след 3 години,какво мляко по колко?

  • 1 464
  • 22
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
здравейте пак!
имам едно малко питане към вас. newsm78 newsm78 newsm78
ще ме извините ако бъркам мястото на тази тема,със сигурност някъде е писано по нея ама аз не го намерих #Crazy #Crazy #Crazy
исках да ви питам на деца след 3 години вие какво мляко давате:кисело,прясно,адаптирани млека,домашно?и в какво количество?
аз съм чела и педиатри са ми казвали,че до 3г. детето задължително трябва да приема по 400мл мляко на ден.независимо под каква форма,т.е. без значение дали е в ядене,дали го пие и т.н.
след 3г. оба4е има ли някакви пак задължителни неща или не?ясно е ,че се съобразяваме с желанията ,вкусовете и апетита на детето,но все пак има ли някакви по-общовалидни и желателни норми(с разтегливи граници разбира се)? Thinking
най-вече ми е въпросът вашите деца на подобна възраст какво количество мляко на ден консумират?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 До седмата година на детето е препотъчително да се дават минимум 300мл. млечни продукти на ден.АМ след 3г. не е желателно да се дава, давам кисело и прясно без ограничения, но домашно не!

# 2
  • Мнения: 27 524
Няма точно определени грамажи за по-големите деца. Има за бебетата и децата до годинка - да е мин 600-700мл. След това не е задължително, важното е в храната да преобладават млечните продукти - може да е сирене, кашкавал, извара...
Криско на година и половина отказа АМ, мина на кисело. Пие ягодовите кисели млека на Данон с калций и вит. Д. Пие по много, даже и нощно време. Между 600мл минимум до литър за денонощието  Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
ок,мерси Simple Smile
моят син понякога още си иска АМ,рядко му давам,но исках да питам защо след 3г. не се препоръчват АМ?говорим отвреме навреме и ако не иска друго,не е ли по-добре такова отколкото никакво?

# 4
  • Мнения: 27 524
Аз лично не знам да не се препоръчва. В смисъл добре да пие прясно или кисело, но не е проблем и АМ да е - тройките са си обикновени млека, но са леко обезмаслени и с добавени витамини и минерали. Ако не иска прясно или кисело, спокойно може да си му даваш АМ  Peace

# 5
  • Мнения: 1 217
А защо не се препоръчва АМ след 3 newsm78 ако приема без проблем кисело и прясно,добре,но ако не иска,по-добре според мен адаптирано,отколкото никакво.

# 6
  • Мнения: 85
моята дъщеря неиска да пие прясно мляко а е само на 3 години .пробвала съм всякакви варианти но неиска и това е .вие как успявате да ги накарате.

# 7
  • Мнения: 2 908
Ами моята не съм я карала-на година и половина се научи на прясно мляко и сега пие поне по 500мл на ден.

# 8
  • Мнения: 27 524
моята дъщеря неиска да пие прясно мляко а е само на 3 години .пробвала съм всякакви варианти но неиска и това е .вие как успявате да ги накарате.

Не се карат децата. И няма начини за карането им  Confused И не трябва да се насилват. Давай й кисело  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
Давам прясно и кисело,АМ отказа на година и десет месеца....иначе и него бих давала ако го искаше.....
Моят обича -  кисели млека плодови доста по-рядко натурално но и такова хапва, а прясно мляко обича много, дали плодово, дали с какао, дали го яде  с грис или мляко с ориз или с бисквити или с  чириоз....общо взето по 1 чаша на ден има  и  прясно мляко(около 250 мл  поне само прясно)......

Количества и норми не гоня - колкото иска - давам, понякога е изпивал половин литър на екс, друг път не ще никак..... колкото иска, не насилвам....

За АМ - няма проблем да се дава, особено ако  детето не иска друго или си го иска като нещо любимо....  то няма проблем ако става въпрос и ти да го пиеш Simple Smile))))

Иначе - млечните продукти включват и сирене и кашкавал и извара и т.н....ако не изпива по 300 мл на ден, може да си набавя нужното от другите мл продукти Wink

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 21:44 от Angel_Dust

# 10
  • Мнения: 46 437
...
най-вече ми е въпросът вашите деца на подобна възраст какво количество мляко на ден консумират?

По +-1 литър прясно мляко пиеше, понеже и аз не знаех дали е редно, консултирах се с лекари (от България и чужбина), които ми казаха, че ако е около 1 литър няма проблем.

За задължително не мисля, че има точно, кисело мляко за закуска или нещо от сорта е достатъчно.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Млеката за след 1 или 2 години,не са адаптирани,пълноценно мляко,обогатено с витамини и минерали са.Според мен няма проблем да го пие ако настоява за него.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
много ви благодаря мили мами за отговорите  bouquet

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Моята дъщеря си пие Фризо 3.Не си пада много по другите млека и още и го купувам.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 198
Иво беше на около 3 години, когато откри айраните. Изпиваше по кофичка кисело мляко на ден във вид на айран.
На 4 години някъде пропи и прясно мляко-1 чаена чаша с 1 чаена лъжичка Нескуик плюс. Понякога-вместо с нескуик го правя с 1 лъжичка мед. По друг начин не го харесва. За съжаление, в по-голямо количество прясното мляко го запича, затова го ограничавам.
От около половин година някъде е фен на Активия-натуралната, в бутилките. Изпива по 2 на ден. 2-3 пъти седмично пие и чаша прясно мляко.

Общи условия

Активация на акаунт