Здравейте,
Нуждая се от  информация относно оперативно лечение на хидронефроза при деца - какви изследвания са ви правени, при кои специалисти и къде сте предпочели да бъде направена операцията. Синът ми е на 9 години и преди около 2 месеца му бе открита хидронефроза на левия бъбрек поради вродено стесняване на уретера на изхода на бъбрека. Всички специалисти са на мнение, че лечението е само оперативно и бяхме насочени към детската урология в Пирогов. Случайно разбрах, че има възможност за лапароскопска опарция, но във Франция и за последните две години има няколко деца от България, на които им е била направена. Някой знае ли нещо за тези случаи, успешни ли са били, имало ли е някакви усложнения след завръщането в България и ако да,обърнали ли са им тук внимание ( за което са моите най-големи притеснения). Беше ми обяснено, че при нормалната операция тук болничния престой е 3 седмици до месец, докато при лапароскопската престоят е два дни и естествено е много по-малко трвмиращо за детето. Някои наши уролози са на мнение, че лапароскопската операция ( т.нар. безкръвна) не може да бъде толкова ефективна, но аз не съм убедена, че това мнение не е плод просто на липса на опит и практика в тази област. Ще бъда изключително благодарна ако споделите  всяка информация, която имате по тази тема,  а ако има родители, които вече са минали по този път, за мен ше бъда много ценно, ако споделят своя опит