Храненето навън

  • 1 639
  • 19
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 123
 Здравейте,момичета!Имам проблем с кърменето навън.Бебка просто не иска да суче,когато сме на разходка.Идва и времето за хранене,почва да се сърди,но като я сложа на гърдата,не иска да стои.Уж захапва,но съвсем малко си поцоква,гърчи се,мрънка.Сякаш не и е удобно.. може би заради якенцето,но няма как да я събличам навън.. Мислех си да се цедя и да и давам от шишенце.Но едно,че не мога да изцедя достатъчно с помпата (не защото няма кърма,просто не мога да изцедя всичко), а и не знам как да съхранявам кърмата навън,докато бебка огладнее.Термо чувалчето не върши работа,може би термус..  newsm78
 Ако има майчета с моя проблем или с опит в съхранението на кърма навън,моля помогнете!Мерси предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 248
Аз не съм от опитните кърмачки. Напротив - имам много въпроси, като тези с най-наложителни отговори вече поставих тук и момичетата се включиха много отзивчиво и МИ ПОМОГНАХА  Heart Eyes
За кърменето навън и аз умувам, но си мисля, че кърма в шише не е добър вариант ... колко хранения ще замениш така? И няма ли да ти намалее кърмата като направиш дълга пауза без сучещо човече? И няма ли да й хареса от шише и да се откаже от кърменето?
Аз бих си задавала тези въпроси ...
Идва пролет, после лято - детенце ще е по-леко облечено и няма да има якенце, което да я притеснява. А и как ще седнеш да си заголиш кръста в този студ?
Според мен да потраем още малко, докато се запролети истински  Thinking

# 2
  • Русе
  • Мнения: 123
 Здравей,Сънчолина Simple Smile
 За намалянето на кърмата - не мисля,че ще намалее,все пак през другото време си суче доста на честичко.За отбиването обаче.. съвсем да се ткаже от кърменето - едва ли(как ще се откаже като аз съм не само млекоцентрала,а и биберон  Mr. Green  ),но да стане по-трудно,в смисъл да нервничи на гърдата,защото е открила по-лесен начин,това е по-възможно.Но си мисля,че и това ще избегнем,все пак ще е за кратко,докато се постоли..
 А и как ще седнеш да си заголиш кръста в този студ? Ще седна аз.Разкопчавам якето,вдигам блузата,нямам проблеми. Wink
 Абе докато го измисля как ще стане,то времето ще се стопли  Mr. Green А до тогава ще трябва да са по-кратки разходките  Tired
 Благодаря ти за отговора  Hug

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Танче, помисли и над варианта причина за разсейването да е не толкова якенцето, колкото любопитството й. На 5 месеца вече открива заобикалящия я свят, шумовете я дразнят. Ако може да я пробваш да някакво уединено почти тихо място.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 123
виж и аз от няколко дни си го задавам този въпрос, как да ходим на разходки и като огладнеем да се кърмим, но в това непостоянно време просто не става както и да си го мисля. после при нас идва и другия проблем, че се кърмим дълго много дълго от едната,а после и от другата гърда, ми ще хвана корени на някоя пейка Laughing
засега процедирам така нацокване се и хоп в количката на вън за 1,5-2 добре че парка ми е на  5мин. разходка и обратно в къщи за папкане Mr. Green

# 5
  • Мнения: 175
намери тихо място и удобно и за дрете ви ,а сишето ще услони нещата може стачка ,а и отбиване да се постигне с това а и мое да не е била гладна.Също ако и е интересно нещо от заобикалящия свят.

# 6
  • Мнения: 3 091
когато започнах да кърмя Амалия на вън, тя се разсейваше - искаше да гледа, вместо да суче. Не престанах да упорствам и след няколко пъти нещата се оправиха - явно и гладът си е казал думата. Може да я покриеш с тензухена пеленка - сега не е много топло времето. не се отказвай - сигурна съм, че бебето ще свикне и ще имате дълги разходки навън! успех!

# 7
  • Русе
  • Мнения: 123
 Благодаря ви за отговорите,момичета  Hug
 При нас проблемът не е разсейването.Намирам място,където е тихо и почти никой не минава.И тя не се оглежда,както например вкъщи,когато нещо и е интересно.Тя се сърди и се върти,просто май не и е удобно.И много интересно - захапва гърдата,но не иска да суче,а леко си поцоква или ей така си стои (става въпрос за навън).Не може да не е гладна,защото по принцип на около 2 часа яде,а навън и след три не иска.Е,аз продължавам да си я пробвам де.Ходим до парка (той е на 30-40 мин. от нас) и там като огладнее отиваме на някоя пейка да се кърмим,по-късно пак я пробвам и така - колкото успее да изцока,я държи до вкъщи...
 Освен така да си продължавам и да чакам времето да се стопли и да махаме якето.Пък туко виж свикнала до тогава.  Simple Smile
 

# 8
  • Мнения: 175
Явно си е претенциозна Simple Smile продължавай да пробваш аз на вън и разкопчавам палтенцето и я завивам с  като я притискам към мен з да цицка по лесно а колко време бозае на навън защото и моята принцеса бозае малко време 4-5мин най-много.може би ще се оправи сама въпреки че колкото са по големи стават по разсеяни.Успех и поздравления че си една от нас кърмещите майки.

# 9
  • Мнения: 202
И при мен кърменето навън не се получава: любопитна е много и всичко е в състояние да я разсее и отклони от целта Laughing. По тази причина и у дома се храним винаги в отделна, тиха стая, сами. За 8 месеца съм я кърмила навън само 2 пъти и то в подземния паркинг на МОЛ-а, в колата, като по-скоро беше залъгване на глада, отколкото пълноценно ядене Rolling Eyes

# 10
  • Русе
  • Мнения: 123
Явно си е претенциозна Simple Smile продължавай да пробваш аз на вън и разкопчавам палтенцето и я завивам с  като я притискам към мен з да цицка по лесно а колко време бозае на навън защото и моята принцеса бозае малко време 4-5мин най-много.може би ще се оправи сама въпреки че колкото са по големи стават по разсеяни.Успех и поздравления че си една от нас кърмещите майки.

И аз си мислех за варианта с разкопчано палтенце.А колко време цока - ами държа я на гърдата около 5мин може би, но най-много една да е прекарана в ползотворно цокане..
 Успех и поздравления че си една от нас кърмещите майки. Мерси  Hug

# 11
  • Мнения: 175
Е още не мога да кажа че съм дълго кърмеща но съм кърмеща.Единствения вариант е да изчакаш пролетта и да видиш дали просто и е неудобно или просто некомфортно.

# 12
  • Мнения: 1 174
Здравей,Сънчолина Simple Smile
 За намалянето на кърмата - не мисля,че ще намалее,все пак през другото време си суче доста на честичко.За отбиването обаче.. съвсем да се ткаже от кърменето - едва ли(как ще се откаже като аз съм не само млекоцентрала,а и биберон  Mr. Green  ),но да стане по-трудно,в смисъл да нервничи на гърдата,защото е открила по-лесен начин,това е по-възможно.Но си мисля,че и това ще избегнем,все пак ще е за кратко,докато се постоли..
 А и как ще седнеш да си заголиш кръста в този студ? Ще седна аз.Разкопчавам якето,вдигам блузата,нямам проблеми. Wink
 Абе докато го измисля как ще стане,то времето ще се стопли  Mr. Green А до тогава ще трябва да са по-кратки разходките  Tired
 Благодаря ти за отговора  Hug

Възможно е да се разсейва, а не че не му е удобно. Седнала ли кърмиш вкъщи, а тихо ли е ? Промяната на обстановката много и влияе. Недей да храниш от шише. Вземи си едно одеало и я покривай презглава, може да помогне, чувстват се по - комфортно. Гледах снимка и на една от мамите, че ляга на пейка в парка, загъва се с одеяло и така кърми. Относно заголването - не е необходимо. Аз правя така: обличам боди - плътно, ластично, отгоре блуза с цип и якето. Като кърмя разкопчавам якето донякъде, блузата също, а бодито се разтяга и изваждам гърдата отгоре, а с одеялото крия гърдата и бебето. Дано съм ти от полза.   

# 13
  • Русе
  • Мнения: 123
 Благодаря за отговора,Роси Боси!Ами проблемът не е в разсейването.Вкъщи често се разсейва,ако телевизорът работи или има някой друг човек при нас примерно,но навън е по-различно.Все пак може да опитам да завия и главичката.Само да не и стане интересно и наистина да се разсее  Mr. Green А легнали да се кърмим и на двете не ни е удобно.Ще пробвам обаче с одеалцето през глава.Благодаря за идеите.   bouquet

# 14
  • Русе
  • Мнения: 123
 Момичета,все се каня да се похваля и ето,че се наканих  Mr. Green
 Кърменето навън потръгна,откакто времето се стопли и махнахме якенцето Simple Smile По цял ден сме навън и си се кърмим без проблем, пу-пу.Е,сега наистина се разсейва и се оглежда постоянно,но важното е,че все пак успява да се нахрани.
 Искам да ви благодаря,че ме отказахте от идеята да давам кърма от шише,защото доста щях да си усложня живота Wink Приятни разходки на всички в хубавото време.И пак мерси   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт