Имунизационните календари у нас и в чужбина.....?

  • 513
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Мами от Западна Европа, кажете ми има ли разлика в задължителните имунизации у нас , в Бг,  и в останалите европейски страни. Възрастта, която ме вълнува е от раждането до 2 годинки. На Мая засега са й сложени 2 хепатитни, БЦЖ, и 3 ДТК+ полиомиелит. Преди да заминем ще й сложат още една хепатитна. Тук в Бг други няма до 1г и 2 м., когато се слага рубеола, морбили и паротит.
Има ли голямо разминаване с ваксините "отвъд"  Wink

Последна редакция: вт, 09 авг 2005, 10:56 от Vilione

# 1
  • Мнения: 2 452
Това, което много сме дискутирали е ХИБ ваксината, к. е задължителна по света, а не е в България; не зная дали във Франция правят противохепаптитна ваксина толкова рано и дали изобщо правят противотуберкулозна. Тук има френски мами, те ще ти кажат най-добре.

# 2
  • Мнения: 819
Простете невежеството ми, но ХИБ ваксината срещу какво е?

# 3
  • Мнения: 2 452
Простете невежеството ми, но ХИБ ваксината срещу какво е?
хемофилус инфлуенце менингит

# 4
  • Мнения: 39
Za tezi, koito durzjat na vaksinata sreshtu HIB, moze da se porucha i zakupi v BG, no trjabva da se napravi zadulzitelna konsultacija s pediatur otnosno tova, v kakva kombinacija i koga. V moja sluchai, HIB beshe v kombinacija s DTP/Polio, toet 5 v edno. (diftert, koklush, tetanust/polio/HIB).
Milsla che v Bulgarija tazi kombinirana vaksina  vse oste ne e dostupna, no moze i da gresha.
Tui kato as i supruga mi ziveem i rabotim v kosovo, reshihme da imunizirame dushterja ni v  Gurcija. Kalendarut e dulu gore sushtija, no tam veche se izpolzvat kombiniranite vaksini, za koito spomenah (mezdu drugoro te imat i mnogo protivnici) i amplitudata mezu tjah e 6-8 sedmici sravneno s 4-6 v Bulgarija.

Tsvet

# 5
моята дъщеря е на 8 м. Живеем в Холандия. Досега са и слагали 3xДТК+ полиомиелит + hib и  2 x хепатит. Май няма разлика...предстоят и още 2 имунизации- на 11 и на 14м.

Общи условия

Активация на акаунт