Сутрешният ни памперс мирише на амоняк

  • 1 386
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Вече трети ден сутрешният ни памперс мирише на амоняк. Днес дадох пълни изследвания на кръв и урина, но лаборантките доста ме изплашиха.  През деня нямаме проблем, единствено сутрин, след цяла нощ без да сменям памперса, се появява силна задушлива миризма. Ako някой е имал подобен проблем, моля да сподели на какво се дължи.

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 13:36 от tezzy

# 1
  • Мнения: 148
На никой ли не му се е случвало?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
Според мене е нормално, ако пишка много през нощта, урината да престоява по-дълго в памперса и да "ферментира". Опитай се да сменяш памперса по-често, ако можеш да го направиш без да будиш детето.

# 3
  • Мнения: 2 110
Ще и е много трудно да смени памперса без да събуди детето. Но ,добре ,че е дала кръв и урина за изследване. Там със сигурност ще се разбере име ли проблем ! Дано да няма !

# 4
  • Мнения: 478
кръвна захар да не се забравя да се изследва - мнго е лесно може педиатъра или роднина който разполага с глюкомер и ланцети(тест лента 0.75-2лв).
аз по традиция бих направила ДКК от пръстче, микробиологична посявка от първа сутрешна урина -> до 30 мин да се занесе в лаб и да започнат да ги садят бактериите които растат м-у 2-15 дни.

# 5
  • Мнения: 2 755
Урината обичайно съдържа амоняк... Достатъчно е да помиришеш обществени тоалетни за да се убедиш, че  заседяла, всичката урина мирише, особено пък през нощта става още по-концентрирана.

# 6
  • Мнения: 148
Acer, знам че урината обичайно съдържа амоняк, но повярвай ми миризмата е необичайно силна и задушлива. Дадох изследвания за ПКК и бъбречни и са ни наред. Сега чакам стерилните урини. Изглежда има някаква бактерия.
n, имаме роднина с глюкомер и ще направя този тест, защото не сме изследвали захарта.
Тази сутрин миризмата на амоняк я нямаше. Утре ще излезе първата стерилна урина и ще пиша за резултата.
Благодаря ви на всички.

Общи условия

Активация на акаунт