Да си поговорим за хидротубации, цветни снимки и резултати

  • 3 279
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Здравейте, рядко пиша , но следя темите в този форум. И колкото повече чета, толкова повече въпроси ми изникват в главата, затова ми се иска да поразсъждаваме заедно.
Та въпросът ми е, при наличие на хидросалпинкс - той задължитлно ли ще се види при ЦС или хидротубация? Ако отговорът е не - какво следва ? Аз съм с 1 тръба , правена ми е лапароскопия преди 1 година на която, вторта тръба нямаше хидросалпинкс , само сраствания и от тогава не знам какво е точното и състояние. И тъй като няма бременност от тогава до сега, започвам да се замислям за инвитро.  Но по това , което съм чела е добре все пак да са изключи наличието на хидросалпинкс. Моля посъветвайте ме нещо или ми разкажете при вас как е било.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 56
Здравей, моя двустранен хидросалпингс се видя и на първата и на втората цветната снимка. Правих две, тъй като след първата ЦС последва лапаро с цел отпушване на тръбите или пластика-салпингонеостомия, но ефект нямаше. Бяха ми препоръчали хидротубации с цел отпушване, но бяха невероятно болезнени и аз сама си ги прекратих. Сега като се върна назад в моя случай едва ли щяха да помогнат. След 6 месеца си бяха пак запушени. Последва втора снимка и на втората лапароскопия ми ги махнаха, тъй като шансовете при ин витро и хидросалпингс са си почти нулеви. Това беше при мен.
А ти защо се съмняваш, че проблема може да е в тръбата?Спермограма имате ли, хормони пуснати? Може всичко да е наред с тръбата, а проблема да е някъде другаде. Най-хубаво е да няма проблем, успех ти пожелавам.

# 2
  • Мнения: 172
Благодаря за отговора.
Имаме спермограма в нея няма проблем.
В моите хормони също. Мисля си за проблем в тръбата защото пради това имам бременност        / извънматочна /.
И защото колкото повече чета, толкова по-объркана ставам започнах да си задавам въпроси.
Има доста момичета с по няколко неуспешни опита инвитро, при които в крайна сметка се оказва наличие на хидросалпинкс. Това добре, но пък и не може преди всеки опит да си прави лапароскопия, нали??? Аз поне не съм навита да си правя ей така профилактично. И затова си мислех за нещо по-простичко , което да показва със сигурност сътоянието на тръбата.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Посети клиника по стерилитет ,нека ти направят нужните изследвания и тогава ще решите дали си за инвитро  Peace

# 4
  • Мнения: 172
Посетила съм и то не една  клиника.
Има и 1 опит зад гърба си .

# 5
  • Мнения: 172
Побутвам лекичко темата.
Моля момичетата, които са парвили ЦС и след това лапаро да споделят има ли съвпадение м/у това , което се и видяло на ЦС и това , което се е видяло при лапароскопията?

# 6
  • София
  • Мнения: 23 156
Побутвам лекичко темата.
Моля момичетата, които са парвили ЦС и след това лапаро да споделят има ли съвпадение м/у това , което се и видяло на ЦС и това , което се е видяло при лапароскопията?
При мен така се получи, една непропускаща тръба на ЦС и същата са отпушили на лапароскопията. Не съм имала обаче съмнения за хидросалпинкс на ЦС и не е имало такъв, виждам че теб основно това те вълнува.

# 7
  • Мнения: 56
Да се включа и аз. На мен ми правиха 2 хидротубации, при които не се разбра дали тръбите ми пропускат, защото лекарката каза че правя спазми и утре отивам на лапароскопия. Надявам се да има поне някакъв резултат, защото явно хидротубацията не е много сигурен метод. Жветна снимка така и не ми назначиха, защото при лапарото щяло да се види всичко.

# 8
  • Мнения: 172
Да, при лапарото се вижда всичко, но когато е минала повече от 1 година след лапарото не мога да съм сигурна какво е положението на тръбата в момента. Точно затова се бях замислила за една ЦС - но незнам да вярвам ли на резултата. Ако е проходима - отлично - видимо ще и вярвам. Ако е непроходима обаче - не се знае спъзъм ли е, или има някакъв друг проблем в нея. То аз съм се настроила на вълна инвитро и точно затова единствено мислите ми вървят към въпроса с хидросалпинкса.

# 9
след първата ЦС последва лапаро при мен. година слад това бременност, но за кратко. Sad
година след аборта преди инвитро, направихме втора ЦС, на коята нямаше никакви проблеми и 2 напълно проходими тръби, док много се зарадва, че две години след лапарото всичко е наред и направихме инвитрото. Peace
моя съвет е да се довериш на лекаря си, да направите ЦС преди процедурата и той да реши как да продължите напред. успех и късмет.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 56
За да си спокойна и щом сама имаш съмнения, направи си цветна снимка. При мен цветната снимка показа истинското състояние на тръбите. Има наистина случаи на спазми, грешни показания от снимката, но като цяло са надежден начин за констатиране състоянието на тръбите. Вземи аулин, свещички преди снимката, за да си по-спокойна. Дай Боже всичко да е наред, но ако не е, по-добре още едно лапаро в повече, отколкото едно инвитро.  Много го мислиш, направи цветна снимка, консултирай се с лекаря си и действайте тогава. Успех и късмет.

# 11
  • Мнения: 623
Цветната ми снимка показа лява запушена тръба, дясна частично пропусклива и толкова. Преди три дена-лапарото показа хидросалпингс в дясната тръба. Изводите си прави сама.
Моето мнение е, че ако има дори малко колебание в цветната снимка е добре да се прибегне към лапаро.

# 12
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Моля момичетата, които са парвили ЦС и след това лапаро да споделят има ли съвпадение м/у това , което се и видяло на ЦС и това , което се е видяло при лапароскопията?
Да при мен имаше съвпадение-на цветната снимка едната тръба с хидросалпингс и едната почти непроходима, на лапароскопията-тръбата с хидросалпингс отстранена, а другата освободена от сраствания в следствие на стара операция от херния.
 Добре е ако смяташ да правиш нов опит да си направиш и нова снимка, аз имам три опита ин витро и преди всеки опит ми е правена снимка, точно поради факта че не се знае какво може да се е случило с тръбата за 1 год...А след снимката вече лекарят ти трябва да прецени дали има смисъл да ти прави лапаро или не, поне при мен беше така.

# 13
  • Мнения: 172
Благодаря на всички.
Горе- долу си изясних нещата за мен си - задължително ЦС и след това действие в зависимост от резултата.
На всички, вървящи по трудният път пожелавам Успех.  bouquet

# 14
  • Мнения: 149
Преди два дни ми правиха  хидротубация. Днес имам леко зацапване. Нормално ли е?

Общи условия

Активация на акаунт