Борба с пърхот

  • 7 494
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Здравейте,  имам нужда от съвет за справяне на много упорит пърхот.

Мъжът ми има страшно много пърхот, имаше един период в които го беше премахнал, но сега се появи отново в доста голямо количество. Освен неприятната гледка с огромно бели люспи по главата има и сърбеж и е доста неприятно. Използвал е досега Низорал но няма ефект. Най-добре се чувсташе с катранен шампоан, но явно вече и той не помага.

Моля ви кажете ми нещо ефикасно за премахването на пърхота.

# 1
  • Мнения: 51
 Шампоан Ducray Kelual DS!

# 2
  • Мнения: 13 621
Липсват му най-вероятно някакви витамини. Да си направи един кръвен тест!

# 3
  • плевен
  • Мнения: 644
Медицински шампоан Селсън Блу.Гарантирам че ще се оправи изписа ми го преди време кожен лекар.Струваше около 12 лева но е страшно ефикасен

# 4
  • Мнения: 1
Аз имах ужасен проблем с пърхота също.  Измия си косата и изчезне, но само докато си изсуша косата и тогава пак се появява.... Сърбеше страшно много и беше отвратително, скалпа направо  ми се ронеше...  Sad  Sad Sad
Чудех се какво да правя и какво да предприемам, тъй като Низорал вече не ми помагаше.
Най-случайно реших да си взема шампоана Clear. Марката шампоани са против пърхут, но освен това са за различни типове коса/скалп...  Още на 3-4 измиване нямах никакъв проблем и пърхута изчезна напълно. Вече не ме сърби, което е голямо облекчение...  Grinning
До колкото знам има и мъжка серия.  А между другото и цената не му е никак висока. Взех го за около 6 лв.

Успех с борбата против пърхута   bouquet

# 5
  • Мнения: 3
Познат до болка проблем....
Имам чуството,че от мъжа ми се прехвърли на мен.
Единсвено ни спаси T-Gel на Neutrogena

http://www.tgel.com/us/products/scalp-therapy.html

1,2 ,5 и 6 ...ако е на по големи люспи ти препоръчвам 1 и 2 , ако не е толкова засилен само 6 ще ви свърши работа  Peace

# 6
  • Мнения: 3
Препоръчвам ти тази серия с лечебни минерали , аз също имам голям проблем с пърхота и скалпа.

http://keune.bg/Derma%20Exfoliating-318.html

# 7
  • Мнения: 73
Познат до болка проблем....
Имам чуството,че от мъжа ми се прехвърли на мен.
Единсвено ни спаси T-Gel на Neutrogena

http://www.tgel.com/us/products/scalp-therapy.html

1,2 ,5 и 6 ...ако е на по големи люспи ти препоръчвам 1 и 2 , ако не е толкова засилен само 6 ще ви свърши работа  Peace


И аз съм за Neutrogena T-Gel много съм доволна а и брат ми с този шампоан се избави от ужасен пърхот  Peace

# 8
  • Мнения: 4 491
Selsun Blue наистина е добър. На VICHY противопърхотния - също, малко по-скъп е. Пробвала съм и на Рене Фюртере, но според мен този на Виши е по-добър.  Peace

# 9
  • Мнения: 231
Благодаря ви момичета за съветите , ще ги използвам.  bouquet

# 10
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Преди време и аз имах такъв проблем - по-скоро като петно. Особено, като съм нервна - много ме сърбеше. Явно беше на нервна почва. Но така и нямах време за себе си - за специалист-лекар. Много лесно ми беше да влезна в аптеката - и да купя шампоан. А те никак не са евтини. Почте всички, които сте изброили съм ги пробвала.
И сега, като в приказките. Обичам да разглеждам в "Метро", и случайно забелязвам - син флакон на "Рубела". Имаше два вида - за себорея и пърхут. Взех този за себорея. Третирах само този участък, който ме дразнеше. Детето и то имаше нещо като пърхут. И него го третирах с това. Наистина пърхута си отиде.
Сега ще го опиша - синя тубичка, с накрайник, като боите за коси. Цената, ако не се лъжа е около 3-4-5 лв. Стои при маските за коса. По-малка туба от шампоан от 250 мл.
Препоръчвам го. Не е скъпо. Не е хубаво да се пробва на сляпо. Аз определено бях за лекар - ама отмина с това вълшебство.

Общи условия

Активация на акаунт