Много болезнени бодежи в гърдата след кърмене?!!!!!!!

  • 1 852
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 148
Някой да се е сблъсквал с това.
ДАЙТЕ СЪВЕТ, НЕ СЕ ИЗДЪРЖА.

# 1
  • Мнения: 367
Напълно те разбирам! Аз също ги усещам от известно време. Леко облекчение усещам, когато масажирам гърдите си след кърмене. Не зная точно на какво се дължат, по време на бременност гърдите стават по-чувствителни и с това си обяснявам моето положение. Надявам се някой да ти даде по-компетентен съвет. Peace

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Искаш ли да опиташ малко по-подробно да опишеш тези бодежи?
Кога започват - веднага след кърмене или известно време след това? Зърното променя ли си цвета по време на болките? Свързваш ли с нещо появата на тези бодежи - появяват ли се по друго време, напр. от студено?
Имаш ли - и имала ли си - разраняване на гърдите?

# 3
  • Мнения: 690
И аз се записвам да следя темата, защото понякога и аз имам такива бодежи. Започват след кърмене (особено, ако малката е яла по-често или по дълго от гърдата). Не съм забелязала да има промени в зърното или гърдата, не са непоносими, но са доста силни на интервали от няколко секунди до минута и постепенно се разреждат, докато след половин един час съвсем спрат. Понакога чувствам и след това, но съвсем слаби. Бодежите са от зърното навътре в гъдата, не съм забеляала да се активизират от студ и само в едната гърда. Гърдите ми не са се разранявали, не съм имала проблеми със зърната.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 148
Не са редовни. Случи ми се първия път преди 2-3 дни, след нощното хранене в 3 и до храненето в 6 не съм мигнала от болки. След това нямаше и помен докато днес отново се появиха бодежите- след хранене, не веднага, около 10тина минути по- късно и продължиха до времето за следващото хранене. Много остри, силни болки- направо си поревах. И това е само при лявата гърда- тя обикновено ми създава проблеми. Да споделя, че зърното ми е болезнено и ареолата е подута. Самото кърмене е доста болезнено. От дясната не съм имала проблеми.
Утре ще ходя на лекар и ще питам, четох че може да е от гъбична инфекция. После ще споделя.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
След като зърното е подуто и болезнено, вероятно наистина става въпрос за инфекция - не е задължително да е гъбична, може и бактериална да е. Затова е най-добре наистина да те види лекар и да изпише лечение.

Петенцето, искаш ли да пробваш да сложиш нещо сухо и топло на гърдата в тези моменти да видиш дали болката ще отмине по-бързо?

# 6
  • Мнения: 690

Петенцето, искаш ли да пробваш да сложиш нещо сухо и топло на гърдата в тези моменти да видиш дали болката ще отмине по-бързо?

От снощи не съм имала бодежи, но ако довечера имам ще опитам и ще пиша. Много ти благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт