Май няма да ми се размине секциото

  • 1 393
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 396
На вчера бях на преглед в Тина Киркова и се оказа, че бебето е наистина голямо (както каза докторката "огромно"). Родих сина ми близо 4,200кг. и 54см., а докторката каза, че номер две е даже по-голям бебок?! Е по-голямо от това накъде??? Качила съм 10кг. с това бебе, а със сина ми бях качила 27. Как така това е по-голямо??? Както и да е!
Въпроса е, че писа някаква си макрозумия (или макрозомия незнам как точно) и сега ми правят разни изследвания за секцио.
Моля, ако някоя мама е минала през тях да ми ги опише горе-долу.
В сряда съм на някакъв профил за гестационен диабет- ще ме "натоварват" с глюкоза по 75мл. сутрин и следобед. Въпроса ми е може ли да ми стане лошо понеже най-вероятно тогава ще съм сама със сина ми и не искам да притеснявам детето. Дали да извикам някой да дойде с мен (то не че има кой де- всички са на работа). Дайте съвет дали да търся някой познат или няма нищо страшно.
Сега остават броени дни и съм се ошашкала Confusedвсичко ми се вижда сложно и страшно!
Сигурно тези изследвания не са нищо особено ама мойта паника.... Както и да е!
Ако може да ми каж ете какво друго ме чака, без да спестявате подробностите. Предпочитам да съм много уплашена, но с някаква психическа подготовка, а не като при раждането на сина ми- всички ми казваха, че няма нищо страшно не боляло кой знае колко и аз очаквах именно това.... шока от истината и голямата изненада от болката никак не ми помогнаха.
Помогнете ми да съм готова!
После ще черпя Grinning
А ако ми се размине секциото (на което още се надявам) ще черпя 2 пъти Grinning

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Първо ти пожелавам спокойствие,, ще мине и замине, после искам да попитам защо толкова се плаши секциото? Разисквали сме в много теми, кой как предпочита да ражда и какви спомени има от това събитие. Мога да те уверя, че доста много от майките подложени на цезарово сечение са доволни и бързо са се възстановили и прочей хубави работи. Няма страшно, напротив!
Не мога да ти кажа нищо за тия изследвания, явно са в реда на нещата.
бъди спокойна и дано всичко е наред! Стискам ти палци!

# 2
  • Мнения: 396
Благодаря за милите думи.
Не ме плаши само секциото. Плаши ме всичко свързано с упойка, скалпел, кръв и т.н. Освен това искам да си видя бебето веднага като излезе от мен, а не аз като изляза от упойката.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Е, то пък при нормално раждане, сякаш ще се разминеш с това голямо бебе?!
Плюс това при секциото не се стресира горкото бебочество, особено като е в такъв размер, пу пу, ти как ражда първия път?!
Абе я се успокой! Това е най-доброто решение и за двама ви!
Няма нищо страшно, втълпи си го, мисли позитивно и всичко е е наред! Ахъм!

# 4
  • Мнения: 5 241
Освен това искам да си видя бебето веднага като излезе от мен, а не аз като изляза от упойката.

Затова поискай да ти сложат не пълна, а спинална упойка  Peace Не боли като се поставя и до сега не съм чула някой да е имал странични неприятно ефекти от нея  Simple Smile
Не се плаши от нищо всичко което говорят за секциото е леко преувеличено, нито е толкова страшно, нито е толкова болезнено.Никой няма да те остави да гледаш кървища,скалпели и т.н. Бъди спокойна, леко раждане и си мисли само това, че скоро ще си гушкаш детенцето  Hug

# 5
  • Мнения: 396
Ами раждах уж нормално... с много шевове съм, но поне знам какво да очаквам и горе-долу мога да се подготвя. Все едно! И с това ще се справя. После ще съветвам разни панирани мами (както съм аз сега) преди тяхното секцио newsm17

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Спокойно!
Изследването за гестационен диабет не е опасно и няма как да уплаши детенцето ти- все едно да пиеш две коли и да те изследват- не е страшно никак Grinning.
А секциото също не е страшно- ти тези "скалпел, кръв и упойки" изобщо няма и да ги видиш в действителност. И възстановяването не е кой знае колко трудно.
И пак да кажа- спокойствието е най- важно при всяко родоразрешение! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 396
Освен това искам да си видя бебето веднага като излезе от мен, а не аз като изляза от упойката.

Затова поискай да ти сложат не пълна, а спинална упойка  Peace Не боли като се поставя и до сега не съм чула някой да е имал странични неприятно ефекти от нея  Simple Smile
Не се плаши от нищо всичко което говорят за секциото е леко преувеличено, нито е толкова страшно, нито е толкова болезнено.Никой няма да те остави да гледаш кървища,скалпели и т.н. Бъди спокойна, леко раждане и си мисли само това, че скоро ще си гушкаш детенцето  Hug
Благодаря!!! smile3525

# 8
  • Мнения: 396
Благодаря на всички мнооооооого!!! newsm51

# 9
  • Мнения: 6 155
Не ме плаши само секциото. Плаши ме всичко свързано с упойка, скалпел, кръв и т.н. Освен това искам да си видя бебето веднага като излезе от мен, а не аз като изляза от упойката.

Не се притеснявай излишно - няма нищо страшно! Grinning
Ако си със спинална упойка, няма да усещаш нищо /освен натискане и подръпване върху корема/ от кръста на долу. Краката изтръпват и дори не можеш да ги вдигнеш. Пред лицето ти опъват един чаршаф, така че скалпели и кръв няма да виждаш. Бебето ще ти го покажат за малко след като се роди още на операционната маса /освен ако не си с пълна упойка/. След като се роди бебето ти става едно стууууудено и е възможно да започнеш да трепериш. Това също е нормално, така че няма страшно. Преди да влезеш за операцията ще ти влеят 3 банки глюкоза /и може би затова са и тези предварителни изследвания/.  Не трябва да си яла преди секциото няколко часа, но колко бяха не помня. Те ще ти кажат така или иначе.
Кофти е след излизане от упойката. Тогава се усеща болката от операцията, но постепенно преминава. При всеки различно, но за 3-4-5 часа. Слагат и обезболяващи... Раздвижването след секциото също е неприятно, но колкото по-бързо се раздвижиш толкова по-добре  Peace 24ч. си в реанимация и няма да можеш да видиш бебето.  Confused
Това е за което се сещам Rolling Eyes
Спокойно, не е страшно. Леко раждане  и сладко бебче ти пожелавам  Hug

Последна редакция: вт, 09 авг 2005, 00:02 от Biby

# 10
  • Мнения: 6 155
Забравих- възможно е да получиш главоболие от упойката. За това можеш да си купиш "Солпадеин" и няма да имаш проблеми.
Също и голяма жажда те гони след операцията.
А, да - няколко дни няма да ти дават да ядеш. Само сокове /най-добре Ябълка/ и вода Close

# 11
  • Мнения: 8 769
Няма нищо страшно в секциото, Лора, приеми го като авантюра. Вече два пъти така раждах, втория път исках да е със спинална, но за съжаление пак с еполучи спешно, но дано при теб нещата са така, че д аможеш да си видиш бебчето веднага.
Ако се мобилизираш, ще се възстановиш много бързо, а колкото повече се движиш, толкова по-бързо болката ще отмине.
Сега си мисли за скорошната голяма среща, а кървищата остави да ги гледа тоз , който е учил за тях!
Стискам палци! Grinning

# 12
  • Мнения: 396
Дано с шишко (бебето) всичко да е наред! Аз ще се справя (мисля), въпреки че само от мисълта, че ще ми кълцат корема започват да ми се потят ръцете.
Важното е шишко да е добре. Предполагам, че за него няма никакъв риск!
Господ да ни е на помощ!

# 13
  • Мнения: 8 769
Предполагам, че за него няма никакъв риск!
Да, така е, от гледна точка на бебето секциото дори е по-добрия вариант (по мое лично мнение). Недей се притеснява толкова, просто се успокой Hug

# 14
  • Мнения: 46 429
И аз да ти кажа- не се страхувай от секциото  Wink Много съм доволна и за мен това е по-добрия начин за раждане. Избрах си пълна упойка, не посмях спинална, но всеки си преценява Wink
Леко раждане  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт