Как готвите коприва?

  • 32 564
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 180
Аз я приготвям по старовремска рецепта,както я е готвила прабаба ми-с яйца,сирене и брашнена запръжка.Панирах веднъж-никой не я хареса.Дали знаете някоя по-засукана рецепта,въпреки че с една коприва какво ли може да се засуче... newsm78
Поздрави  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 001
Коприва всякак обичам,но най-много на сурова салата с олио и лимонов сок  Crazy Crazy Crazy Crazy

Измитата коприва се посолява и с ръкавици се стрива между дланите на ръцете.Така не жили.Нарязва се на ситно и се овкусява с олиото и лимоновия сок.

# 2
  • Мнения: 4 343
1 като спанак -супа
2 с ориз а може и гъби на фурна.....евентуално агнешко
3 каша

# 3
  • Мнения: 52
Аз правя от коприва само супа, приготвям я по същия начин като от спанак или лапад.

# 4
  • Мнения: 1 113
Единственият начин да накарам някой вкъщи да яде коприва /освен себе си/ е да я направя на салата с кисело мляко. Рецептата е като на салата Снежанка- мляко, чесън /пресен/, сол и малко олио/зехтин, само че с попарена и накълцана коприва вместо краставица. Аз не слагам цедено мляко, става и с обикновено. Счуканите орехи са задължителни.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 15:20 от Safo

# 5
  • Мнения: 4 406
Майка ми ме научи от малка - запържена коприва отгоре чукнати няколко яйца

# 6
  • Мнения: 2 110
Преди години леко сварявах копривата и после я претривах през ситото, за да я направа на каша, сега вече се продават готови пюрета и ако искаш може да ползваш и тях. Аз коприва правя по следният начин: задължително я готвя  с бекон или някакво месо /по избор/, правя застройка от яйца ,сирене и кисело мляко.

# 7
  • Мнения: 22
Ето и от мен една рецепта за копривени кюфтенца - страхотна разядка.
Копривата се попарва, може и малко по-дълго.След което се нарязва на ситно , добавя се яйце ,брашно, може и малко намачкано сирене, сол ,подправки.Тази смес трябва да стане като по-гъста каша след което с помощта на лъжица се изпържват като кюфтенца.Готовите кюфтенца се понасят със сос от кисело мляко и копър.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 858
и аз я правя на супа, просно защото не знам по друг начин как. Обаче от темата си харесах двата вида салатки  Heart Eyes Ще пробвам  Sunglasses

# 9
  • Мнения: 1 352
Коприва и спанак може да направите и като зеленчуков пай.
Задушавате пресен лук, праз, морков, картоф, чушка, спанак или коприва, добавяте подправки - чесън, червен пипер, сол.
 1 лъж. пшенично брашно и 1 лъж. царевично брашно смесвате с прясно мляко (аз го правя на око), чуквате 2-3 яйца и разбърквате всичко, да стане горе-долу като смес за кекс. Изсипвате в тавичка и печете. Получава се коричка отгоре, става нещо като мусака, реже се на парчета и се сервира с кисело мляко. Мисля да правя скоро, дано се сетя да го снимам.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 354
Аз готвя коприва по рецепта от баба ми. Сварена и пасирана (или нарязана на ситно) коприва се смесва с запържен лук и червен пипер (ако искате може и брашно; аз лично добавам размито брашно към края, за да се сгъсти гозбата). Застройва се с яйца (две-три) и прясно мляко. Добавя се задължително чесън и девесил. Сервира се с натрошено сирене и орехови ядки. Сигурна съм, че ще ви хареса.

# 11
# 12
  • Мнения: 830
Аз до сега с коприва съм правила само супа, обаче след като изчетох тази тема със сигурност ще пробвам поне една салата, и някоя друга гозба. Само малко да стопли времето и да отидем на лозето за коприва.

# 13
  • Мнения: 694
Здравейте момичета по това време къде мога да си намеря коприва но прясна има ли вече по пазарите? Wink

# 14
  • Мнения: 5 001
Здравейте момичета по това време къде мога да си намеря коприва но прясна има ли вече по пазарите? Wink
Има,продават бабите по пазарите вече...Ако можеш да си набереш отнякъде е най-добре,защото ще си сигурна ,че е брана от чисто място..

Общи условия

Активация на акаунт