Какво давате за червено гърло?

  • 88 777
  • 71
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми е със зачервено гърло /казва, че я боли/ и температура. Следобяд сме при педиатъра ни, но отсега си знам, че ще ни предпише антибиотик... Laughing Аз естествено не мисля да избързвам, защото й видях гърлото и няма налепи, а е само зачервено. Какво обаче да й давам за облекчаване на симптомите? Нямам опит с болно гърло, защото досега нямам спомен да я е боляло, освен като кара скарлатина. Освен за Тантум верде, за друго не се сещам, но като сме го ползвали друг път не е имало ефект  Thinking

# 1
Леден сладолед или близалка от ледените или просто лед да посмуче. Не се шегувам.  Peace

# 2
  • Мнения: 804
На моята дъщеря като и се зачерви гърлото,което се е случвало веднъж-да има и болки-и правя хладък чай с мед и лимон и и давам бонбони за смучене-Нео ангин,Олипс.Не избързвай с антибиотика,лекарите изписват същите за да се застраховат.Понякога и отривам гърлото с мед и сода,гадно е но ефикасно.Може и студена минерална вода с лед-успокоява много,даже са ми препоръчвали в такива случаи сладолед или кока-кола.

# 3
  • Мнения: 38
 Давам хомеопатични Хомеожен или Хомеовокс и двете са за болки в гърлото

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Тантум верде спрей. Редовно прибягвам до него.
И мед с лимон.

# 5
  • Мнения: 14 654
Ако го боли - бонбонки олипс с евкалипт. Това тантум верде е за деца над 5 години, а го изписват и на 2-годишни.

# 6
  • Мнения: 2 082
гаргари с лайка,изцеден сок от лимон,солен разтвор...аз туширам с гранофурин и минава бързо

# 7
  • София
  • Мнения: 3 742
Тантум верде,бонбони за смучене.

# 8
  • Мнения: 2 070
Биопарокс,не е приятен,но е много ефикасен,и Стрепсил-интензив,половин час след приема му,болката се облекчава значително

# 9
  • Мнения: 100
И аз ползвам Биопарокс.Винаги има ефект.А също така и натривам гърлото с разтвор на Йодасепт.Малко е неприятно.Но е за предпочитане пред антибиотика.

# 10
  • Мнения: 4 335
Ако го боли - бонбонки олипс с евкалипт. Това тантум верде е за деца над 5 години, а го изписват и на 2-годишни.
В сьщност на листовката пише над 6 години,а на нас ни го изписаха дори на 1г. Rolling Eyes

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
Хладък чай от лайка с мед - много, през целия ден вместо вода. Лимон. Само мед, така с лъжицата. Сладолед.  Peace
Ако има налепи: компрес с извара.

# 12
  • Мнения: 2 865
Доста пъти на дъщеря ми съм давала хомеопатични на боарон по предписание на личната лекарка, която се занимава и с хомеопатия и се е оправяла само с тях.

# 13
  • Мнения: 7 201
Доста пъти на дъщеря ми съм давала хомеопатични на боарон по предписание
Peace И аз това-Беладона.
Тантум верде също пръскам.

# 14
  • Мнения: 2 110
Измивам 4-5 ореха ,чупя ги с черупките и ги заливам със студена вода около 300мл.. Варя на слаб огън 5 минути и оставям да изстине с черупките. Като се охлади прецеждам и слагам на вкус мед. Няколко дни по няколко такива чая .

Общи условия

Активация на акаунт