надута матка след инсеминациа

  • 1 393
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 312
здарвеите момичета......ето какво ми се случи днес......ще ви върна малко на зад във времето.....на 29 01 запо4нах ПУРЕГОН 50/по 2 на ве4ер..за 5 дена и след това още 5 дена по 1 на ве4ер.на 10.02 правих вътремато4на инсеминациа.....на 24 02 тест кръвен ...НЕГАТИВЕН  за бременност и на 26 02 цикъла ми доиде..от тогава си меря БТ .направих си хормони и днес отидох до ли4ният ми лекар да ги погледне....те са наред.....и му викам...докторе,имам запек и трудно ходя до тоалетната...сте ми погледнете ли корема.......след опипването на прегледа...ми казва...нямаш проблем с 4ервата........имаш надута матка като на бременна...кои знае как те развалиха с този ПУРЕГОН.....а аз наистина сам додта подута и ка4их 4 кг........сега какво...ще ходя другата седмица при някакъв гинеколог..които тои ми каза........даите ми мнение........на някои слу4валп ли му се е newsm78благодаря  bouquetтака се притеснявам

# 1
  • София
  • Мнения: 2 014
Моето мнение е че трябва да отидеш в клиника за лечение на стерилитет /дори и да няма такъв/ там имат добра техника и на повечето места са добри специалисти.
Какво общо имат репродуктивните ти хормони с личният лекар ? Той гинеколог ли е ? А също така и специалист в репродуктивното здраве ? Къде си правила инсеминация и защо не си се върнала там да кажат всичко наред ли с хормоните и матката ? А и какво общо има матката като обикновено се стимулират яйчниците и само се подготвя лигавицата на матката да е благоприятна за евентуално зачеване ?
Ами запека какво общо има с направената инсеминация ? Вярно възможно е да има газове и подуване на червата но по време на мензис което се свързва с една бактерия предизвикваща страничните неща,но...
Абе твоят лекар се оказа освен гинеколог и хирург май така излиза.
И за да обобщя - според мен трябва да отидеш на гинеколог и на хирург за да се разбере от какво естество е проблема.newsm78
 Дай си ако искаш хормоните да ги коментираме.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 356
личният ти лекар е глупак и невежа.

# 3
  • Мнения: 312
     ще го обесня...                                                                                                                              тъй като аз не живея в България,тук нещата седят по друг начин....в клиниката по стерилитет сме от 1 година и половина,за всеки един преглед там ,минаваш през личният доктор...и след като мина инсеминацията..сте чакам половин година за да ми дадат нов час за преглед/за да правим нова/през това време имаш връзка само с личният доктор/аако не искаш да платиш 200еуро за 5 мин.преглед на ехограф....и тогава личният доктор те праща при докторите които работят към касата...ето аз ще ходя до БОЛОНЯ...на частно сега за да не чакам....а в клиниката по стерилитет ...чак след  6 месеца сте званя Rolling Eyes еми тук е така.........а за газовете..мислех че съм надута от тях,,но уви не
[/quote]

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 23:16 от jdesika

# 4
  • Мнения: 4 651
jdesika, виж листовката на Пурегона : http://www.bda.bg/bdias/4039s.pdf
Просто няма описан такъв страничен ефект като надуване на матката. Запек и газова може да преизвикат много неща - лекарства, храна и пр.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 014
jdesika  аз си мислех че си някъде през океана ! Ами за 200 евро просто си ела в България и се прегледай както трябва. Защо трябва да си губиш парите и времето и по - специално като възраст при тях ? А и италианските застрахователни фондове признават българските клиники и ще ти върнат парите за инсеминацията правени в България /стига да си осигурена/  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт