Въпрос за противозачатъчните...

  • 5 521
  • 50
  •   1
Отговори
Когато за първи път започваш да пиеш противозачатъчни от първия ден ли си защитен или след края на 1-вата опаковка?Чета противоречиви мнения в нета.......

# 1
  • Мнения: 275
От първият ден си "защитен". Няма 100% гаранция в контрацептивните таблетки, както и при другите методи.

# 2
  • Мнения: 197
 hahaha hahaha hahahaЗащитен?
Няма сто процентова защита! NaughtyПървото ми дете е рожба на прословутите 3 % несигурност на контрацептивите!
Така че, дерзай! Peace

# 3
  • Мнения: 2 013
Ще следя темата понеже и аз скоро ще ги почвам и не съм на ясно!  Peace

# 4
  • Мнения: 25 571
По-добре си прочети листовката - там пише.

# 5
  • Мнения: 481
По принцип би трябвало да предпазват от първия ден, но за по-сигурно изчакай до седмия ден.  Naughty

# 6
  • Мнения: 283
Ако за пръв път ги пиеш и започнеш от първия ден на цикъла си "защитена".

# 7
  • Мнения: 358
Първо - зависи от състава. Ако е комбиниран  препарат- виж дали са две съставките- защита имаш след поне 7 дни, ако е само една съставката - след поне  3 дни. Същите правила важат ако пропуснеш : 2 дни от  началото или средата на опаковката на комбинирания препарат (това значи - продължаваш да ги пиеш и седем дни ползваш презерватив) или ако пропуснеш повече от 12 часа от препарата със само една съставка ( продължаваш с хапчетата и се пазите 3 дни с презерватив).

# 8
  • Мнения: 41
Цитат
Няма сто процентова защита! Първото ми дете е рожба на прословутите 3 % несигурност на контрацептивите!
Така че, дерзай!
А на мен линийката ми отдолу е в резултат на същите 3 %
Не че искам да кажа , че са несигурен контрацептив ... Пък и хапче не бях пропускала Laughing

# 9
  • Мнения: 253
Цитат
Няма сто процентова защита! Първото ми дете е рожба на прословутите 3 % несигурност на контрацептивите!
Така че, дерзай!
А на мен линийката ми отдолу е в резултат на същите 3 %
Не че искам да кажа , че са несигурен контрацептив ... Пък и хапче не бях пропускала Laughing

За първи път чувам такива работи за противозачатъчните. Аз пих дълги години без забременяване, но съм против тях като цяло. Особено за по-млади жени(момичета).

# 10
  • Мнения: 5 468
Я кажете, дебелее ли се от тях?

# 11
По въпроса за противозачатъчните- те са един от най-оспорваните методи , макар и според мен най- сигурният метод за предпазване от нежелана бременност. Пила съм противозачатъчни в продължение на години- най  дългият ми период е 5 години, като има определена схема- девет месеца ги пиеш,  три месеца почиваш. Не съм качила и грам тегло в следствие на употребата им, до момента слава богу нямам нежелана бременност, като трябва да се внимава да ги вземаш редовно и да не пропускаш хапче, да не повръщаш хапче и да нямаш разстройство. По темата дали действат от първия ден- комбинираните хормонарни контрацептиви действат от първия ден на приема.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 826
Моите са Ясмин и мисля от 1-вия ден .....  newsm78

# 13
По-добре си прочети листовката - там пише.

 Peace Най-добре си прочети! Мисля, че не е от първия ден, но вероятно зависи от типа медикамент!

Аз съм пила Диане-35 10 години с много малки прекъсвания. Доволна съм, не съм напълнявала, но противозачатъчният им ефект е бонус, а не основна задача. При Диане-то контрацептивният ефект започваше по-късно, но съм забравила вече колко ... може би седмица след започване на приема newsm78!

# 14
  • София
  • Мнения: 3 012
Пия Жанин вече 2 години и половина. В листовката си пише първите 7 дни да се комбинира с други контрацептиви. За схемата на прием -  лично аз не съм ги прекъсвала понеже ги пия главно заради хормоните, но знам че е хубаво да се прави почивка един месец поне веднъж годишно. Не мога да каже че се пълнее от хапчетата.

Общи условия

Активация на акаунт