диета след премахване на жлъчката

  • 4 762
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 428
Привет !
На майка ми преди месец  и премахнаха жлъчката,но така и никоя не и обясни с какво трябва да се храни.Търсих в гугъла ,но нищо не открих за следоперативния период.А знам,че има някаква диета.
Ще съм ви благодарня ,ако помогнете!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 877
Братовчедка ми ядеше само ориз,без подправки,варени картофи - изобщо само меки храни.предполагам макароните и такива изделия също може да се ядат.Никакво кафе,газирано,алкохол,боб,леща,зеле и т.н.

# 2
  • Мнения: 1 512
Трябва да избягва пикантна,мазна,пържена храна,шоколад,кафе,алкохол.Сурови плодове и зеленчуци не се препоръчват в продължение на 3-4 месеца след операцията, но зеленчуците могат да се употребяват варени, във вид на пюре, а плодовете - във вид на компоти.

# 3
миналата година и аз я махнах, по безкръвен път, и спазвах диета само първата седмица- нищо пържено, нищо мазно, никакви ядки и газирани, но кафе пиех на 3-тият ден още. След това започнах малко по-малко да разширявам менюто

# 4
  • Мнения: 1 877
миналата година и аз я махнах, по безкръвен път, и спазвах диета само първата седмица- нищо пържено, нищо мазно, никакви ядки и газирани, но кафе пиех на 3-тият ден още. След това започнах малко по-малко да разширявам менюто
Леле,а моята братовчедка повече от 6 месеца спазваше диета!Ти много бързо си влязла в джаза Simple Smile

# 5
Определено!
Зная, че при обикновенните операции, доста дълго се пази диета, но аз до 1мес. вече си хапвах всичко.Разбираше в нормални количества.
С кафето прекалявам доста! Thinking

# 6
  • Мнения: 53
Аз преди 40 дни се оперирах лапароскопски и от 20-я ден си хапвам нормално с изключение на забранените храни-пържено, мазно, кафе, газирано и т.н. Няколко пъти съгреших с шоколада, но за щастие не почувствах болка. Относно пресните плодове и зеленчуци- аз да ви кажа си ги хапвам и тях Simple SmileМай доста съм се поотпуснала, та въпроса ми е нормално ли е вече да си позволявам почти от всичко?

# 7
zdraveite predi 10dni mi maxnaxa jl4kata 4ystvam se dobre no nqmam apetit tova normalno li e? smile3505 smile3505

Общи условия

Активация на акаунт