Проблем ли е ако бебето ми яде само предно мляко

  • 1 758
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 048
бебо суче 3-4минути от едната гърда често се дави,нервничи,цъка,дърпа се,но суче,пуска,захапва гърдата и след около 3-5мин пуска и не иска повече,оригвам го и пробвам пак да го сложа на същата гърда,ако не е заспал,да ама той отказва да суче,понякога отваря уста но нервничи и се дърпа или засуква нервно,не гълта и я пуска,а понякога изобщо не я иска,така след дълга борба  предлагам другата и там се повтаря същото.обяснението ми е че от бързината на предното се дави и дразни понякога но му е лесно и суче,а после се дразни не дочаква задното да слезе и не суче ефективно,защото до преди малко предното само му е текло в устата
По принцип не захапва правилно,не отваря широко уста и устничките му са навътре,пробвала съм да му ги оправя но той се ядосва,и дръпна долната леко надолу и след малко той пак си я дръпва обратно ,така сме си играли дни...ама без резултат....И се чудя първо дали се наяжда за тези средно м/у 4 и 8 минути и второ кака да разбера дали изобщо поема дори и малко задно мляко и ако не това проблем ли е

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 17:31 от nor4y

# 1
  • Русе
  • Мнения: 123
 nor4y, не знам дали е проблем и не мога да дам компетентно мнение.Но мога да ти кажа как беше при нас - не помня точно кой месец,но имаше период,когато Каролина сучеше много кратко и по малко на едно кърмене (за сметка на това на честичко) и по мои наблюдения не стигаше до задното мляко (изстисквах малко кърма след като се нацока и беше рядка,а и за толкова малко време не вярвах да е 'свършила' с предното Wink ). Е,въпреки това бебка си беше наддавала много добре през този период.Това беше при нас, и аз се притеснявах малко,но явно не е било проблем.
 Друг проблем,който имахме - трудно захапваше зърното.Там упорство му е майката  Mr. Green Просто и помагах и не се отказвах.
 Имаше и нервничене на гърдата,както при вас.Май когато беше на около месец и половина - два.Аз обаче тогава давах вода и чайче за коликите (от шише) и по съвет на майчетата във форума спрях да давам каквото и да е освен кърма(и то само от 'естествения източник',никакви шишета;ако ми се наложи да отсъствам,гледам да се организирам така,че да се върна за следващото кърмене).Така проблемът ни много бързо изчезна, Simple Smile
 Ами това беше при нас.Не искам да ти давам съвети,които не знам колко ще са правилни.Но се надявам,че поне малко съм ти била полезна  Hug

# 2
  • Мнения: 1 048
nor4y, не знам дали е проблем и не мога да дам компетентно мнение.Но мога да ти кажа как беше при нас - не помня точно кой месец,но имаше период,когато Каролина сучеше много кратко и по малко на едно кърмене (за сметка на това на честичко) и по мои наблюдения не стигаше до задното мляко (изстисквах малко кърма след като се нацока и беше рядка,а и за толкова малко време не вярвах да е 'свършила' с предното Wink ). Е,въпреки това бебка си беше наддавала много добре през този период.Това беше при нас, и аз се притеснявах малко,но явно не е било проблем.
 Друг проблем,който имахме - трудно захапваше зърното.Там упорство му е майката  Mr. Green Просто и помагах и не се отказвах.
 Имаше и нервничене на гърдата,както при вас.Май когато беше на около месец и половина - два.Аз обаче тогава давах вода и чайче за коликите (от шише) и по съвет на майчетата във форума спрях да давам каквото и да е освен кърма(и то само от 'естествения източник',никакви шишета;ако ми се наложи да отсъствам,гледам да се организирам така,че да се върна за следващото кърмене).Така проблемът ни много бързо изчезна, Simple Smile
 Ами това беше при нас.Не искам да ти давам съвети,които не знам колко ще са правилни.Но се надявам,че поне малко съм ти била полезна  Hug
какъв ви беше проблема със захапването...и как точно го оправихте.А с какво даваше за колики след като спря чайчето че нас ни побаркват страшно много и аз давам капки

# 3
  • Мнения: 2 755
Капките за колики се давт неразредени и с лъжичка.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 123
 За коликите и аз давах капки.Enterokind,по две преди кърмене.Пооблекчаваха я малко.Нещо друго,което може да ви помогне,при нас вършеше чудесна работа първите два - три месеца - сушуара.Оставям го на земята,пускам го на първа степен и взимам бебка така,че нейното стомахче да се топли в моето.Давах и цицка,ако е време за хранене или просто иска да си поцока за успокоение.Така за нула време се успокояваше,даже и заспиваше обикновено.И така първите два месеца сушуара си стоеше денонощно включен в контакта,на земята до леглото,готов да помага. Wink
 А проблемът със захапването - ами просто не искаше да захапе зърното,аз и помагах да го 'намери',беше до устата и,тя обаче въртеше глава и продължаваше да го търси.Нещата се оправиха с времето.Аз просто продължавах да и помагам,насочвах главата и към гърдата,поднасях зърното към устаъта и.И така - бях съвсем спокойна,не се отказах и лека полека кърменето потръгна. Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 1 056
 
...И се чудя първо дали се наяжда за тези средно м/у 4 и 8 минути и второ кака да разбера дали изобщо поема дори и малко задно мляко и ако не това проблем ли е

Норчи,много е трудно да се отговори на въпросите ти.
Ти си най-близко до бебето и най-добре го усещаш. От една страна, ако бебето е гладно ще реве постоянно и едва ли ще се чудиш много, но от друга страна възможно е да се случи при дълго гладуване бебето става апатично и бързо се предава.
Едва ли е второто при вас, това са много редки случаи доколкото знам.
За това дали успява да се нахрани можеш да съдиш по общото състояние на бебето, по броя напишкани и наакани памперси и разбира се какво показва кантара.
Възможно е да сте и в първата си Лактационна криза.

Така че, трябва да отговориш на доста въпроси първо. Значи:
- Спокойно ли е бебето между кърменията-спи ли, нервно ли е, мрънка ли постоянно или си е добре? Има ли определени периоди от деня в които ясно се изявяват коликите?
- Всичките му памперси ли са добре напишкани и, по-важното, по колко наакани памперса в денонощие има? /по принцип в този период трябва да има поне 6 добре напоени памперси и 1-3 наакани, като акото да е по-голямо от монета от 1 лев/
- Иииии, аз лично никак не обичам кантари и таблици, но при повечето майки те внасят повече спокойствие. Как наддава бебечето, как беше първия месец при консултацията? Има ли видимо отслабване или напротив, по дрешките съдиш, че ги изпълва повече? Можеш да си правиш и междинно теглене, ако си много притеснена как сте с теглото.
- Това кратко сукане наскоро ли се появи или така си суче от начало още, просто сега е започнал и да нервничи/тук малко не те разбрах/.
- Даваш ли му водичка, биберон, шише?

Сега за сукането - струва ми се много малко да сучи по 4-5 мин. Това започват да го правят обикновено към 4-5-ти месец като заякнат, но предполагам, че има и изключения. Във всеки случай ми се струва малко тревожно. НО, ако суче така 5 мин., ама ефективно, от друга страна, пак е възможно да се наяжда /имам предвид като сбор количество кърма - дали ще суче 5 пъти по 200 мл. или 10 пъти по 100 мл. все едно количество изяжда/. Не знам, тука е твоята роля да прецениш.
Пробвала ли си преди да дадеш да суче тази силна струя да я поизцедиш малко? Но, не всеки път, че да не направиш хиперлактация. Само за проба.
Но, по принцип мисля, че не е нужно да правиш кой знае какво, просто бъди търпелива. Както написах по-горе може да е просто Лактационна криза, при тях наистина са по-нервнички бебчетата, много често сучат и преминават на по-горно ниво сукане, сами трябва да си намерят начина да стимулират гърдите. Мисля, че постъпваш правилно като му предлагаш на следващо кърмене пак същата гърда. Тука имам още един  въпрос - омеква ли ти гърдата след кърмене, мислиш ли, че успява да я изсуче? Поне на пипане как ти се струва, ако не можеш да прецениш?
Мисля, че добре се справяте засега,като дадеш повече инфо ще пиша пак.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 348
Съгласна съм с Людмилана, но ще добавя, че е напълно възможно на детето да му стигат 4-8 минути за хранене. Моето дете с пощипването и мъките по задремването се хранеше по толкова, обаче на мен млякото ми силно шуртеше(буквално от няколко канала шурти) и това скъсяваше продължителността на сучене. Друг е въпросът, че аз се изцеждах след кърмене  Rolling Eyes и хлапето наддаваше по-малко(не чак обезпокоително, но средно статистически по-малко  Simple Smile ). Което пък трябва да те успокои теб, че аз дори съм изцеждала част от задното мляко и въпреки това детето е успявало да се нахрани. Памперсите отговаряха на нахранено бебе.
 Иначе за мрънкането и нервниченето и при нас го имаше, но беше кратък период, който отмина както и дойде. Хич не разбрах как.

# 7
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Здравей, аз и предните ти постове съм чела и съм с впечатлението, че общо взето задаваш едни и същи въпроси. Не знам как след толкова инфо не си намерила вече отговорите за себе си.

На въпроса - бебето ти едва ли яде само предно мляко ако ака. Брой му памперсите и така ще разбереш дали яде достатъчно. Преди беше попитала дали да броиш всяко пишкане или не. Отговорът е "не". Всеки пълен памперс съдържа няколко изпишквания. На неговата възраст ако има 5-6 напишкани памперса и един наакан е добре. Ако няма - значи не яде нито предно нито задно мляко. Вече сте минали едно теглене - добре ли наддава?

Според мен трябва да се поуспкоиш малко и да се радваш на бебчето си. Този период ще отмине и други ще дойдат. Хубаво е, че четеш и се информираш, но недей изпада толкова в детайли - предно, задно мляко. Важното е бебето ти да расте и да е здраво.

Успех с кърменето.

# 8
само за успокоение на мамата задала въпроса.
 Та на въпроса: не е проблем това, че бебето суче само "предно" мляко. Поради това, че не бях достатъчно информирана бебето ми суче от раждането си до сега и от двете гърди, т.е. не би следвало да достига до въпросното "второ" или "задно" мляко. Ние вече сме на 5 месеца и наддаваме доста добре, даже по мое виждане е дудуланчо момченцето ми Grinning. Така че спокойно! както са те посъветвали не се толкова вживявай в този "проблем", цункай си бебчето, гушкай си го и го кърми колкото то иска. Бебето си знае най-добре какво иска и кога го иска, ти само го следвай Laughing Хайде, пък да пораснете големи! Wink

Общи условия

Активация на акаунт