Бебешки зъбешки неволи...

  • 5 157
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Здравейте мами,

На нашия палавник му избиха 4 зъба за две седмици. (На близо 8 месеца сме).
Но пък е неспокоен от 3 месеца Sick, да не говорим за последните кошмарни денонощия. #Crazy
Въпроса ми е кога се успокоиха вашите деца?
Бях чувала, че първите 2 зъба са най-болезнени, а ние сме все още меко казано ДОСТА неспокойни... Shocked
Кога ще му се види края на тази бебешка "зъбешка" неволя? Rolling Eyes  Praynig
Знам, че е индивидуално, но малко споделен опит би бил от полза.
Благодаря ви!

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Права си много е индивидуално. Ние първите 10 зъба не ги усетихме, да не говорим, че 3 от тях ги видяхме даже когато вече бяха станали големи.
Ама сега от 3 дена Crazy ooooh! долните кучешки и единия кътник ни разказват играта от всякъде Tired
Даже на милото като му кажа "Ела мама да намаже с гелче" и започва да си сочи с пръсче венеца и да вика "Ъ ъ-ъъъ" Sad

# 2
  • Мнения: 2 521
Е,ние пък сме в другата крайност.На 1г и 3м изби първото зъбче,преди месец-второто,и това е Thinking.С това темпо до първи клас ще вадим зъби май Mr. GreenДокато избиваха зъбчетата имахме и ние няколко безсънни нощи.Кучешките са най-болезнени-помня от дъщеря ми още.

# 3
  • Мнения: 258
И аз да се запиша...до сега не сме имали проблеми със зъбите, само беше вдигнал малко температура, когато избиваха 2-та горни резци, но сега кучешките тръгват и ни разказват играта Cry То температура, нерви, венците ни провървяха, неспокоен е и постоянно търси с какво да си чеше венеца, но когато аз искам да му помогна с приспособлението за миенето на зъбките, не ми дава. Дано скоро всичко отшуми Praynig

# 4
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 904
При всяко дете е строго индивидуално. При това няма значение дали децата са в едно семейство. Правила няма. Дъщеря ми изкара първите два зъби сравнително болезнено и неспокойно. След което се заредиха зъб след зъб, без никакъв проблем. Нямаше болки, нямаше температура, нямаше неразположение, абе не разбрахме кога излизат - само констатирахме поредната поява на зъбче. Синът ми е точно обратното. Всеки зъб излиза или със сополи или с течове в ушите. И е неспокоен, нервен, понякога спи лошо, плаче насън, боли го, сърби го, изобщо всички гадости накуп. Да не говорим, че някои зъби пробиват венеца в продължение на месец-два, че и повече. Просто нищо общо с кака си.

# 5
  • Мнения: 1 512
Първите два зъба излязоха само с раздразнителност,неспокоен сън,постоянно пъхане на ръцете и предмети до който се докопа в устата.Но после стана ад.Всеки зъб вадеше и вади с температура,запушен нос, почти постоянен плач,разстройство и т.н.В момента са тръгнали 3 кътника едновреденно и положението е направо неописуемо.

# 6
  • София,
  • Мнения: 4 267
Строго индивидуално е! Naughty Ние например се разболяваме почти при всяко никнене на зъб, но пък не сме нервни и по нищо не можем да разберем, че вадим зъби, няма лиги, няма гризене, няма нервничене, но пък се разболява и то понякога доста сериозно. ПО принцип май кътниците и кучешките зъби са най проблемни. НО не е цзадължително. НА нас ни остават още два кучешки зъба да ни избият. ПО късните кътници също доста трудно избиват и също болят! Crossing Arms

# 7
  • София
  • Мнения: 7 173
Е не, индивидуално е.
Каквото и да напишем тук, винаги нещата могат да са различни при твоето дете.
Аз лично така и не разбрах какво означава "проблеми при никнене на зъби".
Явно късмет.

# 8
  • Мнения: 2 090
Първите две зъбчета избиха най-безболезнено.
Следващите 4 избиха едновременно,също без проблеми.
Зора беше с кучешките зъбки и кътниците Tired,с избиването на кучешките зъбки беше изгубил апетит,ядеше само кисело мляко в продължение на две седмици.Болеше го,и си сменяше настроенията рязко,беше раздразнителен Confused.С кътниците беше вдигнал и температура.Слава Богу със съня не сме имали проблеми докато избиваха зъбките.

# 9
  • Мнения: 1 155
Аз съм чувала, че кучешките зъбки най-трудно изкарват. При дъщеря ми най-трудно й изкараха предкътниците, иначе с другите не сме имали проблеми.

# 10
  • Мнения: 344
Никнат два наведнъж.За сега нямаме проблеми.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Мажи с Пансорал, на нас ни помагаше много. При много силни болки - има едни свещички Вибуркол Н, и двете са хомеопатични и нямат ограничения за брой мазане/поставяне. Нас ни облекчаваха много при зверски болки и ревове. Peace

# 12
  • Мнения: 4 335
Индивидуално си е.Пьрвите два не ги усетих как излязоха,обаче 3-я беше някакьв кошмар.Сега още два излязоха леко,надявам се и с другите да е така.

# 13
  • София
  • Мнения: 295
При нас имам чувството, че всяка следваща двойка зъби излиза по-трудно. Първите не ги усетихме почти. Сега сме на вълна предкътници, неядене, неспокоен сън и т.н. ooooh!

# 14
  • Мнения: 9 973
ще се успокои като избият всичките

Общи условия

Активация на акаунт