Пречи ли миома за забременяване и трябва ли да се махне?

  • 849
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравейте,скоро на моя приятелка й откриха миома на входа на влагагалището,с размер на 3 месечна бременност.След две консултации с двама лекари,те са на мнение,че трябва да се отсрани цялата матка.Моля дайде съвети,при такова положение нужно ли е отстраняването на цялата матка?

# 1
  • Мнения: 1 868
Здравейте,скоро на моя приятелка й откриха миома на входа на влагагалището,с размер на 3 месечна бременност.След две консултации с двама лекари,те са на мнение,че трябва да се отсрани цялата матка.Моля дайде съвети,при такова положение нужно ли е отстраняването на цялата матка?
Здравей, всичко зависи от вида на миомата, има варианти за миомектомия, което ще рече да се махне само миомата, но пак трябва да се прецени!
Забременяване с толкова голяма миома има огромна опасност не  само за износване на плода но и за нея самата!
Успех на приятелката ти дано намери изход по скоро от тази ситуация Praynig

# 2
  • Мнения: 556
Направете консултация с опериращ гинеколог. В това положение миомата вероятно пречи на забременяване.
Тук във форумите има информация за добри гинеколози, които биха се справили с проблема без да се отстранява матката.
Аз мога да кажа д-р Божидар Славчев - Майчин дом - София, д-р Тюфекчиева - Майчин дом София (аз съм оперирана от нея от миома на кофти място с голям риск за отстраняване на матката), проф. Горчев от Плевен. Има и още много добри лекари. Потърсете.

# 3
  • Мнения: 153
Благодаря за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт