Купих ролери за дечко, но ... дали да му ги дам ?

  • 893
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Днес купихме с мъжа ми ролери за синковеца, но чак в къщи се зачетох че не трябва да се дават на деца под 6г. а Мико е едва на 4г.

Имате ли някакво мнение по въпроса? Дали е безопасно от ортопедична гледна точка да ги ползва? То че ще се пада ясно, но ...

# 1
  • Мнения: 182
Ние за коледа купихме кънки на дъщеричката ни и е доста по безопасно от ролерите,но пък и не се справя още толкова добре дори и с тях!Май са още малки за ролери  newsm78.

# 2
  • Мнения: 299
Май е мъничък още .   newsm78

# 3
  • Мнения: 3 880
Моята има от миналата година (тогава беше на 4), не мисля, че е проблем, а и никъде не съм видяла такова предупреждение. Все пак детето няма да се предвижва само на ролери Wink. Важното е да носи каска и протектори на ръцете, колената и лактите Peace

# 4
  • Мнения: 49
Моята има от миналата година (тогава беше на 4), не мисля, че е проблем, а и никъде не съм видяла такова предупреждение. Все пак детето няма да се предвижва само на ролери Wink. Важното е да носи каска и протектори на ръцете, колената и лактите Peace

Звучи много обнадеждаващо Simple Smile Laughing Купихме ги, а в къщи се изпошашках дали не сме прибързали ....

# 5
  • usa
  • Мнения: 2 113
сложи му каска на главата и му дай да пробва. ако му харесва и се справя - чудесно. ако не, сам ще се откаже да ги кара.

# 6
  • Мнения: 2 731
Ние за коледа купихме кънки на дъщеричката ни и е доста по безопасно от ролерите,но пък и не се справя още толкова добре дори и с тях!Май са още малки за ролери  newsm78.
Аз пък не съм виждала да се продават кънки

# 7
  • Мнения: 276
голямата през април прави 5 и си е поръчала за рд-то ролери, ще и купим! Кара зимни кънки и не мисля че ще е проблем. Пробвайте и вие ако се справи чудесно, ако не догодина.  Hug
Но му сложете каска

# 8
  • Мнения: 3 804
Моята от 3 започна с опитите да кара едни стари ролери на кака и-в началото доста пада-но сега се справя добре,даде ми идея-щеи купя нейн размер.

# 9
  • Мнения: 8 999
Не е много безопасно. Но, щом има произведени в този номер /който носи сина ти/, би трябвало да са предвидени за малко дете. Сложи му наколенки и налакътници и гледай да са добре затегнати на глезените.

# 10
  • Мнения: 53
И аз си мисля, че може да ги пробвате. Така или иначе, няма да е сам, докато ги кара. Според мен няма проблем от ортопедична гледна точка, просто с ролерите може да реши да "забегне" някъде далече от мама и татко, или пък да реши да подскача и да прави 'трикове'.

Нека се учи далеч от коли, и някъде където можете да го наблюдавате - готово.

Успех.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 535
Дъщеря ми опита горе-долу на вашата възраст. Зависи той колко ще прояви интерес, а и в началото едва ли ще ги кара повече от 15-20 мин.
Освен наколенки и др. неща които са ти казали другите мами дъщеря ми ползваше и ръкавички (бяха в комплекта с наколенките) - оказаха се много полезно нещо, защото когато падат обикновенно се подпират на длани  Peace

# 12
  • Мнения: 49
Благодаря Ви много на всички Simple Smile

Сина ни определено има огромен интерес към тях, а след като подкара ски си мисля че ще се справи и с ролерите. Имаме си и комплект наколенки/налакатници/ръкавички сега остава само да изнамерим и една каска. Чудя се дали каските за колело(тея стиропорените) ще свършат работа или да търсим нещо по-сериозно?

# 13
  • Мнения: 3 880
Разбира се, това е каската която ти трябва- велосипедна. Няма нужда да го екипираш с каска за мотор, няма да развива чак такива скорости Wink Laughing

Общи условия

Активация на акаунт