Нужна ми е помощ

  • 695
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
 Weary Никога не съм имала редовен цикъл!!!  Посетих мн лекари и накрая ми направиха хормонални изследвания. Оказа се че виновникът за моето неразположение години наред е прогестерона (мн под нормата е). Педписаха ми Дуфастон, но проблема е в това, че аз съм с  мн дълък цикъл (никога не е бил 28). Трябва да пия Дуфастон от 16 ден на цикъла, НО ПРИ ТОЛКОВА ДЪЛЪК ЦИКЪЛ НЕ ЗНАМ ДАЛИ ДА БРОЯ ОТ ПЪРВОТО КЪРВЕНЕ ИЛИ ДА БРОЯ НА 28 ДНЕВНАТА СХЕМА, ЗА ДА СЕ РЕГУЛИРА. Поради вечното закъснение съм мн притеснена, сега го пия на системата  28 дни, но мн ми закъснява. АКО НЯКОИ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ СЪВЕТ ИЛИ ПРИМЕР СЪС СВОЯ ЛИЧНА СХЕМА ЩЕ СЪМ МУ МН БЛАГОДАРНА!!! newsm17
   И ОШЕ НЕЩО, ДАНО НЕ ВИ ОТЕКЧАВАМ ВЕЧЕ, ЗАМИСЛЯМ СЕ newsm12  ДАЛИ ДА НЕ СИ ВЗЕМА ТЕСТОВЕ ЗА ОВУЛАЦИЯ И ТАКА ДА СЪМ СИГУРНА ЧЕ ПИЯ ДУФАСТОНА СЛЕД НЕЯ КАКТО ТРЯБВА, ВМЕСТО ДА РАЗЧИТАМ НА СЛУЧАЙНОСТТА???  (някой може ли да ми даде инфо колко струва 1 тест) smile3525  БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 1
  • Мнения: 850
    Здравей , миличка ! Аз съм със същия проблем и пия дуфастон , до сега по предписаниего пиех от 16 ден на МЦ то , 10 дни 2 по 1 път , но след като и моя цикал е дълъг , този месец реших да го започна след Овулацията , защото инае той я подтиска ! Моя съвет е да започнеш да си мериш базалната температура и а си направиш графика и междувременно да си правиш и тестове за Ову , така след като  установиш ще започнеш да го пиеш и Дуфастона !
      Дано ти е станало ясно ! Хубав ден  Hug Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 2
БЛАГОДЯРЯ ТИ mmmshushy80 ЗА БЪРЗИЯТ ОТГОВОР, ЩЕ ПОСЛЕДВАМ СЪВЕТА ТИ. omm smile3525

# 3
  • Мнения: 850
   За нищо дано е от полза , трафика можеш да си направиш в бейбе план , програмата автоматично отчита Ову , след като редовно си ннасяш температурата !  Hug

# 4
  • Мнения: 395
samanta_pk, поговори с лекаря си и изискай от него да отговори на всичките ти въпроси. Не можеш да ползваш чужди схеми или сама да си определяш лечението, при всеки е индивидуално според случая. Това не е витамин С.
Преди време и аз пих Дуфастон от 16тия ден за десет дена. И моят цикъл е по-дълъг и съответно овулацията беше по-късна. За да има ефект, лечението трябва да продължи няколко месеца, за да се скъси цикъла и да се измести овулацията.
Тестовете за ову, ако не се лъжа струваха 10лв. (5 ову теста и 1 за бременност)
Успех и не храни големи надежди първите няколко месеца от лечението.  (казвам ти го с добри чувства и от опит, защото много боли когато имаш големи очаквания) Hug Hug Hug
P.S. Задължително на шест месеца ходи на профилактичен преглед при мамолог.
Също така, ако имаш секрет от гърдите, уведоми гинеколога си.

Общи условия

Активация на акаунт