За прехвърляне на майчинството , моля за съвет

  • 1 274
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Здравейте мили мами, моите 410 дни изтичат юли месец, след което мисля да прехвърля майчинството на свекърва ми , която в момента работи.На нея и трябват още две години до пенсия, а доколкото разбрах ако и прехвърля майчинството тя ще леда детето само една година т.е. до навършване на две годишна възраст и трябва да се върне на работа.А на мен ми се иска да не се връща повече на работа , как да го направим , че да се получи, а по тази програма" в подкрепа на майчинството "дали няма да стане.
Отправям молба към всички мами , които са запознати да се включат със съвети и мнения, благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 62
Здравей Емилия!
Не съм професионалист, но в момента и аз стоя пред дилемата за прехвърляне на майчинството, затова изчетох доста по въпроса.
Значи, по принцип можеш да наемеш свекърва си по програмата "В подкрепа на майчинството" докато детето ти навърши 2 години, след това само с една бележка от работодателя, че ти работиш, можете да го удължите до навършване на 3 години.

Но това е само на теория.
За съжаление в момента няма пари по програмата и тя е спряна. Ако се намерят пари някога си, ще бъдат с предимство казусите, където детегледачката е безработна. Т.е. забрави за тази красива химера. Най-добре си и го прехвърли, за отглеждане на дете до 2 годишна възраст, а след това, ако дай Боже, нещата се подобрят и се намерят пари, мисля, че пак можеш да я наемеш по тази програма до навършване на 3 години на детето.

Успех!  bouquet

# 2
  • Мнения: 209
djaja благодаря ти  bouquet

# 3
  • Мнения: 165
Еми и аз доскоро мислех да прехвърля майчинството на свекървата, която в момента е регистрирана на борсата.Дори ходих до социалните и ми дадоха списък какви документи трябва да си набавим тя и аз.Доколкото разбрах по тая програма "в подкрепа на майчинството" е до навършване на 2 години на детето,а до навършване на 3г. бабата трябва да е пенсионерка.Аз за вмомента се отказах, че в тая криза работата значително е намаляла и нямало напоследък никакви поръчки и не ми се рискува да се върна и да ме съкратят.Иначе и на мене вече не ми се стои във вкъщи!Най добре е един ден да отидеш до социалните и да разпиташ подробно как стоят нещата!
Успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт