Хрупкави бисквитки с вкус на карамел?

  • 5 599
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Здравейте

Дали някой може да предложи рецепта за тези бисквитки? Те са много хрупкави, твърдички, златисто-кафяви и с вкус на карамел... голяма вкусота!!!... Понякога ги поднасят с кафенце в заведенията - http://www.lotusbakeries.com/FrontOffice/BasePage.aspx?Control=Speculoos

Поздрави на всички  Grinning!!!!!!


Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 12:56 от mammma

# 1
  • Мнения: 27 524
А, спекюлоските на Лотус, с канела са те. Сега ще ти издиря рецепта, имам някъде  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 10 858
Блонди, и аз чакам, че страшно ги харесвам тези канелени бисквитки  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 99
наистина са много вкусни, особено варианта на полятите с шоколад Hug

# 4
  • Мнения: 27 524
Заповядайте  Hug

350гр брашно
250гр касонад (сигурно няма да намериш) - заменяш с кафява захар
250гр размекнато масло
1 к.л. канела
1 яйце
1 к.л. смес от индийско орехче, карамфил, джинджър и анасон
5гр бакпулвер
5гр сол

Слагате захарта с канелата в голяма купа, добавяте мекото масло и яйцето. Разбивате докато получите хомогенна, гладка смес. Започвате да добавяте малко по малко брашното. Добавяте солта и бакпулвера. Разбивате хубаво и оставяте тестото да си почива 12ч в хладилника.

Разделяте тестото на 3 топки. Разточвате на листа с дебелина 3-4мм. Режете на правоъгълни парчета с дължина 3-4см. Редите бисквитките или в обилно намаслена тава или в тава върху хартия за печене, ако не искате да са ви мазни. Печете 10мин в предварително загрята фурна на 180°/200°. Оставяте да изстинат и си ги съхранявате в метална кутия  Flutter

Може в тестото да си добавяте филирани бадеми или захар на бучици, която ще се карамелизира при печенето.

# 5
  • Мнения: 99
Блонди, много ти благодаря!!!!! Още днес ще се опитам да ги направя Wink... Много се изненадах, че в продуктите няма нищо карамелено... а на мен най- много на карамел ми напомнят...

# 6
  • Мнения: 27 524
От сместта на подправките е, те са най-важни. Имаш ли ги всички?  Thinking

# 7
  • Мнения: 99
... в момента нямам карамфил и анасон... мислиш ли че е фатално? Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 3 789
Тези бисквитки са страхотни Peace
Като живеех във Франция редовно си ги купувах, много са вкусни и ароматни

# 9
  • Мнения: 99
Тези бисквитки са страхотни Peace
Като живеех във Франция редовно си ги купувах, много са вкусни и ароматни

в БГ също ги има, но понеже са за децата, предпочитам по възможност да им ги направя и да им спестя някое и друго "Е"... Confused

# 10
  • Мнения: 27 524
... в момента нямам карамфил и анасон... мислиш ли че е фатално? Thinking

Фатално не, но няма да станат сполучливи. Затова ти казах, че е важно, за да имат същия вкус. Иначе пак ще станат, разбира се, но вкусът ще е друг  Simple Smile

И да си ги смелиш на ситен прах, да не ръгнеш клечките карамфил  Laughing

# 11
  • Мнения: 99
В такъв случай първо ще си набавя всички подправки и после ще пробвам рецептата... само анасон не знам дали ще намеря лесно... не ми се е налагало досега да купувам Thinking

# 12
  • Мнения: 1 271
анасон в аптеките  Peace

# 13
  • Мнения: 99
мерси за джокера Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 10 858
Записах рецептата, мерси Блонди   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт