Отичане на краката

  • 13 090
  • 9
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 115
Здравейте, момичета Simple Smile Създавам тази тема, за да разбера нещо повече за проблема, който имам. Краката ми отичат наистина много. Преди време го свързвах с работата, която вършех (лятото работя като сервитьорка), но явно не това е причината.  Имам и доста целулит за теглото ми -53кг. на 170см. Казвали са ми, че може би имам проблем с кръвообращението на краката. Другото особено при мен е , че почти не пия вода - странно е , но винаги съм била така. Не пия и кафе, за което знам че отводнява и има значение и за целулита, и за отоците.  Моля да споделите вашето мнение, ако сте запознати. Благодаря предварително  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Причините може да са много - проблеми с бъбреците, сърцето, щитовидната жлеза.
Аз имам подобен проблем, но досега не съм открила причината, въпреки множеството лекари, които са ме гледали и безбройните изследвания  Rolling Eyes
Само че на мен ми отича само единият глезен и то основно лятото, когато е топло времето и при положение, че съм по цял ден обута и на бюро. В почивните дни, когато се движа повече, не ми се подува толкова. Освен това намирам връзка с овулацията и цикъла си - когато настъпи овулацията ми и когато наближи да ми идва, ми отича най-много, т.е. тогава се получава една задръжка на течности. Правила съм си изследвания на бъбреци, сърце, щитовидна жлеза, доплер на дълбоките вени за разширени вени и какво ли още не и не става ясно от какво е  Thinking

По принцип целулитът наистина има връзка със задръжката на вода, тъй че явно и при теб има някаква задръжка, макар че пък аз целулит нямам или поне не е нещо фрапантно.
И между другото и аз не пия много вода  Rolling Eyes

# 2
  • Varna
  • Мнения: 115
Благодаря ти Simple Smile Аз също съм чувала за проблеми с бъбреците и сърцето. Случва ми се от време на време да получавам бъбречни кризи, образувам пясъчинки периодично, но проблемът с бъбреците ми е от 6-7 години, а с отоците- от една. И не знам наистина....
Казвали са ми, че когато на човек му се налага да стои седнал през по - голямата част от деня, положението е още по -сериозно. Аз още съм студентка, но си представям живот и здраве след няколко месеца като ми се наложи да работя на бюро как ще се прибирам с двойни крака  smile3507

# 3
  • Мнения: 1 677
И аз съм чувала за разширени вене, сърце, бъбреци, като причина за отоци.
На мен пък ръцете ми отичат от известно време и то нощем, даже се събуждах, защото усещах впити пръстените си в пръстите, май ше трябва да ходя на лекар...

# 4
  • Мнения: 3 116
Зари, посети нефролог. Тези оттоци са много специфични и характерни при бъбречни проблеми.

Ако искаш пусни си една ПКК с креатинин, уреа и пикочна киселина и по-този начин си провери бъбречната функция. Момичета, не подценявайте този проблем  Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Като изключим, че имам болки в бъбрека понякога и че имам плаващи бъбреци, други бъбречни проблеми аз нямам. Тъй че при мен не е от това.

zarrry, започни да изключваш възможните причини една по една. На мен ми пуснаха и ТСХ - хормон на щитовидната жлеза, за да се види функцията, защото ендокринологът каза, че и от там може да е, но при мен е о`к.
Гледаха ми и сърцето, но освен пролапс на митралната клапа, друго няма.
Правиха ми и доплер на дълбоките вени, да се види дали няма разширени вени.

На теб къде точно ти отичат краката - около глезените ли само или и нагоре?


# 6
  • Varna
  • Мнения: 115
Мерси, момичета Simple Smile Ще предприема нещо наистина, защото е доста притеснително. Иначе краката ми отичат целите - бедрата по - малко, но от коляното надолу.....сериозна е работата. Приятеля ми направо се изумява  вечер като лягам какви са ми краката и сутрин като ставам - разликата е очевидна и голяма.

# 7
  • Мнения: 17 546
Случва ми се от време на време да получавам бъбречни кризи, образувам пясъчинки периодично, но проблемът с бъбреците ми е от 6-7 години, а с отоците- от една.
Това не означава, че няма връзка. По скоро е следствие от нелекуван проблем с бъбреците, което е недопустимо, защото може да ти навлече много неприятности. Не отлагай, а се погрижи за здравето си. Толкова си млада още!
Също така може да няма и никаква връзка с бъбреците (което лично мен ме съмнява), защото отоци по крайниците може да се получават от доста неща.
Едно изследване на кръв и урина ще отговори на част от въпросите, но ти препоръчвам преглед при уролог за бъбреците и кардиолог, за да се изясни от къде идва проблема. Просто с гадаене, няма как да познае никой.
При отичане от коляното надолу на краката, може да се касае и за комбинация на един от проблемите, предизвикващ отоци, с разширени вени, но това само специалисти ще кажат!
Не отлагай и успех! Hug

# 8
  • Varna
  • Мнения: 115
Случва ми се от време на време да получавам бъбречни кризи, образувам песъчинки периодично, но проблемът с бъбреците ми е от 6-7 години, а с отоците- от една.
Това не означава, че няма връзка. По скоро е следствие от не лекуван проблем с бъбреците, което е недопустимо, защото може да ти навлече много неприятности. Не отлагай, а се погрижи за здравето си. Толкова си млада още!
Също така може да няма и никаква връзка с бъбреците (което лично мен ме съмнява), защото отоци по крайниците може да се получават от доста неща.
Едно изследване на кръв и урина ще отговори на част от въпросите, но ти препоръчвам преглед при уролог за бъбреците и кардиолог, за да се изясни от къде идва проблема. Просто с гадаене, няма как да познае никой.
При отичане от коляното надолу на краката, може да се касае и за комбинация на един от проблемите, предизвикващ отоци, с разширени вени, но това само специалисти ще кажат!
Не отлагай и успех! Hug




Здравей Simple Smile Проблемът ми с бъбреците е  лекуван. Работата е там, че е при мен е  наследствено - просто организмът ми е предразположен към образуването на пясък и камъни  в бъбреците. При кризи съм приемала известно време антибиотик, след което профилактично пия специален чай и билкови таблетки . Въпреки това 2-3 пъти годишно получавам кризи. Консултирала съм се с много добри специалисти, последно преди около година и половина. Смятам сега пак да отида - въпреки, че скоро не съм получавала криза, за мое упокоение:) Благодаря ти за съвета Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Иначе краката ми отичат целите - бедрата по - малко, но от коляното надолу.....сериозна е работата. Приятеля ми направо се изумява  вечер като лягам какви са ми краката и сутрин като ставам - разликата е очевидна и голяма.

Ооо, при теб наистина е сериозен проблемът  Rolling Eyes Аз се чувствам ужасно при оток в глезена само и то на единия крак, а си представям при теб какъв дискомфорт е  ooooh! Иначе и аз съм така - сутрин с глезени на газела, а вечер понякога дори не искам да си погледна глезена, макар че зимата почти го нямам този проблем, основно лятото  Stop
Пиши като имаш резултати и успех - дано да откриеш причината Hug

Общи условия

Активация на акаунт