Персонален идентификационен код (ПИК) от НОИ?

  • 16 603
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 464
    Здравейте!
    Имам въпрос относно ПИК от НОИ. Разбрах, че някои мами си проверяват кога и за кои дни ще им изплатят парите за майчинството на сайта на НОИ чрез този код. Дали наистина е така и как става това. Питам тъй като скоро ми изтекоха 315те дни майчинство, а са ми изплатили само 140 лв и то на 20 число мисля, а за този още нищо... Исках да проверя и аз на сайта, но без този код май няма да стане, а е необходимо лично или съпругът ми с пълномощно да подаде молба за такъв ПИК.
    Наистина ли чрез този код мога да проверявам тези неща на сайта, питам тъй като няма да е лесно с двете деца да тичаме по нотариуси за пълномощно или до НОИ сама с децата.
    Дано някой може да отговори...
      bouquet

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Да с пик-а можеш да проверяваш.Той за това е персонален и не може да бъде давам на трети лица.В НОИ става много бързо издаването му.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
дават го лично,носи си и личната ти карта.попълваш тази молба и отиваш http://www.noi.bg/content/spravki/Pr-11.doc

С този код ще виждаш точно на коя дата и каква сума ще ти преведат.Също и какви документи е внесъл работодателят ти в нОИ.

# 3
  • Мнения: 2 374
Да.Аз проверявам с него с от самото начало,много е удобно,но го дават само на място.На първия етаж,но не си спомням коя стая беше.

# 4
  • Хасково
  • Мнения: 79
Няма нужда да ходиш до НОИ, ако си получавала ежегодно пимса от там за внесените от работодателя осигуровки. В тези писма го има този ПИК Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 12 548
В 106-та стая се подава молбата. ПИК-ът го дават веднага.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 464
    Много благодаря за информацията! Наистина е полезно, още другата седмица ще се сдобия с него, така най-после ще разбера какво се случва, а не така да гадая и да не зная кога какво да очаквам. Разходките с двете деца до НОИ са изтощителни, така е много по-удобно.
    Весе, довечера ще опитаме с мъжа ми да изровим документи от НОИ, че и той иска такъв код, ако не намерим-ще ходи до НОИ с пълномощно.
  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 1 464
А плаща ли се някаква такса в НОИ?

# 8
  • Мнения: 117
не нищо не се плаща.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 998
Нищо не се плаща и наистина е за 5 минути работа.

Общи условия

Активация на акаунт