Операция при счупен крак?

  • 10 078
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Здравейте,
миналата година майка ми си счупи много лошо крака и последва операция. Сега, след една година, когато наближи времето да свалят протезите лекарят е установил, че мястото около тях се е калцирало и премахването им ще бъде сложно. Един специалист я съветва да не ги сваля, а друг и казва - да ги свали. Искам да попитам някой от вас, който е имал сходен проблем - за добър специалист ортопед. И  кое е по-добро като вариант относно протезите - да се носят или да се свалят?

# 1
съпругът ми си счупи крака, последва операция,  сложиха му пирон - 34см.. Сега през септември ще изваждат пирона, и много се надявам всичко да е наред.Би било добре да се консултираш поне с още един лекар-ортопед.Искай да ти обяснят надълго и на широко,какво да очаквате и при двата случая - ако не сваляте протезите и ако ги махнете. Все пак това е чуждо тяло- няма ли да създаде проблеми след години?
Стискам Ви палци и успех!!!

# 2
  • Мнения: 822
Благодаря   bouquet
Ще се консултираме непременно !

# 3
  • Мнения: 81
Д-р Андреев. Работи в Пирогов и Горна баня.
Консултирайте се с него по възможност. Добър специалист травматолог.

# 4
  • Мнения: 3 736
Аз съм с три импланта - 15 см пластина на пищяла и 2 пирона в глезена, след счупване. Операцията беше през 2002 до момента нямам никакви проблеми с чуждите тела, да чукна на дърво. Оператор ми беше д-р Йотов, в Пирогов. Каза, че ако някой ден пожелая, ще махнат имплантите, но засега не виждам нужда.
Имам и позната, която си носи пироните към трийсетина години и също няма проблем.
Наистина трябва да се проучат и двата варианта, защото всяка операция си е травма и ако не е наложително мисля, че е по-добре да не се прави.

# 5
  • Мнения: 822
Много благодаря за отговорите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт