хомеопатията като средство за лекуване

  • 1 011
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
привет на всички мами!
много съм притеснена,синът ми е на годинка и през 2 седмици е с много тежка хрема, вторият път и с възпаление на гърлото и ушетата-съответно сме все на АБ...
това ме съсипва,аз самата съм много против лечение с АБ, чувала съм какви ли не методи-клеева тинтура,сребърна вода, морска вода.....
дайте ми някаква инфо за всичко това и за други средства за лечение
СЪЩО:
КООРДИНАТИТЕ НА ДОБЪР ПЕДИАТЪР-ХОМЕОПАТ В ПЛОВДИВ!
писна ми от виброцил,коларгол,зинат и какво ли още не.............
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Моето педи по ЗК не е точно хомеопат , но лекува основно с това ако не е наложително и спешно АБ.Ако решиш пиши на ЛС , но чак добра , не гарантирам на два месеца сме и нямам много впечатления , но сме разговаряли на тази тема и с мами , чийто деца са при нея също.За това е и избрах.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Май не съм чувала за педиатър -хомеопат в Пловдив... newsm78

Кво те интересува за кл. тинктура, сребърната вода и морската вода? Има ги във всяка аптека. Има теми тука във форума за тях, всъщност, за морската вода не съм сигурна, че има...

Вършат работа, може да ги ползваш.   Peace
За кл. тинктура не съм много сигурна, че не сте малки, но тук прочетох, че може и за по-малки бебета.

Успех!

# 3
  • Мнения: 29
сдобих се със следната информация:

[b]Срещу хрема [/b]

Бадемово масло. Подходящо е при хрема на алергична основа. Слага се в носа 5- 6 пъти по З- 4 капки.

Лайка. Една супена лъжица лайка с 1 чаена лъжица мед и 100 г вода се варят, докато водата остане наполовина. Прецежда се, изстисква се през марля или тензух. От тази отвара в носа 5- 6 пъти на ден се капят по 3- 4 капки във всяка ноздра. Дава добър ефект при водниста хрема и запушен нос. Препоръчва се за бебета и малки деца.

Захаросан мед. По едно парченце, колкото грахово зърно, се слага в двете ноздри. Помага и при синузит.

Homeoplasmine на Boiron. Капките се слагат в носа 2 пъти дневно при водна хрема и при запушен нос.

Клеева тинктура. 5-10 капки в 10 мл вода се използват като капки за нос. 5- 6 пъти дневно по 3- 4 капки в лявата и дясната ноздра.




бихте ли дали мнение по горе-посоченото...говорим за детенце на 1 година????

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Ползвала съм ги всичките. На децата също, без меда и хомеоплазмина в носа, ама моите са големи вече.  Wink
На 1г. като са били, съм ползвала само рецептата с лайката и физ. разтвор /или морска вода/. Също съм мазала и масажирала отвън носа на детето с мас. Тези неща съм ги правила по препоръка на педиатъра на децата, когато са били на и под 1г.   Peace
Захаросаният мед, от опит да ти кажа: щипе и пари, много е неприятен, слагала съм си го аз. Иначе помага. Но за деца не става, определено. Особено пък на 1г.

Ама къде е връзката с хомеопатията тука... newsm78 Това е народна медицина. И има доста рецепти, които може да видиш тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=307428.0
http://myshop.bg/vanga/prescriptions.html

# 5
  • Мнения: 29
да но нали меда не се препоръчва до 2г. за да не направи алергия???

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Да, по принцип. Но ми е изписвано на децата лайка с мед като чайче и в носа. От педиатъра. Под и около годинката.
И помага.  Peace
Не те агитирам да го слагаш, просто споделям.
Ако решиш, първо говори с педиатъра на детето, естествено...

# 7
  • Мнения: 29
а какво ще кажете за сребърната вода?

Общи условия

Активация на акаунт