хормонални изследвания

  • 1 554
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
здравейте момичета,

знам, че много е писано по тази тема, но съм ограничена във времето

1. Къде в София мога да си направя хормонални изследвания?
2.Каква е цената?
3.Какво представлява процедурата


Ако модератора прецени, нека затвори темата или да я премести  Embarassed


Ще ви бъда признателна за отговорите

# 1
  • Мнения: 1 862
Кои хормони ще пускаш - защото има значение в кой ден от цикъла си? Аз моите ги направих в Бодимед на Позитано 24 - 4 хормона 70лв. LH, FSH, Estradiol и Prolactin, процедурата е взимане на кръв от вената - резултата или на място или по нет-а - успех  Hug

# 2
  • Мнения: 312
 beer..............здрасти............. newsm06...виж аз мойте ги правих на 14 ден............и ако имам време после сте ги пусна...........но да ви кажа 4е специално за пролактина моми4ета трябва да лежите 30 мин в покои newsm03...задажително е

# 3
  • Мнения: 1 862
...виж аз мойте ги правих на 14 ден............

  Crazy На мен изрично докторката ми беше написала 1-7 ден от цикъла, и аз си ги пуснах на 2-рия ден  Flutter

# 4
  • Мнения: 55
Генеколога каза, че прогестарона ми бил в долната граница или изобщо не съм произвеждала....

Много чудно как така прецени без да са направени изследвания.

Искам да си направя изследвания, хей така да се види общата картина. Живот и здраве каним се за бебче .  Освен това може би ще се разбере на какво се дължи това упорито акне.

Личната лекарка каза, да ходя на 3ти или 5ти ден от цикъла, ама за кои хормони и къде да ходя, естествено не ми обясни  Embarassed

# 5
  • Мнения: 1 862
Консултирай се непременно с друг гинеколог, може и други момичета да се включат да си кажат мнението кога е редно да се изследва прогестерон  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 203
Здравейте! Аз наскоро пусках хормонални изследвания - на 5-ияи 20-ия ден. LH, FSH, Prolactin, Progesteron и Testosteron. След раждането си имах поликистоза, която лекувах 2 години. Сега пак хормонални проблеми - много ниско ниво на прогестерона и ми изписаха дуфастон. Надявам се да не напълнея, че от този хормонален дисбаланс си тежа на мястото  Simple Smile, въпреки усилията, които полагам.

# 7
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Прогестерон се пуска само и единствено 7 дни след доказана овулация.Ако не е спазено това, не може да се прецени какво е нивото, още повече да се предписват терапии ooooh!
Другите хормони се пускат от 2-5 или 2-6 ден, не помня вече.Но само тогава, ако са пуснати на 14 ден естествено не са валидни резултатите.
За ниски нива на прогестерон може да се съди по тънка лигавица по време и след овулация, но това пак са само предположения, защото всеки месец  е различен и сам по себе си  Peace
Успех ви желая  Hug

# 8
  • Мнения: 172
Ето и моите резултати от изследване. (4-ти ден)
Малко се ядосах като видях чак когато излязоха резултатите, че не сме изследвали естроген, а прогестерон, което както знам, е безсмислено на 3-5 ден от цикъла, а трябва да е на 7-ми ден след доказана овулация. И сега се чудя дали да изследвам прогестерон пак на 7-ми ден, както и дали при следващ цикъл (стискам палци да няма такъв Laughing) ще трябва пак да ме боцкат.
Моля за мнение за тези резултати, ако има някой компетентен.

Име на теста (изследване)     Резултат       Единици     Референтни стойности
FSH                                            7,97        mIU/ml      жени: фол.фаза 4-13,овул.фаза 5-22,лут.фаза 2-13,менопауза 20-138,мъже 1-8

Име на теста (изследване)    Резултат      Единици    Референтни стойности
LH                                            5,06        mIU/ml      жени: фол.фаза 1.0-18.0,овул.фаза 24-105,лут.фаза 0.4-20,менопауза 15-62,мъже 2-12

Име на теста (изследване)    Резултат      Единици    Референтни стойности
Progesteron                            0,31        nmol/l      жени: фол.ф. 0.27-2.61,лут.ф. 3.28-38.63,овул.ф. 5.25-38.63, менопауза 0.2-0.82; мъже: 0.2-3.37

Име на теста (изследване)    Резултат      Единици    Референтни стойности
Testosteron                            2,15        nmol/l      мъже: 6.76-39.49, жени 0.17-2.53

Общи условия

Активация на акаунт