг. Разходът ни е около 2 кг на час за 20 kW камина с водна риза и сме много доволни. Изчислиха ни професионално каква мощност ни е необходима и ни инсталираха камината. И за последно, много е важно да ползваш качествени пелети, независимо че камините на тази фирма се адаптират и саморегулират към различните качества пелети, тези от добро качество дават по добра ефективност и по малък разход.

# 14
  • Мнения: 527
doni21,  мерси за отговора. Може ли да попитам камината 24 часа ли работи? Или се включва и изключва, когато постигне зададената температера. Може ли да падне под този разход? Според теб (като имаш опит вече) от какво зависи?

Във вашия разход влиза ли и топлата вода?

Общи условия

Активация на акаунт