Моля за мнение!

  • 1 670
  • 33
  •   1
Отговори
Закъснява ми вече 5-ти ден при редовен цикъл от 33 дни.Майка ми е оперирана от Хашимото/щитовидна жлеза/ преди около 10-тина години сега откриха и на сестра ми!Аз съм с много визок пулс около 110-120 в мин.Днес си взех направление за пълна кръвна картина и някои хормони, но мога чак в понеделник да ги направя!Правих си тест за бременност преди 2 дни - отрицателен!Дали имам гуша, дали съм бременна или е нещо друго, според вас?!!Просто полудявам от неизвестността!!Моля ви за помощ и мнение!Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 3 453
Полудяването е излишно и затормозяващо в момента!  Wink Нищо толкова не е станало, успокой се!
Ако толкова те притеснява евентуална бременност - пусни си кръвен тест. За хормоните - FT3, FT4, TSH, TAT, MAT. Следва посещение при ендокринолог.
За да си сигурна, че всичко е наред - пусни и репродуктивни хормони:
- ЛХ, ФСХ, Естрадиол - 3 - 5 ден от цикъла;
- Пролактин и Тестостерон - по всяко време.
Успех! Peace

# 2
Много благодаря направленията ми са за тези изследвания , но вече полудявам, а наистина искам да е бебчеееее  Laughing

# 3
  • Мнения: 179
Не се притеснявай, Младо_момиче,

Аз нямам личен опит с подобни заболявания, но зная, че не е задължително и ти да си ги наследила. Разбира се от факта, че майка ти и сестра ти имат проблеми с жлезата, вероятността на теб също да се развие е голяма, но не е задължително.
Дано да има бебче пръст в твоето закъснение и дано всичко да е наред!
И бих искала да кажа още, че има толкова много майки, които са с проблем на щитовидната жлеза и имат страхотни дечица.
Искам да те посъветвам да ограничиш притесненията и полудяването, те в никакъв случай не влияят добре, нито на едно бъдещо бебче, нито на функцията на щитовидната жлеза.
Наложи си го да не се притесняваш, наистина, мисли си, че всичко ще се оправи и ще бъде наред, и ще стане така, както трябва. (От силен стрес може да се получи такава дисфункция на щитовидната жлеза - това може всеки лекар да ти го каже.)

Успех и да споделиш, когато теста за бременност е положителен!

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 15:02 от mausidreams

# 4
Направенията са за:
-Хемоглобин
-Еритроцити
-Левкоцити
-Хематокрит
-Тромбоцити
-MCV
-MCH
-MCHC
и изследвания на урината

Сега си направих отново тест с лентичка този път, но .....нямаше 2 чертички.....може би , защото прекалено много ги желая...
И най- странното е , че нямам симптоми нито за бременност нито за цикъл.Само ме боли много кръст и от време на време получавам леко пробождане в яйчниците за по минута и така почти на всеки час...Моля ви помогнете ми!!!

# 5
  • Мнения: 3 453
Може би ще ти дойде всеки момент. Възможно е да си имала ановулаторен цикъл - случва се понякога веднъж годишно жената да има такъв. Може и да си задържала фоликул - нищо страшно. Изчакай си цикъла или отиди да си пуснеш кръвен тест - бета ЧХГ. Peace

# 6
Аз казах на личния , че се съмнявам за бебче, но той ми каза , че трябва да се изчакат 14дни закъснение......И забравих да кажа, че през 30мин ходяпо малка нужда.....

# 7
  • Мнения: 3 453
Прав е личния. Само е пропуснал да ти каже, че напразно психясваш! Wink

# 8
Да , но как да съм добре като съм в пълна неизвестност какво става?!!!!!И днес пак отрицателен тест....ужассссссссссс Sad

# 9
  • Мнения: 179
Мила,
много го мислиш - спри се!  Crazy

Вземи си най-дългия цикъл, който някога си имала до сега. И ако ти закъснява и повече от него, чак тогава прави тестове. При мен, при моята първа неуспешно завършила бременност, имах в началото само негативни тестове. Има и други жени с негативни тестове и бременни. Но изчакай наистина хубаво да ти закъснее, поне 10 дена. Не си хаби парите и нервите. Вземи една книга да четеш или ако си на работа - действай!
Спокойствие! Каквото е, такова ще е.

# 10
Много благодаря mausidreams за милите думи!По цял ден съм на работа и все се ровя във форума и като гледам как на момичетата тестовете им показват по 2 чертички откачам....Само за това мисля и не знам какво да парвя...Побърках и мъжът си с това закъснение....

# 11
  • Мнения: 3 453
Аз се отказвам.  Peace

# 12
# 13
  • Мнения: 179
Между другото исках да те попитам Вие със съпруга ти от колко време искате бебе?
Това Те интересува повече отколкото заболяването в момента, очевидно.
Мериш ли БТ (Базална Температура) или някакви такива?

# 14
Ние не го планираме, защото сме се оставили , когато стане!Не меря нищо...просто не се пазим и така...Заедно сме 3 години а от 1 живеем заедно...Искаме го от една и чакаме....все пак аз съм на 20год. и той казва , че е писано.. и няма нужда от мерки и мереници така или иначе.Ще стане когато е писано..но ми се иска да е дошъл момента...Нищо друго не интересува освен това...

Общи условия

Активация на акаунт