Какво мислите за името Матия?

  • 3 832
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Моля ви, кажете си мнението за мъжко име Матия. Искам да видя как би се приемало от хората, ако си кръстя така бебето.
Преди да започнете с "няма ли български имена...", искам да кажа, че името е библейско (означава "Дар от бога") - това е един от апостолите на Христос, избран е на мястото на Юда. Матей е евангелистката форма на същото име.

# 1
  • Мнения: 197
Красиво име, но може да остане неразбрано от широката публика, която ще се присмива на бъдещото момченце, че е кръстено с женско име  Peace
А защо не Матей или Матю? newsm78

# 2
  • Мнения: 2 212
Аз също съм фен на имена с този корен, но за момче Матия е леко специфично, аз лично съм на вариантите Матео или Матей. Матия може да отнесе детето подигравки, че е женско име в нашата действителност, иначе само по себе си също е красиво, но аз съм и пристрастна.

# 3
  • Мнения: 5
И мен точно това ме притеснява, че половината хора като го чуят, и веднага "Не е ли женско?". Все едно Илия или Тома да са женски имена, за мен няма логика, но за съжаление май за повечето хора звучи женско.  Sad
Матю, Матиас и Матео са ми прекалено чужди, искам да е нещо по-българско или поне по-библейско. Матей не зная защо, но ми звучи като име на дядо, не на млад човек.  Sad

# 4
  • Мнения: 9 814
Ами, не ми харесва даже хич.
Аз също се зачудих първоначално дали е мъжко или женско.
Бих се спряла на Матиас.

# 5
  • Мнения: 197
Сещам се за Мати Хатамаки  Laughing Laughing Mr. Green
Другия вариант е Матея  Peace Но ще трябва да обясняваш на всеки че става въпрос за евангелиста...Въпреки това детето си е твое и имаш право да го кръстиш както намериш за добре...Голямата ми дъщеря се казва Алиция, непрекъснато ме питаха дали съм я кръстила на фолк звездата Алисия  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 6
  • Мнения: 24
И аз първоначално се зачудих дали е мъжко или женско име. Определено звучи по-специфично  newsm78

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Матей ми харесва много.

# 8
  • Мнения: 5
Матея лично на мен ми звучи по-женско, пак трябва да се обяснявам...
Да, наистина си е мое и искам да е с име, което харесвам, но не искам в никакъв случай детето ми да страда от името, което съм му избрала. В случая, да му се подиграват, че е женско.  Sad

# 9
  • Мнения: 197
yoshko, прецени си, ако наистина много ти харесва името, не се колебай да го кръстиш така, риск от подигравки винаги има, дори да се казва Иван...Човека краси името, а не името - човека! Peace Ако твоя Матия е мъжествен и готин, на никого няма да му хрумне дори да го подиграва, напротив, хората ще намерят екзотика  в това  Peace
Успех с решението, защото това е едно от най - важните решения в живота, избирах имената на дъщерите си месеци наред, и все още не съм сигурна дали съм избрала най - правилните, винаги има риск...На голямата ми дъщеря в градина й викаха Милиция, Малиция и Цициния, но този период отмина, детето не се стресна, понеже ние като родители не реагирахме на това като фатално, посмяхме се и толкоз...Важното е, че има много приятели и е ценена от другите деца, и от момиченцата, и от момченцата и вече никой не я обижда, не заради нашата намеса, а защото тя сама си извоюва място в малкото си общество...
Нали знаеш, всяко чудо за три дни! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 25 447
yoshko, прецени си, ако наистина много ти харесва името, не се колебай да го кръстиш така, риск от подигравки винаги има, дори да се казва Иван...Човека краси името, а не името - човека! Peace Ако твоя Матия е мъжествен и готин, на никого няма да му хрумне дори да го подиграва, напротив, хората ще намерят екзотика  в това  Peace


Сигурна ли си, че детето и ще се чувства точно така? Явно е дошло времето да се пусне пак темата "Харесвате ли името си". Ако не сте чели предишната, да ви кажа - много хора не само не харесват името, което мама и тати с любов са им дали, но и това нехаресване е докарало я    подигравки на околните,  я куп комплекси...
Аз също харесвам оригинални имена по принцип, но никога не бих нарекла детето си с такова. Още по-малко пък бих нарекла сина си с женствено име.
Нека не забравяме, че давайки име на детето си, го обричаме да го носи цял живот и да определя самочувствието му, а не задоволяваме само моментна наша прищявка...

# 11
  • Мнения: 5
Проблемът е, че името изобщо не е женствено, типично мъжко име е, не зная защо така се приема в България.  Cry
Голяма ми е чуденката. Не искам да стане комплексар, защото повечето хора не мислят като майка му и баща му относно името, което са му избрали. Иначе, естетствено, ние ще направим всичко възможно да си харесва името и да не обръща внимание на хорското мнение. Но винаги си остава едно "но".

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Проблемът е, че името изобщо не е женствено, типично мъжко име е, не зная защо така се приема в България.  Cry

Ами...защото живеем в България?
И в Щатите Антъни-Стенли звучи нормално, но при моето съседче предизвиква недоумяващи погледи.

# 13
  • Мнения: 26
 Sad Sad Sadнеееееееееееее не ми  харесва

# 14
  • Мнения: 399
Харесва ми,но в първия момент реших,че става въпрос за момиченче! Laughing
Ако прибавиш "с" в края сякаш е по-мъжкарско...Матияс или Матиас! Peace
По-добре ми звучи Матео...ако имам още един син ще се казва така! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт