до каква възраст вечерята е без месо?

  • 2 384
  • 26
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
здравейте,мами!
имам малък въпрос отново. newsm78до кога децата ви ядяха безмесни неща за вечеря? newsm78
на мен лекарите ми казват,че е по-добре цял живот на вечеря да се ядат постни  и по-леки неща,които обаче да са достатъчно полезни,така че на детето да не му липсват основни неща от менюто.чета разни книги за детското хранене,в тях пише същото.
в същия момент гледам че масово около мен майките си хранят децата с месо за вечеря и то още от много ранна възраст.
та затова се зачудих по въпроса.
аз лично на моето дете много рядко му давам месни неща вечер и само ако той изрично пожелае нещо подобно.иначе месото го давам само на обяд и то поне един ден в седмицата ни е изобщо без месо.детето се развива идеално за възрастта си,никога не е имал анемия и подобни проблеми.
но просто исках да питам и вас,вие как постъпвате?
а ще споделите ли какво е любимото меню за вечеря на вашето семейство(съвсем накратко,то иначе това си е цяла отделна тема)?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Според мен няма никакво значение дали е на обяд или на вечеря. Аз от 10 мес го давам на вечеря защото ги засища повече и не се будят през нощта.

# 2
  • Мнения: 46 430
За първи път чувам това newsm78
От както съм захранила с месо, всяка вечер вечерята й го включва, с много много малки изключения.
Вечеря 3-4 часа преди сън, до 4 г. преди заспиване пиеше и мляко.

# 3
  • Мнения: 4 433
Ами от както започна с нас да вечеря,каквото и ние....към година и два,три месеца някъде..

# 4
  • Мнения: 707
И аз за първи път чувам подобно нещо. Като малко детето вечеряше каши, но сега вече яде филийки с колбас или кашкавал. Готвеното е само на обяд.

# 5
  • Мнения: 6 711
Ами според мен е логично, ако обядът е бил месно пюре, тогава безмесното пюре да е за вечеря и обратно.

# 6
  • Мнения: 9 973
от ДК,понякога има пил.или телешка супа

# 7
  • Мнения: 165
И аз така съм чела и гледам да го спазвам,разбира се има и изключения.Давам зеленчуци на пара,кисело мляко с обик.бисквити,постна супа напр.спаначна,филийка с кашкавал и отделно краставичка(купувам био),някаква постна манджа и т.н.

# 8
  • Мнения: 2 110
В момента в който педиатърката ми разреши да давам месо, тя това вечеря. Ако не и дам за вечеря парче пилешка пържола или рибка, не може да заспи.

# 9
  • Мнения: 543
По съвет на нашата педиатърка аз също не давам месо за вечеря. Давам някакво зеленчуково ядене - сварени картоф, морков и тиквички; ориз с тиквички или със спанак; кисело мляко с бисквити; супа от тиква с малко канела; каша "Лека нощ". Спорет нашата лекърка за вечеря е добре да се дава лесно смилаем въглехидрат. А месо давам на обяд всеки ден, веднъж седмично - риба.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 271
Месото винаги давам вечер - засища я повече и не ми се буди нощем за хранене. По-добре 1 ядене ама да я засити, отколкото 2 дето само да и пълнят корема.

# 11
  • Мнения: 431
Вечерята му е супа от ДК- понякога е месна,понякога безмесна  Simple SmileНе намирам голяма разлика,педиатърката не ме е предупреждавала  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 2 587
Вечерята на дъщеря ми е супа - безмесна,много рядко супа-топчета,но то е защото тя не обича много месо,а не че някой ми е казал че не трябва.

# 13
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз също още от годинката давам за вечеря супа, най често пилешка или с топчета, от ДК също супите са почти винаги с месо, рядко давам само зеленчуци, но изобщо не съм и чувала че вечер не било редно да се дава месо Rolling Eyes. Аз пък гледам да и давам повече неща с месо, едно че повече засищат, а иса по калорични, ние наблягаме на калоричните храни. Hug

# 14
  • Мнения: 2 334
За първи път чувам такова нещо.Иначе супата на вечеря е основно постна но понякога от ДК има и местна супа.Не съм се замисляла над този въпрос до сега  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт