През какъв интервал се дават САБ Симплекс?

  • 1 095
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Може да ме помислите за много тъпо парче, но пак ще питам нещо.
Като кърмя и не знам колко е изял, а сме с колики и трябва преди всяко хранене да давам Саб по 15 капки,пък ако е изял много малко се буди по-рано и реве като изгорял не мога по-рано да му дам заради капките, защото без тях веднага ни нападат колики.
Незнам дали ме разбрахте, но това е въпросът: през какъв минимален интервал мога да давам Саб? Rolling Eyes
Благодаря ви предварително.

Последна редакция: пн, 08 авг 2005, 23:03 от Туфка с джуфка

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Li4no az davah predi hranene,no beba si iade6e to4no na 3 4asa.Vig ne pi6e li podrobno v listovkata na kapkite.Sigurno prez 3-4 4asa 6te e dobre.

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Мисля, че на листовката трябва да пише колко пъти максимум можеш да даваш капки. Примерно 7 пъти по 15 капки или нещо подобно.

# 3
  • Мнения: 1 800
Да, аз ги давах точно така - 7 пъти на ден по 15 капки през 3 часа, т.е. на всяко хранене.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 217
Много ви благодаря!

# 5
  • Мнения: 5 299
Аз пък мисля,че ако в дадения момент не подействат капките -няма смисъл да даваш повече...

# 6
  • София
  • Мнения: 676
Ние сме на изкуствено хранене и през 3 часа на всяко хранене в млякото слагах по 15 капки. Вече започнахме 4 месец и ги спрях. 

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз пък мисля,че ако в дадения момент не подействат капките -няма смисъл да даваш повече...
I moge6 da gi smeni6,ako re6i6,4e ne deistvat v niakolko dadeni momenta.Ima i drugi vidove kapki protiv koliki.

# 8
  • София
  • Мнения: 676
Ние ползвахме Еспумизан и съм доволна.

# 9
  • Мнения: 1 427
Ние сме на изкуствено хранене и през 3 часа на всяко хранене в млякото слагах по 15 капки. Вече започнахме 4 месец и ги спрях. 
И аз действах така.За щастие ,коликите ни бяха за малко,но определено капките ни помогнаха.

# 10
  • Мнения: 3 663
на колкото и часа да ги даваш - макс 5 пъти на ден можеш
и все пак си мисля, че през по-малко от 2 часа не е много добра идеяя  Thinking

# 11
  • Мнения: 128
От саб симплекса бебо се запече! Защо не пробваш с чай от копър за коликите! Действа безотказно!  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 807
Нашето педи  Wink каза, че мога да давам до 3-4 пъти дневно по 15 капки 10-на минути преди хранене.
Давала съм обаче и непосредствено преди кърмене, т.к. Бебка не знае що е то часовник  Wink Laughing

На Дани съм давала Саб 2-3 пъти дневно по едно и също време - забележи кога са най-силни коликите на бебчето.
Ива обаче някъде към края на 2-ри месец имаше по-силни колики и тогава давах сутрин Саб Симплекс, следобяд Еспумизан, и вечер пак Саб. Комбинацията от капки в тази последователност при нас действаше безотказно. Grinning

Еспумизана са пак капки за колики, но се дават СЛЕД хранене по 20 капки, което ми се струва по-удобно за кърмените бебчета, и особено за тези, които се хранят през различни интервали.
Еспумизана съдържа същото лекарствено вещество (симетикон), но е факт, че действа по-добре от Саб Симплекс при някой бебчета.
Всъщност това каза и педиатърката ни - някои бебета се повлияват от Саб, други от Еспумизан - пробвай и ще разбереш дали и при вас е така Wink

# 13
  • Мнения: 410
Аз давам Саб симплекс преди всяко кърмене,но нашата бебка не яде по рано от третия час.Да си кажа честно, в началото имаше ефект, но сега милата се "дере" от рев от гадните колики smile3514.Нашата педиатърка ни препоръча Еспумизан,ама когато бяхме на зор Shocked , в аптеката го нямаше Sad
Интересно ми е как Maminka комбинира Еспумизана и Саб Симплекс и дали наистина има ефент newsm78?Къса ми се сърцето като гледам как малката беба се превива от болка Cry

# 14
  • Мнения: 3 360
И аз давах малко Саб,но откакто момичетата във форума ме посъветваха да давам чайчето на Хип се родихме-от една седмица капки не съм давала въобще и проблеми с коликите нямаме... Hug

Общи условия

Активация на акаунт