Бременност и метал детектори

  • 4 200
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
Сигурно ще Ви прозвучи много глупаво, но вредни ли са за плода метал детекторите, които са по летищата и в разните му сгради като съда например? newsm78

Не знам на какъв принцип работят и затова се чудя, защото ми се наложи да мина през един, знам, че става въпрос за кратко време, дори и да е облъчване, но все пак - какво знаете по този въпрос? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 295
Мисля, че не са полезни. Не знам как точно работят, но използват някакво лъчение. Докато бях бреммена не минавах през такива. Даже като започна да ми личи от охраната сами ме пускаха отстрани.

# 2
  • Мнения: 9 814
Работата ми е такава че, често ми се случва да минавам през детекторни рамки и доста пъти след като ми пролича са ме предупреждавали, че не е полезно.

# 3
  • Мнения: 379
Ами аз се натъкнах на това:

http://www.beberon.com/modules/smartsection/item.php?itemid=2

Все се надявам, че за един път не е проблем. Praynig

# 4
  • Мнения: 1 428
За в бъдеще ги избягвай, ако можеш.Не мисля,че от един път ще ти навреди.Но все пак се консултирай с лекар,за твое успокоение.

# 5
  • Мнения: 1 317
Не мисля, че са толкова опасни - от 1-2 минавания нищо няма да стане, това не е рентген. Но все пак ежедневно предполагам, че има вреда. Като бях бременна първия път по работа ми се налагаше да посещавам съдебната палата и от охраната винаги ме пускаха отстрани.

# 6
  • Мнения: 4 335
Не се притеснявай,от един пьт толкова няма да навреди.Избягвай ги за в бьдеще.

# 7
  • Мнения: 379
За в бъдеще няма да ми се налага да минавам...това си беше единичен случай, по принцип не ми се налага...а ако се наложи ще минавам отстрани.

Благодаря Ви, момичета! Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 2 960
Не мисля ,че от един път ще има някакъв негативен ефект.
Все пак наистина ,ако толкова се тревожиш попитай доктора си !!!

# 9
  • Мнения: 9 973
за 1 път едва ли ще навреди

# 10
  • Мнения: 1 100
По принцип казват, че са безвредни. Свекърва ми говори с шефката на летището даже - тя самата като била бременна минавала по няколко пъти през детекторите и нямало проблем за бебето. Аз лично отказвах да мина и служителите приемаха решението ми.

# 11
  • Мнения: 93
Ами лично не съм проучвала въпроса, но където съм ходила и е имало такива охраната ме е пускала отстрани! Сигурно не са особено полезни... Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 6 365
Скенерът създава магнитно поле, а металът го смущава. Магнитното поле е слабо, а излагането- кратко. Това не е йонизираща радиация, та да увреди тъканите. Трябва доста силно магнитно поле, та да направи нещо на бебето.

От 4 месец досега съм минавала пет или шест пъти през метален детектор, вкл. и ръчен.

Честно казано, по-стресово ми беше самото претърсване, а и чакането по чорапи и без паспорт. Ръчният скенер също си е тръпка...Ако можеше бременните да минават през ВИП-а без унижения- ех, мечти.

Смело мога да заявя, че е напълно безопасно, макар и неприятно.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Като бременна се бях наредила чинно да си мина през детектора,
но една служителка ме забеляза и ме дръпна в страни. То от хормоните
къде да се сетя , че може да е вредно.

# 14
  • Мнения: 379
Още веднъж благодаря за отговорите, особено на Mamacita Bandida - за обяснението, успокоих се малко. Hug

Иначе питах докторката - тя каза, че няма никакъв проблем и да не се притеснявам!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт