поредния въпрос за фолиева киселина

  • 1 445
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 89
По време на бебе правене и двамата партньори ли трябва да я пият или само бъдещата мама ?

# 1
  • Мнения: 2 013
Само бъдещата мама!  Peace

# 2
  • Мнения: 1 844
аз знам,че е полезна и за двамата,когато се бебеправи,но за бъдещата мама е направо задължителна. Peace

# 3
  • Мнения: 3 294
Може да приемате и двамата фолиева киселина , няма да ви навреди , напротив само ще спомогне  Peace

# 4
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Може и таткото по желание, но бъдещата мама ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

# 5
  • Мнения: 81
за мамата е задължително.

# 6
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Няма пречка да се приема и от двамата партньори. Само от вас си зависи това решение. Едно обаче е напълно сигурно - за нормалното развитие на бебчето, бъдещата мама трябва да я пие на всяка цена. Peace

# 7
  • Мнения: 93
За мама-та задължително, а за таткото  newsm78 честно казано незнам как би му подействало newsm78

# 8
  • софия
  • Мнения: 2 140
За таткото незнам,но за мамата е препоръчителна.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
И таткото дядо попе...и таткото

# 10
  • Мнения: 598
И таткото дядо попе...и таткото

 Peace Леле, Херка, взе ми думите от устата, с теб си приличаме мноого Heart Eyes Hug

# 11
  • Мнения: 568
Бе, не знам за таткото... Аз давах на мъжо няколко месеца подред всеки ден, докато не попаднах на статия в нета, според която приемът на фолиева киселина от мъжете можел да доведе до дефекти в ДНК-то на спермата...  Shocked  ooooh! Не знам дали е вярно, но аз за всеки случай спрях да му давам  Rolling Eyes

Ще взема да я изровя тия дни тая статия и ще я постна тук....

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Сакън недей Stop Докторката д-р Даскалова /която прави спермограмите на моя мъж/ подчерта, че той трябва да пие фолиева киселина.
Така, че смело.

# 13
  • Мнения: 568
Хм,  newsm78 ето го линкът, в който прочетох горното твърдение за негативното влияние на фолиевата киселина върху ДНК-то на спермата http://usmihnise.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=69&start= … amp;sk=t&sd=a

Там Съвет номер 10 се отнася точно за фолиевата киселина. Интересното е, че в подкрепа на твърдението си, авторката е дала линк, в който пък се говори точно обратното - че фолиевата киселина повишава плодовитостта при мъжете...  newsm78 newsm78 ooooh!

И тъй като не намерих други статии, според които фолиевата киселина влияе зле на спермата, то заключавам, че по-горе просто е станала грешка в превода или недорузомение...

Сори, че ви заблудих и аз, но по-добре стана така, че да изясним нещата...  Crazy

# 14
  • Мнения: 2 013
Мхм,това не го знаех!Дори не предполагах.
За другия път ще знам!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт