Избор на интериорни врати

  • 64 869
  • 132
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Предстои ни да изберем интериорни врати за апартамента. Търсих в нета инфо за това от какво е добре да са, с какво покритие, но нищо не открих. Ходих в един два магазина и като видях, че има налепени с фолио, което лесно се разлепя и се очудих. Какви са качествените и същервеменно на достъпни цени врати? С какъв пълнеж да са и с какво покритие? Относно цвета навсякъде ми казват, че трябва да се съобразявам с паркета и дограмата. Е, да, но на банята и тоалетната вратите ще се бели алуминиеви, а останалите ако ги вземем кафеви ще ми изглежда много грозно. Аз мислех по скоро за светли врати, почти бели. Ако е важно, коридора ще е в бяло и червено.

# 1
  • София
  • Мнения: 492
И на нас ни предстои ремонт ,и аз се интересувам.попаднах на тези  http://www.kanor.bg/catalog/interiorni-vrati/   -сториха ми се добри а и цената е добра.Само дето незнам какво трябва да се гледа.

# 2
  • Мнения: 672
http://neodor.net/interior.html
Нашите са такива. МДФ са уж.Не живеем още в това жилище, за да дам мнение, но сме изключително доволни от обслужването. От евтините врати, според мен тия са с най-добро качество. Има бели каквито искаш, имат и офис във Варна /ако не бъркам си от там/.

# 3
  • Мнения: 2 100
имат и офис във Варна /ако не бъркам си от там/.

 Simple Smile Така е Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 165
Нашите са от фирма Максбилд.Магазинът им е до Пикадили-Център.Също са от МДФ.По описанието на тези, които е  дала mama_nat нашите са същите, просто друг модел.Ако искаш мога да ти дам координати и на тези.Ние на банята си сложихме същата врата като останалите.Нямаме проблеми

# 5
  • Мнения: 2 100
Благодаря ви за информацията Simple Smile
Но мен по скоро ме интересува от какво е добра да са изработени вратите - отвън и отвътре. Апартамента ни е в новопостроена сграда, със сигурност ще има влага и не искам да се измятат вратите.

# 6
  • Мнения: 672
Всеки материал си има прадимства и недостатъци. Изключваме разни там фазери и други боклуци от соц. време. Остават ПДЧ, МДФ и масив. Оригиналните врати на кооперацията ни са ПДЧ. Грозна работа. Кантът отсега е взел да се лющи. Още като ги видях се отказах от тях. Избрах МДФ. Красиво е, лесно се поддържа. Няма опасност от измятане, има достатъчно разцветки и модели. Вратите могат да се регулират според касата. На тези на баните залепиха отдолу влагоустойчиви лайсни. Масивните врати са си скъпо удоволствие. Хубави са, но само ако ти ги изработят качествено. Сега се бърза. Материалът не е добре изсушен обикновено. Точно от това се получава измятането. Нерядко с вратата може да се снабдиш и с дървояди вкъщи. Изисква се периодична поддръжка и не на последно място са тежки. На работа сме с масивни. Не ми харесват.

# 7
Здравей Джиджа. Нашите са от Пролекстер - испански, фурнировани и прекрасни. Преди 3 месеца ни ги монтираха и още не мога да им се нарадвам. Само ако знаеш колко съм обикаляла докато намеря това което търся, ужас. Само да те предупредя, не са от евтините, но пък си заслужават парите, е според мен... Мисля че сайта им е www.prolexter.bg, или com, ама не съм много сигурна. Успех!

# 8
Здравейте пак. Не е тук мястото, ама забравих да кажа, ако някоя от вас се интересува, че от същата фирма от която купихме вратите си взехме и котел с водна риза на пелети, мъжа ми отдавна беше решил да сменя електрическото котле което имахме и сега от два месеца сме на този котел, 24 кW, пак испански, много сме доволни защото харчим много по малко на месец за отопление и топла вода. Котелът е напълно автоматизиран, има даже и дистнционно, което в нашия случай е излишно, но е част от оборудването му. Пелетите си ги взимаме от Разлог - 260 лв. на тон без транспорта. По програмата за енергиина ефективност ни върнаха 600 евро, само дето за тази цел трябваше да го купим на кредит.

# 9
  • Мнения: 1 165
Ние също избрахме МДФ.Вратите от масив за мен са много красиви, но са за огромно и с тежко обзавеждане жилище.ПДЧ-то няма какво да го коментирам.Ние също сме в току-що пострена кооперация, вратите са сложени преди повече от половин година и нямаме проблем с измятане или нещо друго свързано с влагата.Надявам се и да си останем без проблеми

# 10
  • Мнения: 2 100
А как да избера цвета на вратите?  newsm78 Входната е доста неприятно кафяво-червеникава, за банята и тоалетната са алуминиеви бели (няма как да бъдат друг цвят). За стаите ми се иска да са максимално светли...кремави някакви. Изхождам от това, че по стаите има достатъчно много цветове и според мен ще стане претрупано. Освен това ламината в стаите е различен и коридора е бяло и червно. Дограмата пък е кафява... Confused

# 11
  • София
  • Мнения: 2 801
Спри се на бели врати, щом като на банята и тоалетната няма как да са други, нека всички да са бели. Другият вариант е кафевият цвят като на дограмата. За фирма препоръки не мога да дам.

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Спри се на бели врати, щом като на банята и тоалетната няма как да са други, нека всички да са бели. Другият вариант е кафевият цвят като на дограмата.
Едно от тези две решения. Имай едно наум и за цвета на мебелите. Вратите трябва да са ненатрапчиви и да не се набиват на очи в интериора, а да стоят като част от него.

# 13
  • Мнения: 2 100
Именно от това изхождам, тъй като доста от мебелите са купувани по рано във времето и засега няма как да ги сменяме. Мебелите са кафеви, но в различни нюанси. Както казах имаме и 3 различни ламината - в спалните някакъв кафяв, в коридора бял, а в ДТ някакво сиво бежаво. Та светлите врати си представям, че няма да се натрапват толкова много и да натоварват и по скоро ще се слеят със стената.

# 14
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Тогава по-добре бели, ама пък дограмата не е бяла  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт