Моля за съвет относно ремонт

  • 1 054
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 365
Здравейте. В момента сме в ремонт #Crazy  Жилището се намира във вътрешен двор и кухнята е отделена на около 4 метра от останалите стаи. Иска ми се да направим накаква връзка между тях, защото зимата е много неудобно да се минава през двора. Мислех си за вариант винкели и полиетилен, както в заведенията си покриват летните градини. Някой от вас има ли такъв опит, към какъв специалист трябва да се обърна, колко парички ще излезе (възможностите ми не са много големи засега) Ако на някой му хрумне друга идея за съединяването на двете помещения, моля да ме посъветва, много ще съм благодарна   bouquet

# 1
  • Мнения: 59
можеш ли да пуснеш снимка? Това което слагат на заведенията е 30 лв./кв.м.

# 2
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Направете това помещение, отделено от кухнята т.нар. лятна кухня, а в самата къща си направете отделно кухненско боксче. Не виждам друг начин да стане удобно и функционално.

# 3
  • Мнения: 5 899
Ако си струва и къщата позволява-защо не го затворите с дървена конструкция или дори иззидате с итонг.Да стане нещо като коридорче към кухнята.
Но ако търсиш специалист-обърни се към инженер-конструктор.
Това винкел с полиетилен-ами грозно ми звучи.И не е сигурно дали ще е много по-евтино и колко ще е трайно.

# 4
  • Мнения: 505
Така без план на жилището, без снимка и като не знаем нито колко е голямо, нито какви и колко хора ще живеят, съвсем наизуст - не може ли това помещение, дето е на 4 метра, изобщо да поеме някакви други функции, а кухнята да си е при вас? Кабинет, склад, работилница някаква. Лятно убежище също - защо не. Но кухня на основно жилище - наистина ще ти бъде трудно. Ще трябва наистина да се иззида коридор покрай стената от жилището до кухнята, май не е токлкова скъпо.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 365
Направете това помещение, отделено от кухнята т.нар. лятна кухня, а в самата къща си направете отделно кухненско боксче. Не виждам друг начин да стане удобно и функционално.
Ако имах някой-друг излишен квадратен метър от стаите, с удоволствие, но нямам...стаите са общо 25 кв. м- спалня и хол
Ако си струва и къщата позволява-защо не го затворите с дървена конструкция или дори иззидате с итонг.Да стане нещо като коридорче към кухнята.
Но ако търсиш специалист-обърни се към инженер-конструктор.
Това винкел с полиетилен-ами грозно ми звучи.И не е сигурно дали ще е много по-евтино и колко ще е трайно.
Ако имах и някой друг излишен лев...също  Laughing
Идеята ми е точно такава, да стане като коридор, колкото да не трупа сняг и да не ни вали дъжд като преминаваме, тъи че грозно-негрозно май нямаме друг вариант до 1000 лева примерно...
можеш ли да пуснеш снимка? Това което слагат на заведенията е 30 лв./кв.м.
ето една импровизирана рисунка http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11158847 С пунктира е мястото, където искам да бъде това коридорче
Към каква фирма трябва да се обърнем за това което слагат по заведенията? Ако наистина е 30 лв квадратният метър, може и да се вместим в бюджета...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 617
Здравей,
Ние си сложихме нещо като втори таван на терасата (понеже от горната течеше ужасно, като самия покрив излиза навън като стреха и извежда водата. От поликарбон е. Имах едни брушури на фирма Бестимекс бяха ако не се лъжа. Предлагат такива плоскости, но тогава не предлагаха монтаж (говоря преди 3-4г.) Различните дебелини бяха с различни цени. Нашата е мисля 1см. Дадоха ми тел. на едни УЖ майстори. За покрив около 10м2, с плоскости, винкели, доставка и монтаж на 6-ти етаж излезе 1100лв. Бяха  взети грешни мерки и около 10см не достигаха. Обещаха да сложат още едно парче следващата седмица...още ги чакам  Mr. Green .След като съседите си сложиха фибран на терасата дефекта се скри, но още ме е яд...
  Провери дали някои фирми за дограма не предлагат и такива конструкции...

# 7
  • Мнения: 1 731
Ако си струва и къщата позволява-защо не го затворите с дървена конструкция или дори иззидате с итонг.Да стане нещо като коридорче към кухнята.


 Peace И аз съм на това мнение.

# 8
  • Мнения: 59
за първото ти решение се обърни към фирми за дограми и щори. В случай, че възнамерявате да живеете 2-3 години там е по- добре да инвестираш сумата и да си направиш още една стая. Фундамент, малко зидария, с което прецениш, че е по- добра цена /в случая ти трябват само 2 стени/ и леко наклонена плоча отгоре /и тук можеш да спестиш в случай на необходимост с временен гофриран покрив/. В момента има много строители без работа и можеш да потърсиш 2 човека, който да свътши всичко за една седмица.

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
4м коридор, покрит за 1000лв  Thinking Трудна работа, да не кажа невъзможна, то само един стъклопакет е толкова. Ако сложите само итонг, без прозорци +покривна конструкция пак не става... Консултирайте се със строителна фирма, ще ви дадат няколко оферти и ще си прецените кое ви устройва.

# 10
  • Мнения: 1 849
А защо не си направиш една кухня на мястото отпред вдясно (до стаите). Отваряш 1 врата към къщата, зида се с итонг 3 стени и покрив на греди, талашитени плоскости и залепващо покритие с промазка (керемиди). За 1000 няма да стане, но за 1500 лв. може би, ако викнете и приятели.
А другото остави за лятна кухня или допълнителна стая  newsm78

# 11
  • Мнения: 2 803
Направете това помещение, отделено от кухнята т.нар. лятна кухня, а в самата къща си направете отделно кухненско боксче. Не виждам друг начин да стане удобно и функционално.
И аз съм на това мнение.

Общи условия

Активация на акаунт