Къде е У НАС?

  • 3 202
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Покрай темата за родителите се сетих,че все още на родния апартамент( ако трябва да бъда честна - имахме си родна къща, която се превърна в кооперация на абсолютно същото място) в родния град, при мама и татко, все още казвам - У нас. Бракувана съм вече 16г., имаме си ние само наше местенце, подредено според нашите възможности и вкусове, независимо,че не ми е родно място, все пак не ми е чуждо и все пак си е У нас, но У нас е и при родителите ми.

Грешка на езика ли е, или просто това е вик на душата ни - у нас да е там, където си израсъл?

Та смятам,че У нас е и у родния ми апартамент, и в сегашна къща, където живея със съпруга ми и децата ни.......Не искам да се разделя с нас, което е при родителите ми, май newsm78

Кое е У НАС за вас?

# 1
  • Мнения: 1 271
скоро установих че у нас е където живея вече 10г. със съпруга ми, а у нашите е там където съм израснала
не знам дали защото след катастрофа и липса на кола 7 месеца не стъпих у нашите, но вече там не у нас  Heart Eyes   

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 789
При родителите ми отдавна вече не е "У нас", въпреки, че когато отида се чувствам у нас. Сегашното ми местожителство го наричам "У нас", но далеч не се чувствам у дома си.  Confused

# 3
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
у нас е тук, където е семейството ми.
и там, където са родителите ми сега.
родното място дори съм го позабравила.

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
У нас е, където си живея с мъжа ми и децата ми. Преди 8 години "у нас" беше, където живеех с родителите си...

# 5
  • Мнения: 4 892
"У нас" е там, където душата ми е свободна, където съм отпусната, където и да имам грижи мога да ги осмисля и приема по-леко, където дори и да съм далеч от близките ми съм спокойна, понеже те са добре и щастливи, където не чувствам самота, макар да съм сама. Понякога "у нас" може да е дори и в един хотел, в една стая. Стига да са изпълнени условията, които написах. А "у нас" е и там, където мога да се разхождам по пижама цял ден.  Е, да, и в лудницата е така, но аз за друго говоря  Simple Smile 

Иначе онова "у нас", за което може би става въпрос е при родителите ми /цяла лудница народ сме/. Но понякога ми се иска да съм на "пансион"....... А понякога е онова "у нас", за което писах по-горе и не искам да се променя.

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 00:24 от NinoTino

# 6
  • Мнения: 451
И до сего "у нас" е и при родителите ми и в жилището където живеем сега със съпруга ми. Скоро даже стана объркване с изречението "чакай ме пред нас",та се чакахме в два различни квартала.Смотана история.

# 7
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
У нас е при мама и тати...сега не съм си у нас...плащам наем...няма как да се почувствам у нас.

# 8
  • Мнения: 17 546
"У нас" е в нашият дом, със съпруга ми и децата ни. Дори като живеех при мама и татко, не бях "у нас".

"У нас" е там, където душата ми е свободна, където съм отпусната, където и да имам грижи мога да ги осмисля и приема по-леко, където дори и да съм далеч от близките ми съм спокойна, понеже те са добре и щастливи, където не чувствам самота, макар да съм сама.
Peace

# 9
  • Мнения: 27 524
Има една приказка - домът е там, където е сърцето, семейството, работата... Сигурно е така, не оспорвам. Обаче - за мен не важи  Blush Вече 6 години съм в Белгия. Не минава нощ вкоято да не сънувам познатите улици, магазинчета, рейсове... всичко. Плачех доскоро всеки ден, сега не чак толкова често, но - мъчно ми е. Не съм за живот в чужбина. Не става и това си е. И не знам какво да правя - мъжът ми иска тук, детето расте тук и учи език,а аз - какво - нищо. И трбява ли да пречупвам през моите си виждания нещата? И ако не - трябва ли да съм нещастна и да преглъщам... не знам...
У нас си е у нас - в София, в дома на родителите ми, на село, в Пловдив, на морето... у нас. Тук не е унас и няма и да стане никога за мен  Confused

# 10
  • Мнения: 4 555
'У нас' е там, където съм аз. Наскоро бяхме на гости на сестра ми за две седмици и като излиахме по магазини, пак използвах 'прибираме се у нас', защото там ни беше 'у нас' в този момент.
Казвам го и ако сме на хотел за няколко дни.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 415
И аз като Ескарина - у нас е там, където пребивавам в момента. Често ползвам и израза "в къщи". "В къщи" е една степен над "у нас" или поне при мен. Мога много пъти да казвам у нас за мястото, на което живея, но да го пренеса в степен "в къщи" става по-трудно. Често съм се местила, та вече имам изградени навици  Laughing

Интересно за Блонди ще е мнението на много близък за мен човек, който живее извън БГ уж "временно" на краткосрочни договори вече 12 години. Та този човек си идва в София при семейството и дома и в края на отпуската казва "Ох, свърши ми простоя в къщи, сега е време да си се прибирам в къщи"  Thinking Смяли сме се с тази интерпретация.

Така като се замисля по-дълго - у нас е където пребивавам, но ако там пребивава и приятелят ми) Напоследък и котката Laughing

# 12
  • Мнения: 4 111
И за мен у нас е там, където пребивавам в момента, където живея с детето си.

# 13
  • Мнения: 202
У нас за мен е и в моята си къща, и при родителите ми.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 099
Мой дом е моето тяло (и Вселената).
Всичко друго в това измерение мога да изоставям, да заменям и спя в легла, различни от "моето" без проблем.

В този смисъл, и при родителите ми, и където живея сега - все си е у нас.

Общи условия

Активация на акаунт