помогнете

  • 1 014
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте ,не знам дали  пиша на правилното  място ,и  на кого  пиша това съобщение ,преди  3 м  с и  излседвах  хормоните от който  пролактина ми  е висок 1095 от реферетни М 55-280 , направени  са на 4 -я ден от цикъла и  тестостерон също  висок  3.39 от рферентни 0.1-0.75 , лекарката ми  изписа  само  диане 35 и  нищо  за пролактина ,отидох нв началото  на 3 м ,про  друг гинеколог и  той ми  каза ,че ще пусне наново  изследванията ,пробема ми  е че този  месец си допих хапчетат и  сега съм в цикъл,но имам само  леко  зацапване ,не и  цикъл,  не знам другия месец дали  изобщо  ще ми  дойде за да ида да се изследвам отново ,най  вероятно  ще ходя и  на ЯМР за аденом

# 1
  • Мнения: 4 700
hrisuvalant, правилно си се насочила към ЯМР. Но най отиди и при ендокринолог. Диането няма да ти помогне и няма да ти свали пролактина. АЗ имам аденом на хипофиzата и говоря от опит. 

# 2
  • Мнения: 43
да но  не знам сега дали  първо  да изчакам да отида за всичко  наведнъж или  първо  да си  пусна отново  другите хормони  или  да ида този  месец на ендокринолог самостоятелно  и  след това при  гинеколога ,не знам как да постъпя

# 3
  • Мнения: 4 700
На твое място бих отиШла първо на ендокринолог. Той Ще ти каже кой хормони на кой ден да ги пуснеШ и най добре Ще раzчете реzултатите.

# 4
  • Мнения: 43
благодаря

# 5
  • Мнения: 43
някой  може ли да ми  препоруъча добър ендокринолог в пловдив чета че проф павлов и  д-р орбецова били  такива ,но  ако  има някои  телефон на някого  от двамата ,нмог  ще ми  помогне

# 6
  • Мнения: 4 700
Аz гореЩо ти препоръчвам проф. Павлов. Нямам му телефона, но той работи в ДКЦ "Св. Георги" на Васил Априлов. Там се обаждаШ на регистратурата у си zаписваШ час. Приема и по дравната каса, така че си вzеми направление. 032/602348

http://www.unimedpl.com/contacts.html

# 7
  • Мнения: 43
ходих при  доктор костова ,тя работи  в ДКЦ 7 , изследвах  пролактин,тестостерон , дехеа-с , /тсх, /ири ,ц- пептид от всичките този  път интересното  че само  тестостерона не ми  беше  в норма отново ,а най-странното  е че пролактина беше  в нормата,ходих  в бодимед лаборатория ,там ги  пусках ,изписа ми  за сега само  спиролактон ,но  чета че има доста странички  ефекти  ,за 3 месеца ,като  ако  отново липсва цикъл  да ида по-рано  отново  ще ми  пусне пролактин и  не знам сигурно  и  други  , но  ега ме учудиха номалните стойности  на пролактина ,имам грешка в  едно  от двете изледвания ,но  не знам в кое

# 8
  • Мнения: 43
е забравх да кажа че ц-пептида ми  е 0.79 от реферетни  0.9-4 ,ендокриноложката каза че не е проблем  ,не знам до колко  е така,вече се чуствам  толкова раздвоена ,не знам при кого  да ида ,какво  да пия ,на кого  да се доверя,може би  наистина трябва да приемам за кратко  ,този  спиронолактон,може да помогне ,трябва да пробвам  ,ясно  е че всичките неща са вредни  и  имат странични  ефекти  ,да се надявам само  че от някъде нещо  ще се оправи

# 9
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Пролактина е стресов хормон и се влияе от много неща–ако сте правили секс,ако си е играл съпруга ти с гърдите ти преди изследването,задъхване от изкачването на стълби към лабораторията дори и куп други неща могат да дадат отражение,затова се поседява половин час и след това се взема кръв за изследването.При високи стойности винаги се изследва втори път точно поради гореизброените причини.Проблеми с пролактина поне нямаш,за останалото–успех! Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт