Васерман

  • 28 800
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 607
   Колко струва васерман с направление от джипито ?
   Как мога да си направя васерман безплатно?

# 1
  • Мнения: 478
Танюшка,
през гп би трябвало да струва 2.4 лв потребителска такса + 3 лв венепункция(вземането на кръв) в лабораторията, самия тест ако се прави платено е около 8 лв + такса венепункция 3-5лв.
За безплатните варианти незнам, дано други тук се включат, струва ми се че може да има някакви кабинети като например "семейно планиране" или "хеи"

# 2
  • Мнения: 478
Танюшка, ако не ти е само за документ а наистина си имала рисково общуване и се съмняваш, редно е да си го направиш сега теста и още веднъж в третия месец от подозираното инфектиране, в началото може да не покаже положителен резултат - дълъг инкубационен период.

# 3
  • Мнения: 9 077
Бременните го получават безплатно, иначе най-евтиният начин е с направление от джипито, както вече са ти писали Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
В държавните кожни клиники го правят безплатно.Поне във Варненската е така,както и теста за СПИН.

# 5
  • Мнения: 9 077
Аз моя си го правих точно в кожния диспансер на Пловдив и ме "глобиха" 10 лв. Rolling Eyes
Чудесно е че при вас е безплатно, дано има идруги места Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
   Колко струва васерман с направление от джипито ?
   Как мога да си направя васерман безплатно?


С направление струва 5 лева. Иначе беше 14 лв мисля.

# 7
  • Мнения: 2 110
 newsm78 от това което чета, чак сега разбирам ,че аз като бременна съм била излъгана ,защото си ги плащах и то имам спомен за 20-25 лева ?!

# 8
  • Мнения: 959
Миналата седмица си правих васерман, за яслата на малката.
Личната казаха, че си е платен(принципно) и заплатих 6.50лв.
Ама от прочетеното до тук, направо се чудя, за едно и също, ли става въпрос?! newsm78

# 9
  • Мнения: 9 077
За бременни - влиза в програмата Майчно здравеопазване и се полага по Каса.
За останалите - явно зависи в кой град и къде точно...

# 10
  • Мнения: 4 192
В сградата на АГ-то, входа отстрани и отзад, откъм бившия студентски стол, център за сексуално здраве. Правят безплатно и ХИВ ,и хепатит

# 11
  • Popovo
  • Мнения: 219
Аз съм лаборантка и мога да ти кажа,че ХИВ,Васерман и Австралийски антиген (за хепатит В) се поемат от здравна каса само за бременни.За всички останали е платено.Освен в центровете за изследване на ХИВ, а те са най-често в ХЕЙ-тата.

# 12
  • Мнения: 478
ra2 ,
Цитат
В сградата на АГ-то, входа отстрани и отзад, откъм бившия студентски стол, център за сексуално здраве. Правят безплатно и ХИВ ,и хепатит
разкажи повече за този център, такси има ли ..възрастово ограничение, бях чувала за този кабинет и не знаех дали функционира.
Значи аз съм се минала като съм ги плащала в частна лаб, само хепатити б+ц не съм тествала - дали да не питам за тях, в детство съм карала хеп А ..доколко ли е бил точно определен.

# 13
  • Мнения: 478
любопитно, най-ниската цена за WASS - 3.5 лв, която съм засичала платено е тази лаб във Видин http://www.biomed-99.com/services.htm  ...можем само да пасем в софийското поле

# 14
  • Мнения: 4 192
анонимно, без такси.Който иде, ще го изследват. Води се основно център за сексуално-трансмисивни заболявания , ама го правят веднага и без пари,така че  има ли значение какъв е центъра? Работи, малко смотано съм обяснила къде точно се намира, но не знам как по-ясно да го кажа.

Общи условия

Активация на акаунт