Предаванията "Фитнес на Карибите" , "Йога зона" и Методът Пилатес по ТВ Fiesta

  • 26 262
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 380
Пускам  темата с надеждата да спортуваме повече.От вчера попаднах случайно на тази невероятна телевизия и съм очарована. Grinning Grinning Grinning
Тук  е публикувана програмата.Излъчва се по пет пъти на ден.Продължителността на всяко от предаванията е по 30 минути.Нека спортуваме заедно......... Hug
Ето малко инфо:

Фитнес на Карибите:


Заредете се с енергия

Облечете екип, сложете удобни спортни обувки, вземете си вода, усмихнете се и разчистете малко място пред телевизора… после го пуснете, защото „Фитнес на Карибите” започва! Включете се в активна аеробна тренировка, която ще ви зареди с енергия и добро настроение.Вашият инструктор е сред приказните пейзажи на Барбадос. Нали нямате нищо против да отидете там?
Предаване с рекордно много сезони

През 2008 се навършват 15 години от създаването на предаването „Фитнес на Карибите”. Към момента са снимани повече от 800 негови серии. Това са 15 успешни сезона . През 2007 г. предаването постига дневна аудитория от 100 милиона домакинства в повече от 75 страни. Барбадос е изключителен домакин на тази програма, от създаването и през 1994 г. За радост на екипа и зрителите, няма шанс зашеметяващо красивите пейзажи за снимки да бъдат изчерпани.
Водещата Шели Макдоналд

Шели Макдоналд е известен канадски фитнес инструктор. Притежава заразителен ентусиазъм и умело съчетава показването на упражненията с ясни и полезни съвети за правилното им изпълнение.
 


Йога зона:
Древна практика в съвременна форма

Думата "Йога" означава сливане, свързване на човека с природата. Йога е система за комплексно усъвършенстване на човешката личност. То се постига чрез хармонично свързване на йогийско дишане (пранаяма), йогийски пози (асани) и специфичен начин на живот. Въпреки, че е част от източната култура йогата има много последователи в западния свят. Съвременната физиология приветства ползотворното въздействие от комбинацията на задържане на дишането и усилените дихателни движения при йогийското дишане.А, какво е асана?

Древният мъдрец Патанджали е казал, че асаната е стабилен и приятен начин за седеж, при който не се изпитва напрежение. Според съвремените специалисти от йогийските асани (пози) има повече полза, отколкото от активните спортни занимания. И при двете дейности се изпълняват движения, нервните окончания в края на мускулите и сухожилията се дразнят и изпращат информация в мозъка, че се извършва работа. Организмът започва да разгражда от собствените си резерви, за да осигури процеса. Разликата се състои в това, че при спортните занимания мускулите се съкращават, извършват работа и изразходват голяма част от отделената енергия, а при асаните мускулите се разтягат обикновено под тежестта на собственото тяло и почти не изразходват енергия. Това е причината след изиграването на ежедневния си комплекс йогите да се чувстват заредени с енергия, а спортистите да са изморени и след известно време да са с увеличен апетит.

Асаните (йогистките пози) и правилното дишане са прекрасен начин да се отпуснете. Да разтеглите всяко мускулче на тялото си докато релаксирате и съзнанието си. И в крайна сметка дa си починете пълноценно. Наред с това ще подобрите видимо външният вид, здравето и самочувствието си. Йогата води към повишаване силата и тонуса на мускулите, без да предизвиква излишно трупане на мускулна маса. Водещите на програмата леко и уверено ще ви водят стъпка по стъпка към овладяването на тайните на йогата. Програмата е създадена от Адам Фингър, а водещите са негови ученици.

Методът „Пилатес”


Методът „Пилатес” нашумя преди няколко години, но съществува от началото на миналия век.


Особеноно популярен е сред професионалните танцьори и атлети. Методъте създаден от Джоузеф Пилатес. Той е американец от немски произход. Като дете страда от астма, рахит и ревматизъм. За да преодолее физическите си недъзи започва да се занимава със спорт - ски, гмуркане и гимнастика и боди билдинг. По-късно разработва системата си, която има одобрението на лекарите специалисти вече почти цял век.


Защо методът стана толкова популярен?
Наричат го „съвременната йога” защото трансформира тялото и изгражда сила, без да предизвиква натрупване на мускулна маса. Издължава силуета, учи на правилна стойка и подобрява гъвкавостта. Което неизбежно води до подобряване и на самочувствието.

Водещата Трейси Малет

Трейси Малет е международно признат експерт известен във фитнес индустрията. Тя е и популярна медийна фигура. Над 19 милиона зрители следят и участват в нейните телевизионни тренировки. Освен това е горда майка на две деца. В епизодите, които телевизия „Фиеста” предлага на вашето внимание, тя съчетава методът „Пилатес” с друга своя страст кардио танците. Става въпрос за вид натоварване, което развива сърдечно-съдовата система, вдига пулса над 60% от максималния и води до: намаляване на подкожните мазнини, намаляване на теглото, добра кондиция на тялото, намаляване на стреса. Всичко това в комбинация с приятна жизнеутвърждаваща музика.

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 17:38 от sladkish4e

# 1
  • Мнения: 164
Сладкишче, супер идея, но трябва да проверя дали го имаме този канал на Булсатком-а  Wink Ако го намеря съм навита да правя упражненията ако имам време  Peace

# 2
  • Мнения: 1 380
Сладкишче, супер идея, но трябва да проверя дали го имаме този канал на Булсатком-а  Wink Ако го намеря съм навита да правя упражненията ако имам време  Peace
Е как, и ние сме на Булсатком...имаш го 100%....тя е нова телевизия....в смисъл от скоро е в БГ ефира...а какво невероятни манджи готвят.....да си оближеш пръстите.....може би за това има през няколко часа фитнес.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Йога зоната  започва в  19:00, Пилатес в 19:30, а Фитнеса на Карибите в 20:00 часа.

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 17:12 от sladkish4e

# 3
  • Мнения: 164
По спомен, по едно време май ги даваха тези предавания по Риалити  newsm78 рано сутрин и вечерта пак. Ей сега ще преровя каналите да видя къде са го завряли  този и ако мога ще се включа за 19 часа за йогата  Peace

Сладкишче, не го открих  Confused Пиши на кой номер е и дали е на мястото на някоя друга програма  Praynig Дали го водят като платен канал  newsm78 Ще бръкна после и в сайта им

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 18:44 от viv-miv

# 4
  • Мнения: 1 380
Имам и цифрова и кабелна телевизия, но го гледам на кабелната.
При нас не е платен канал.Сега правих йогата.Супер е.....фитнес на карибите не успях, защото мъжо гледа баскетбол...... Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 3 216
Имам го този канал-на Евроком сме,ако не се льжа се казваше Фиеста ТВ и си е безплатен. Обаче на мен упражненията не ми харесват много, и някакси не обясняват хубаво.

# 6
  • Мнения: 492
сладкишче, поздравления за темата  bouquet , дано го имаме този канал Simple Smile

# 7
  • Мнения: 97
Вчера разгледах всички канали по нашата кабеларка - "Мустанг", но не го открих за съжаление, а много ме заинтригува. Обаче попаднах на един руски, където някъде към 11 - 11.30 ч. имаше програма на живо за отслабване. Там освен съвети за диетично хранене според възрастта дадоха и едно много интересно упражнение за мързеливите към гимнастиката. То е следното: разхвърляш по пода клечките на един голям кибрит/долу-горе колкото 10 наши стандартни кутийки/ и започваш да се навеждаш и да ги събираш една по една. Желателно е това да става и бързо. Интересно е наистина Laughing, особено като се има впредвид жените които бяха в студиото, почти всички с над 100 кг. тегло. Laughing

# 8
  • Мнения: 2 068
на сина ми много му харесват и редовно прави упражненията  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 380
Вчера разгледах всички канали по нашата кабеларка - "Мустанг", но не го открих за съжаление, а много ме заинтригува. Обаче попаднах на един руски, където някъде към 11 - 11.30 ч. имаше програма на живо за отслабване. Там освен съвети за диетично хранене според възрастта дадоха и едно много интересно упражнение за мързеливите към гимнастиката. То е следното: разхвърляш по пода клечките на един голям кибрит/долу-горе колкото 10 наши стандартни кутийки/ и започваш да се навеждаш и да ги събираш една по една. Желателно е това да става и бързо. Интересно е наистина Laughing, особено като се има впредвид жените които бяха в студиото, почти всички с над 100 кг. тегло. Laughing
Koй е този руски канал.Аз не че се справям перфектно с езика, но горе долу им разбирам, та ми стана интересно.
kremena "фитнеса на Карибите" и мен не ми хареса особено, но" пилатес" и "йога зоната" си ги правя веднъж на ден.Много ми харесват.При тях се обяснява доста по-задълбочено.

# 10
  • Мнения: 97
sladkish4e, не съм сигурна, но провери утре ако си свободна в 11.10 ч. да не е ОРТ, предаването "молохов+". На екрана има изписана само една единица и сега като се рових из програмите на ТВ, само това приличаше на него.

# 11
  • Мнения: 1 380
sladkish4e, не съм сигурна, но провери утре ако си свободна в 11.10 ч. да не е ОРТ, предаването "молохов+". На екрана има изписана само една единица и сега като се рових из програмите на ТВ, само това приличаше на него.
Благодаря много.

# 12
  • Мнения: 389
сладкишче,ти ме разби. Ще се опитам да се включа

# 13
  • Мнения: 18
momi4eta zaintriguvahte me no na na6ata kabelna DCC njmame tozi kanal za sugalenie

# 14
  • Мнения: 389
булсатком също го няма

# 15
  • Мнения: 4 406
Харесват ми, но рядко имам възможност да ги играя.

# 16
  • Мнения: 2
търсих канала онлайн  Sad
дали го има Thinking

# 17
  • София
  • Мнения: 6 010
И аз да се наредя като фенка на тази телевизия! Simple Smile
Откакто я открих преди около месец доста често си правя упражнения с тах - най-вече йога и пилатес, фитнес на карибите изисква степенка и топка, каквито аз нямам засега.
Хубаво ме подсетихме сега като видях темата и ще се приготвя да поспортувам малко от 19:00 часа.
Няма ги онлайн.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 836
Записвам се и аз за йогата и пилатеса с амбицията да ги редувам, ще видим дали ще успея.
Йога зоната редовно я играех преди около 5-6 години, даваха й по една американска телевизия.

# 19
  • Мнения: 0
 Rolling EyesИнформацията ти е супер! И аз тръгвам сега на Пилатес /още не мога да прибера коремището, ужас!!!/ - дето бил точно копие на американския оригинален метод  в новото  пилатес студио дето го откриха сега....някаква американка/от Варна пак /водела специални класове,  с малко хора само и т.н., имало и точно за след раждане даже ама само дето незнам след колко време ще ми остава и за това... някой може ли да ми каже дали 1/2пъти седмично ще даде резултат или  в началото да се прежаля по 4/5 пъти в седмицата?

# 20
  • София
  • Мнения: 6 010
Според мен ако имаш време и всеки ден е хубаво да се прави, защото натоварването не е голямо и става дума само за 30 мин на ден... Естествено, че и 2 пъти седмично е добре, но за поддържане на формата според мен Simple Smile
Успех!   bouquet

# 21
  • Мнения: 97
мамалъвица, удобно ли ще е да те помоля да ми кажеш къде е това студио и приблизителните часове на тренировки, а още по-добре телефон за контакт. Благодаря.

# 22
  • Мнения: 16
Аз си търся някой да ги запише тези предавания и да си ги правя, когато аз мога, защото ми е трудно да се съобразявам с програмата на телевизията. Но гледах фитнес от карибите и беше много интензивно. Та, ако намеря някой с тунер, ще ви кажа Simple Smile. Ако пък вие имате такъв ... Успех!

# 23
  • Мнения: 97
Момичета, бях в София и успях да я хвана тази "Фиеста". Предаванията наистина са супер. Някой се беше оплакъл от аеробиката, ами едно от момичетата изпълнява по-лекия вариант, следвайте нея. Моята забележка е, че са много кратки/само 30 мин./ и едно след друго, но това е вече въпрос на лично виждане.

# 24
  • Мнения: 1 380
Аз съм фен на йогата по "фиеста"-тв. Аеробиката ми е тежка....но както казва vessit е с малка продължителност и не е чак толкова уморително.

# 25
ne propuskam ve4er bez da go gledam i sa6tevremenno da gi pravia

# 26
a niakoi znaeli kak da si gi izteglia seriite

# 27
  • Мнения: 97
briq, ти като я хващаш тази ТВ, защо не си запишеш няколко предавания и след това сама да си направиш един комплекс от около час и половина - два от най-доброто. Аз така бих постъпила, но във Варна не се разпространява нито по кабеларките, нито на Билсатком са я срещали. Иначе специално йога зоната намирам за най-добрата йога, която съм срещала досега. Ходила съм на два вида йога във Варна, а също имам и една малко старичка книжка, но това което гледах по "Фиеста" определено си е мнооооого добро, поне за мен.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
Току що играх йогата и се чувствам много добре,мисля да играя всеки ден по нещо-или йога или пилатес.

# 29
  • Мнения: 4 406
На мен ли така ми се струва, че почнаха много да ги повтарят.

# 30
  • Мнения: 1 380
На мен ли така ми се струва, че почнаха много да ги повтарят.
И аз забелязвам, че пускат дадени серии и после ги повтарят....това не ми пречи обаче.....

# 31
  • Мнения: 372
Извинете, йога зона на базата на кой вид йога практика е? Може би на аштанга йога?

# 32
  • Мнения: 609
И аз да се вкл. по темата.
Много съм запалена по йогата и т. нар. Метод Пилатес по тв фиеста.
Занимавам се с най-разнообразни по вид тренировки, защото доста лесно ми доскучава.
Имам и тае бо, каланетика, аеробика на компа...
Четох една книга мисля, че беше писана от дъщерята, или жената на Пилатес създателя на метода. Предаването няма нищо общо с оригинала. В книгата нямаше никакви танци, подскоци и джуфки дето ги гледаме. По скоро се доближава до йогата.
Но да натъртя че ми харесва и правя упражненията само се дразня на заглавието.
Може пък това да се нови течения в Пилатеса, знам ли...... newsm78

# 33
  • Мнения: 462
И аз да се включа ... Simple Smile Абе, нещо като Йогалатес е, аз бая се зарибих, ходя редовно - два пъти седмично ... красота и толкова приятно ми отпуска нервичката ...  #2gunfire Simple Smile Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 2 100
Хайде и аз в клуба!
От две седмици играя Йога и Пилатес. Всяка сутрин от 7.00 преди работа. Много съм доволна. Замислям се дали да не ставам  в 60.00 и да изиграя и двете серии, но много ми се спи.
Наистина малко Йога сутрин прави чудеса.

# 35
  • софия
  • Мнения: 386
И аз се запалих по Пилатес от тв Фиеста-мисля;че има и от 13.30

# 36
  • Мнения: 181
Има ли ги качени някъде в Нета, че на моят кабел го няма този канал, аз съм фен на йогата, но сега нещо нямам време да ходя.

# 37
  • Мнения: 43
от известно време и аз съм и голям фен. Всички предавания са много интересни и полезни. Брано на създателите и.

# 38
  • София
  • Мнения: 385
Здравейте!

От няколко дена и аз се опитвам да правя йогата по Фиеста.Сигурно е голям смях отстрани, ако някой ме гледа, но хората там казват:"няма да стане от първия път" и аз не се отказвам.Много съм вдървена.Упражненията на пода ги правя, като си постилам едно одеяло и с помощта на възглавници...Въобще, голяма трагедия съм...
Но вчера останах много доволна - при едно усукване на гръбнака, чух пукане.След него получих страхотно облекчение в гърба и кръста, които ми бяха схванати преди това!

Така че , продължавам!

# 39
  • София
  • Мнения: 6 010
*Миленски*, поздравления!
Важното е да не се отказваш и да се чувстваш добре.
Аз в скоро време нямам време за спорт с изключение на народните танци, но от февруари като ми свърши сесията и аз започвам наново заниманията с "Йога зона"  newsm68

# 40
  • София
  • Мнения: 385
White_tulip, мерси!Няма отказване!Много ми е приятно, не е натоварващо сърцето, пък дано и да се постегна и пораздвижа!
Успех на изпитите!

# 41
  • Мнения: 462
Аз до такава степен съм се зарибила, че си купих и топка, ходя и на анти-стрес йога ... яко си е, признавам ... адски разпускащо ми действа. По-лошото е, че се зарибих и по фън шуй ... хванала съм архитектката, да ми прави предложения за новото жилище ...  Embarassed хахахаххаа внимавайте, момичета, доста заразно е!

# 42
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, разбрахте ли, че махат вечерния блок с упражнения по Фиеста?  newsm45
Днес тъкмо разместих мебелите и "О, изненада!", неприятна разбира се  Confused

# 43
  • Мнения: 1 380
Момичета, разбрахте ли, че махат вечерния блок с упражнения по Фиеста?  newsm45
Днес тъкмо разместих мебелите и "О, изненада!", неприятна разбира се  Confused
Сега ще има предаване"йога за семейството" и също йога за бебета....ще е интересно да се види.

# 44
  • София
  • Мнения: 385
Аз си записах на видео касетка 4 предавания и си ги играя когато на мене ми е удобно.

# 45
  • софия
  • Мнения: 386
Аз се чудя защо вечер все ги няма,а те ги махнали Sad

# 46
  • Мнения: 26
 Пуснала съм заявка в замунда за йога зона. Има гласуване и ще се радвам много, ако гласувате, за да качат серийте и да ги правим когато ни е удобно.
 Иначе аз правя фитнес на Карибите и йога и се чувствам много добре. Препоръчвам ги на всички, които се колебаят дали да започнат Simple Smile.

# 47
  • София
  • Мнения: 6 010
Къде да гласуваме?
Аз съм с двете ръце "за" да качат йогата с бг превод в замундата  Peace

# 48
  • Мнения: 177
Хе, каква изненада е тази тема?!

Телевизорът ми е почти постоянно на този канал от ноември месец. Бебо като ме събуди сутрин към 5:30 - 6 часа йогата е първото, с което се захващам. Страхотно, плавно събуждане. Но наистина, като практикувате по-дълго започват много да се повтарят. Аз затова си купих и книга с асани. Сега добавям и упражнения от нея, та заниманията ми + предаването стават около 60-90 минути. Имам проблеми с нервичките и забелязах, че още от самото начало станах по-спокойна след всичкото това дишане. Даже лекичко се пристрастих и сега, когато имам възможност /остана последната будна у дома/ си правя втора тренировка за деня. Вечер е още по-хубаво. Обикновено последното отпускащо упражнение го правя в леглото и излизам от позата на сутринта.  Wink

А за рецептите - дума да няма! Има страхотни неща и повечето са съвсем приложими. А и духа на цялата програма е толкова уютен....

# 49
  • Мнения: 26
Къде да гласуваме?
Аз съм с двете ръце "за" да качат йогата с бг превод в замундата  Peace

Ето линка със заявката: http://DMCA-removal-from-Google/reqdetails.php?id=132468
 Дано я качат...

# 50
  • София
  • Мнения: 6 010
Ами отваря ми се тази заявка, но не виждам как да гласувам за нея. Има отдолу един бутон "Направи заявка" и като го кликна ми дава грешка. Аз също се надявам в скоро време да я качат йогата, но като видях 1500 страници със заявки малко се обезкуражих.

# 51
  • софия
  • Мнения: 386
На последния ред пише" гласувай"-там кликваш.Аз дадох глас,дано качат.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 010
Гласувах! Peace

# 53
  • Мнения: 1
Здравейте на всички, които се интересуват от йога. И аз влязох в замундата, чрез линка за заявка, но ми изписа съобщение, че няма такава заявка. Кажете ми как се гласува, защото и аз искам да си ти сваля.

# 54
  • Мнения: 6
И на мен тази телевизия ми е любима. Почти всички предавания са интересни и полезни.

# 55
  • Мнения: 36
Здравейте!
Аз днес по фиеста тв за първи път попаднах  на йога зона. Някъде около 13 часа беше. Надявам се да е всеки ден. Останах впечатлена и вдъхновена да започна с тренировки. Истината е, че отдавна търся из нет-а йога - видео подходящо за начинаещи, но така и не попаднах. А в този ред на мисли, в замунда също няма качено или поне за сега.

# 56
  • Мнения: 16
В темата за тренировки в домашни условия има много разнообразни тренировки (и линкове)  Peace

# 57
  • Silistra
  • Мнения: 125
Здравейте, момичета. Виждам, че отдавна не е писано в темата, дори наскоро пуснах нова, но явно няма интерес към Фиеста ТВ. Много ми харесват йога упражненията, но за съжаление не мога никъде да ги намеря онлайн, а след седмица няма да имам възможност да ги следя по ТВ. Гласувах в замунда да ги качат по заявка, но май скоро няма да има резултат   Sad

# 58
  • Мнения: 16
Виж темата за тренировки в домашни условия, има супер много линкове за всякакви упражнения.

# 59
  • Мнения: 22
Здравейте, момичета. Виждам, че отдавна не е писано в темата, дори наскоро пуснах нова, но явно няма интерес към Фиеста ТВ. Много ми харесват йога упражненията, но за съжаление не мога никъде да ги намеря онлайн, а след седмица няма да имам възможност да ги следя по ТВ. Гласувах в замунда да ги качат по заявка, но май скоро няма да има резултат   Sad
Да, и аз бих се радвала да ги качат там. По-горе като проследих линка, обаче, ми изписа, че няма такава заявка  newsm78

# 60
  • Silistra
  • Мнения: 125

Да, и аз бих се радвала да ги качат там. По-горе като проследих линка, обаче, ми изписа, че няма такава заявка  newsm78
[/quote]
Мъня, на мен също ми излиза, че няма такава заявка, но в замунда като напишеш йога в торентите излизат няколко файла и по-долу в коментарите е даден линк към активна заявка Simple Smile

# 61
  • Silistra
  • Мнения: 125
Момичета, имам сериите на Йога зона, но не са озвучени на български. Ако някой ги иска, да пише на ЛС.

# 62
  • Мнения: 6 390
привет и от мен  bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 227
Здравейте,
записвам се при феновете на йога зоната. От около 2 месеца се запалих и редовно вкъщи практикувам. Толкова ми хареса, че се записах и на курс по йога с инструктор направих няколко посещения, но не се отказвам и вкъщи почти всеки ден правя. Добре, че по Фиеста ги дават по няколко пъти и така според свободното ми време успявам да се включа.
Моля, ако някой може да ми препоръча хубава книга за йога.

# 64
  • София
  • Мнения: 807
Много харесвам канала! Гледам го почти непрекъснато! За съжаление, все не успявам да си извадя постелката и да направя нещо! С диетите се получава, но с тренировките - не!  Sad

# 65
  • Мнения: 2 883
Запис в темата. Страхотни предавания, но изключително в неудобно за мен време. Гледах - няма ги в замунда  Confused а това предаване Йога зона е много полезно, и със страхотна информация поднесено  Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 6 010
Има няколко серии от Йога зона в YouTube. А ако искаш да си изтеглиш ми пиши на лично да ти дам линк.  Peace
Но е изцяло на английски.

# 67
  • Мнения: 181
Препоръчвам ви този сайт https://www.homeyoga.bg/

Общи условия

Активация на акаунт