Препоръчайте ми шампоан за мазна коса

  • 32 461
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
Препоръчайте ми шампоан за мазна коса.Аз мия косата си през 3 дни и последният ден ходя вързана на опашка,че става доста мазна.На кичури съм от 4-5 години и ми казаха да не я мия много често,че било вредно за косата ми.Доста цъфти.Слагам кристали на лореал,но по една много малка капчица.Бих пробвала и домашни хитринки стига някой да ми каже.

# 1
  • Мнения: 0
абе да ти кажа според мен е нормално да се омазнява на 3 дни, ама ако държиш..
препоръчвам phytocedrat на phyto с медицински лимон, здравец, розмарин и още нещо-си.

# 2
  • Мнения: 59
И аз имам същия проблем.Пробвай на Клоран шампоана с  коприва.На мен ми действа добре.

# 3
За мен най-добре действат тези от марките "LOreal Elvive" и "Herbal Essences". Но винаги можеш да се посъветваш с фризьор!  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 731
Има един италиански с пшеничен зародиш.Семи ди лино ,май нещо такова беше.Голямо шише е и за доста време се харчи. PeaceУспех.

# 5
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Аз досега спасение не съм намерила. Мия си косата през ден т.е на всеки два дни. Направих и грешката да се подстрижа късо, на каре, и сега няма връзване. Иначе преди и аз така процедирах и можех да изтрая още един ден. Това е и причината сега пак да си пускам дълга коса.
Заитригува ме, обаче, този шампоан, който bonnie препоръчва. Ще го пробвам непременно  Peace

# 6
  • Мнения: 208
Аз съм разговаряла със фризьора си и той ми каза,че колкото по често я мия,толкова повече ще се омазнява.Според него след 1-2 месеца трябва да се оправи ако не я мия много често.Обясни ми,че кичурите помагат за по-малко омазняване на косата,но при мен вече не действа.Не слагам балсам защото положението става по-лошо.Сега рекламираха някакъв с олекотена формула,но не съм го пробвала.Ще пробвам някой от препоръчаните от вас шампоани.

# 7
  • Мнения: 3
И аз мисля, че е нормално да миеш косата си на 3 дни. Дефиниците за мазна и нормална коса, вече са променени впредвид това, че въздуха е много по- замърсен и какво ли още не,. Моята дефиниция за мазна коса е тази която сутринта е измита и вече вечерта е мазна. Когато бях с дълга коса си я миех на 4 дни някъде. От няколко месеца съм със къса коса и я мия на 2-3 максимум дни, въпреки, че е бондирана, защото бях с черна коса, сега съм рижава. По логиката на фризьора ти, моята коса би следвало да се омазнява много по- бавно заради блондирането, но не е така.
Има вариант да не миеш косата си правилно. Погледни този материал и ако следваш тези стъпки, значи миеш правилно косата си.

http://roshavka.wordpress.com/2009/02/21/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0% … 1%81%D0%B8/[url]]http://roshavka.wordpress.com/2009/02/21/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0% … %B0-%D1%81%D0%B8/https://

Ако все пак си сугурна, че косата ти е мазна, ти препоръчвам серията от лечебни продукти на Кюн.

http://www.keune.bg/Derma%20Regulating-319.html

# 8
  • София
  • Мнения: 64
Оууу това е доста специфично за всяка коса. Мен цялото ми семейство е с мазни коси и на всеки различен шампоан му действа различно. Само един съвет, не ползвай на Dove... незнам, не съм чувала добри отзиви... а аз като го бях пробвала цялата станах в пърхут... Моята фризьорка също ми даде друг съвет... Тези дето ги рекламират 2 в 1, в никакъв случай не действат както бихме искали. Не може хем балсам хем шампоан. Едното няма общо с другото. Балсама не се слага в корените, както и маската... Ако си слагаш там, ще ти се омазнява по-често косичката. Препоръчвам ти да ползваш шапоани на билкова основа, същото се отнася и за маската. Аз ползвам от доста време маски, а не балсами и косата ми е жизнена и много здрава. Дълга ми е малко под кръста и всеки като ме види, ме пита как я поддържам. А то се иска просто редовно ходене на фризьор, хубави маски и предпазители против изсушаване от сешоар и маши.

Успех мила   bouquet

# 9
  • Мнения: 6
Опитвала съм какви ли не шампоани ,но най -доволна останах от един шампоан на ейвън с киви и папая

# 10
  • Мнения: 51
 Phytocedrat!  Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 535
Пак е много относително. Моята коса също е мазна. Ефект от т Phytocedrat не видях с изключение на това че се нацъфтяха краищата, въпреки че използвах балсам и кристали.
За мазна коса на мен най добре ми влияят шампоаните с лайка или този http://www.framar.bg/фито-phytoprogenium-pid30003228.html

# 12
  • Мнения: 51
 Phytoprogenium за всекидневно измиване-да! Но за измиване 2 пъти седмично-определено Phytocedrat е правилният избор!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 535
Да, Phytocedrat 2 пъти на седмица, като през повечето време от седмицата си ходех със слепнала косица с надежата при няколко седмична употреба да видя положителен ефект. С  Phytoprogenium си мия косата 2 пъти на седмица и нямам проблем с омазняването, но усещам че както и при другия шампоан много изсушава дължината на косата.

# 14
  • Мнения: 208
От къде да си взема шампоана с лайка,на коя фирма е?Някъде бях чела след като се измиеш със шампоан да се облее косата с хума разтворена във вода.Преди седмица го пробвах-няма разресване после.Може и аз нещо да не съм направила като хората.Взех един шампоан на ЕKS за мазна коса по препоръка на фризьора,но нещо не ми действа.Препоръча ми да го ползвам 1 път в седмицата,защото е силен и ще се отрази зле на косата.

Общи условия

Активация на акаунт