става въпрос за имот

  • 613
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Незнам дали това е мястото, дълго се рових из сайтовете за имоти, но нали съм руса, нищо не можах да отсея. Та, искам да си закупя малък парцел за застрояване в гр. Нови Искър, но не можах да разбера колко горе - долу върви цената за квадрат земя. Мисля си че около 100 кв. биха ми били достатъчни. Благодаря за всякаква информация, дори ако знаете за евентуална продажба на такъв парцел може и на лични да ми пишете. Още веднъж благодаря.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 480
Какво смяташ да застроиш на 100кв.м? Shocked

# 2
  • Мнения: 236
Една бърза справка в www.imot.bg показва, че средна цена на кв. м е около 30 евро Peace
Но и аз да се присъединя към горния въпрос, какво искаш да строиш на тези 100 квадрата, че ми се виждат доста малко newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 794
Една бърза справка в www.imot.bg показва, че средна цена на кв. м е около 30 евро Peace
Но и аз да се присъединя към горния въпрос, какво искаш да строиш на тези 100 квадрата, че ми се виждат доста малко newsm78

Това не е реално, защото резултата е получен като се дели обявената цена на квадрата на имота. Нали се сещаш, че много хора пускат не крайната цена а цена за кв/м. За това извадката е нереална. Ние преди 2-3 години търсихме точно в Нови Искър и тогава вървеше към 600 Е/кв. незастроен парцел в регулация. Но от тогава много време мина, много вода изтече... та не знам сега как е. Пусни една търсачка в имот.бг за парцел в Нови Искър и виж какво ще ти излезе.

# 4
  • Мнения: 1 427
Доколкото знам,не може да има 100м2 парцел,освен ако не е идеална част от двор. За градовете минимума за самостоятелен парцел е 200 или 250м2 / не си спомням точно Embarassed/. Но дори и някак да успееш да закупиш 100м2,като ти се отнемат отстоянията ще можеш да построиш най-много някакво бунгало.
А иначе за цената - едва ли някой може да ти даде точна сума на м2,понеже за парцелите има и много други фактори освен площта,които са определящи за цената.
Редактирам се-ето извадка от ЗУТ   
 Чл. 19. (1) При урегулиране на поземлени имоти за ниско жилищно застрояване, свободно или свързано в два имота, се спазват следните размери:
    1. в градовете - най-малко 14 м лице и 300 кв. м повърхност;

        Чл. 31. (1) (Изм. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) При ниско жилищно застрояване нормативите за разстоянията на сградите на основното застрояване са:
    1. до страничната граница на урегулирания поземлен имот - най-малко 3 м;
    2. до границата към дъното на урегулирания поземлен имот - най-малко 5 м.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 11:06 от E.L.

# 5
  • Мнения: 4 379
Мога да те посъветвам да търсиш нещо с каква да е постройка,та дори и полусрутена.Много е скъпо бавно и трудоемко да се занимаваш с проекти.А ТАКА се води преустройство-ремонт на съществуваща постройка.
Според мен 100кв е много малко  Peace,но ти си знаеш.

Общи условия

Активация на акаунт