"ВНИМАНИЕ!!!БЕБЕШКИ ШАМПОАНИ ПРИЧИНЯВАТ РАК"

  • 16 805
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Не знам дали сте чели днешното издание на вестник "Телеграф" (16март2009),  в който е публикувана статия,в която  пише как в някои бебешки продукти се съдържат опасни химикали,доста вредни за нашите деца! В шампоаните,течните сапуни и мокрите кърпички на Jonson&Jonson;L'Oreal;Pampers;Mustela са изолирали формалдехид,който се иползва за балсамиране на трупове и съединението диоксан,за което се счита,че създава риск от развитие на рак. #Crazy
 Моля,ви четете внимателно съставките на козметиката,която закупувате,за вашето детенце!
Особено опасен бил шампоана на Jonson,който така често и упорито  рекламират.В него Quaternium-15,от който освен че се  отделя невероятно количество формалдехид,е открит и D&C Orange4,който е от съставките,забранени да се използват около очите. ThinkingКакто и съставка,която носи риск от алергии и кожни реакции.
 Четете етикетите и купувайте продукти,които не съдържат Diasolidinyl urea,DMDM hydantolin,Imidazolidiny,Quaterium-15(те отделят формалдехид).
 Надявам се да съм била полезна с тази статийка!Успех!!! Praynig

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 23:49 от stasigerginova

# 1
  • Мнения: 39
 От продуктите на  Johnson съм използвала бебешкото олио и то само веднъж малката се обрина.педиатърката ме беше предупредила за тази марка ама аз......мерси за полезното инфо ще внимавам Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 217
 ooooh! Ние тамън подкарахме една огромна опаковка на тази марка,чак сега ли са го открили ooooh!

# 3
  • Мнения: 4 111
Не знам дали сте чели днешното издание на вестник "Телеграф" (16март2009),  в който е публикувана статия,в която  пише как в някои бебешки продукти се съдържат опасни химикали,доста вредни за нашите деца! В шампоаните,течните сапуни и мокрите кърпички на Jonson&Jonson;L'Oreal;Pampers;Mustela са изолирали формалдехид,който се иползва за балсамиране на трупове и съединението диоксан,за което се счита,че създава риск от развитие на рак. #Crazy
 Моля,ви четете внимателно съставките на козметиката,която закупувате,за вашето детенце!
Особено опасен бил шампоана на Jonson,който така често и упорито  рекламират.В него Quaternium-15,от който освен че се  отделя невероятно количество формалдехид,е открит и D&C Orange4,който е от съставките,забранени да се използват около очите. ThinkingКакто и съставка,която носи риск от алергии и кожни реакции.
 Четете етикетите и купувайте продукти,които не съдържат Diasolidinyl urea,DMDM hydantolin,Imidazolidiny,Quaterium-15(те отделят формалдехид).
 Надявам се да съм била полезна с тази статийка!Успех!!! Praynig

На шапоана Johnson's baby shampoo на johnson&johnson пише, че съдържа:
Aqua, coco-glucoside, sodium lauroamphoacetate, sodium laureth sulfate, citric adid, plysorbate 20, peg-80 sorbitan laurate, peg-150 disterate, polyquaternuium-10, sodium benzoate, parfum, Cl 47005, Cl 45985
Аз не виждам нещо от изредените "опасни" в-ва.

# 4
  • Мнения: 2 543
В мокрите кърпички на Pampers няма нито едно от изброените в-ва.

# 5
  • Мнения: 3 695
това ако е вярно е  Shocked страшничко

# 6
  • Мнения: 2 110
Това звучи много страшно ! Аз си изкарах акъла направо Sick!
То и да чета много голяма част от нещата не знам какво означават !

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На шапоана Johnson's baby shampoo на johnson&johnson пише, че съдържа:
Aqua, coco-glucoside, sodium lauroamphoacetate, sodium laureth sulfate, citric adid, plysorbate 20, peg-80 sorbitan laurate, peg-150 disterate, polyquaternuium-10, sodium benzoate, parfum, Cl 47005, Cl 45985
Аз не виждам нещо от изредените "опасни" в-ва.
А парфюма виждаш ли го? Там е!
Който ми препоръча козметичен продукт без парфюм и парабени има почерпка от мен Hug

# 8
  • Мнения: 4 111
На шапоана Johnson's baby shampoo на johnson&johnson пише, че съдържа:
Aqua, coco-glucoside, sodium lauroamphoacetate, sodium laureth sulfate, citric adid, plysorbate 20, peg-80 sorbitan laurate, peg-150 disterate, polyquaternuium-10, sodium benzoate, parfum, Cl 47005, Cl 45985
Аз не виждам нещо от изредените "опасни" в-ва.
А парфюма виждаш ли го? Там е!
Който ми препоръча козметичен продукт без парфюм и парабени има почерпка от мен Hug
Това, че има парфюм не означава, че има формалдехид.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 12:56 от Лилянчо

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Парфюмите съдържат формалдехид.
А парабените не са по-малко опасни, и те могат да доведат до рак.

# 10
  • Мнения: 4 111
Това, че има парфюм не означава, че има формалдехид.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ти очакваш да напишат в съдържанието "формалдехид" ли?

# 12
  • Мнения: 4 111
Не, надявам се да не съдържа.
Кои съставки са парабени? Да потърся продукти без тях.

# 13
  • Мнения: 2 110
Аз намерих един човек ,който е много в час с тези неща ,писала съм му и чакам да ми отговори. Конкретно и за Johnson's baby и за друга козметика, ако има такава .

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ето две статии за токсичните съставки в козметичните продукти:

http://www.lekar.bg/news-99/info-491/%D0%9A%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0 … %B0%D0%B2%D0%B5?/

http://pudriera.com/index.php?mode=statii&id=239

В подфорум Хомеопатия, билколечение, алтернативна медицина има тема "Алтернативната козметика"- и от нея има какво да се научи Peace

Общи условия

Активация на акаунт