Ниска плацента

  • 45 095
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте,

създавам тази тема, за да събера повече мнения относно ниската плацента. Опасно ли е за бебето и за майката? Какви последстия може да има? Необходима ли е повече почивка?

# 1
  • Мнения: 1 062
Има много статии и информация в интернет. В Гугъл ще намериш много отговори.
По принцип има вероятност с напредването на бременността да се вдигне, но не винаги.
При мен лично не стана, но това не значи че винаги е така.
Това беше и причината за кървенето около 2 месеца - след 3тия месец.
Просто трябва да се внимава повече, дори ако се наложи да се пази леглото, без излишни натоварвания.... Все пак лекарят ти знае най добре какво ти е състоянието и е добре да се консултираш и с него. Всичко си е строго индивидуално, и при теб може и да не се наложи лежане, а просто повече да внимаваш с натоварванията да кажем....
Лека бременност без проблеми ти желая !

# 2
  • Мнения: 3 011
До сега кървене слава Богу съм нямала  Praynig но котракции и последващ преглед установи ниска плацента, казаха ми да се пазя много, без секс и вдигане на тежко  Peace Надявам се, да се вдигне плацентата, има много слу4аи тук на ниска плацента, но всичко зявършило с живи и здрави бебета. Също четох, че ако плацентата не се вдигне до края на бременността секциото е задължително  Peace

# 3
  • Мнения: 157
Всеки случай е строго индивидуален, затова не мога да направя генерални изводи, но ето как беше при мен: ниска плацента, без кървене, без каквито и да било проблеми по време на бременността, раждане - секцио. Бебе 3500, 51см. Желая ти успех и стискам палци!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Моята също беше ниска, но се вдигна постепенно.  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 39
Момиче много ви благодаря, сигурна съм че вашите постове са полезни и за други бъдещи майки. Да, интернет пространството е пълно с информация, а и както Black_rose каза лекарят най-добре може да прецени и да посъветва какво да се прави в такива случаи.
Но е хубаво да разберем и от опита на вече родилите с ниска плацента.

Хубав ден на всички ви!!! newsm10

# 6
  • Мнения: 1 192
Ниската плацента се води за рискова бременност,защото по- лесно може да се "отлепи"и да наруши храненето на плода.Трябва повече почивка и пазене.С напредване на бременността расте и матката-съответно с нея се "премества"нагоре и плацентата.Ако в последния месец още е ниска(както са писали по-горе)се налага цезарово сечение по медицински показания,тъй като плацентата затваря изцяло или частично родовия канал...

# 7
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Ниската плацента е различна от плацента превиа.
Аз бях с ниска задна плацента, която към края на 5-ти месец се вдигна. Не съм имала кървне, но снаха ми която беше с плацента превиа от най-малкото натоварване имаше кървене.
Секс-а беше забранен, натоварването също... карай по-спокойно и почивай повече Peace
Успешна бременност ти желая Hug

# 8
  • Мнения: 1 143
И аз съм с ниска плацента, изобщо не се вдигна до сега. Лекарят ме предупреди още в началото да внимавам с разходките, натоварването и тежестите, тъй като кървенията са твърде възможни. Секса не ми беше забранен, дори обратно, но имам раничка и това мероприятие се оказа болезнено и невъзможно. Нямах кървене. В последно време имах зверскакашлица, сдобих се и с разкритие и сега пазя леглото усилено.

# 9
  • Мнения: 50
Аз бях с плацента превия.Препоръките на док бяха без секс,без натоварване и повече почивка и задължително секцио.До 30г.с нямах никакъв проблем тогава получих як кръвоизлив,отлепяне на плацентата,веднага в болницата на системи и слава на бога се овладяха нещата.После още 2 седмици само на легло в болницата,не ми даваха и до тоалетна да ходя.В 32г.с нов кръвоизлив,който не можех ме да овладеем и резултата Теодора 2320гр. и43см. Grinning.Една седмица беше в кислородна палатка и сега слава на бога е едно приказливо,лъчезарно и усмихнато дете Grinning

# 10
  • Мнения: 3 621
Аз бях с ниска плацента и през двете си бременности. Незнам дали заради това, но имах доста контракции.
Първата бременност беше задна плацентата и се видгна много бързо, някъде към 21 г.с. вече беше нормална
Втората бременност беше предна и започна леко да се вдига чак към края на 30 г.с.

# 11
  • Мнения: 61
  И моята плацента беше ниска,но се вдигна в началото на 6 месец.Наистина е много коварна,но няма място за притеснение,само сексът трябва да е мираж,никакви тежести,резки движения и повече почивка.Успех на всички   bouquet

# 12
  • Мнения: 46
Здравейте и в тази темичка.
Аз съм със серклаж и ниска плацента. Бременна съм в 15 г.с. с двуяйчни близнаци. Лежа повече, забранени са ми разходките и секса. Няма начин да не се притеснявам, но се опитвам да запазя и спокойствие, защото таткото се шашка много. Надявам се и аз да се вдигне плацентата. Някой може ли да ми каже кога горе - долу се вдига /при някои де/?

# 13
  • Мнения: 694
Здравейте момичета дали някой е наясно бях на лекар и ми казаха ,че плацентата е малко по-малка и по дебела?Също така в 27 г.с  почти съм в 1 степен зрялост дали е нормално в тази седмица степента на зрялост? Моля някой запознат да пише Hug

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 11:14 от vesi2

# 14
  • Мнения: 1 475
Здравейте момичета дали някой е наясно бях на лекар и ми казаха ,че плацентата е малко по-малка и по дебела?Също така в 27 г.с съм в 1 степен зрялост дали е нормално в тази седмица степента на зрялост? Моля някой запознат да пише Hug

1-ва степен зрялост си е напълно нормална з седмицата, в която си, вече след 30 седмица нататък, степента на плацентата се увеличава, ражда се при 3 степен зрялост на плацентата!!

Общи условия

Активация на акаунт