Отговори
  • Мнения: 522
Дъщеря ми скоро ще стане на 4 години и вече се справя доста добре с компютъра. Обича да реди пъзели и да оцветява в този сайт - http://www.dechica.com/ . Разрешавам и само по 30 минути на ден но не знам дали това е добре за нея. Пък и ако от сега се загнезди в нета после как ще я откъсна. Какво мислите вие?

# 1
  • Мнения: 7 201
Здравей,paola2.
Всеки сам си преценява за своето дете.Не мисля,че 1/2 час може да е проблем. Peace
Но моето дете(на 6г.) още не се допуска до компютъра. Naughty

# 2
  • Мнения: 1 086
Имаше период около 1 година, когато дъщеря ми искаше да играе всеки ден на комппютъра. Разрешавах ѝ за не повече от 20-30 мин/ден. После ѝ омръзна и вече 2-3 месеца не е искала да играе. Не виждам нищо лошо да си играе, разбира се не постоянно.

# 3
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 909
Моята дъщеря е на 5 години и все още не я пускам на компютъра. Има достатъчно реални пазели, които да реди, книжки за оцветяване, моливи и флумастери за рисуване и игри/играчки у дома. Само през лятото гледаше отвреме-навреме детски филмчета на компютъра, но защото бяхме на селската ни къща, където няма възможност да й ги пусна на тв например. Всъщност пред тв-екран стои само, когато иска да гледа някое филмче, което е горе-долу 2-3 пъти седмично.
Малкият обаче отсега дебне да седне и натиска клавиатурата на компа, така че незнам как с него ще се оправя. Thinking

# 4
  • Мнения: 793
Имам племеннички на 10 и на 11 години (сестрички са) ,имат компютър от 7 годишни. В началото беше голяма  борба,въпреки че родителите им определяха времето през което да играят( и те играеха много на флаш игрички).Та мисълта ми е че сега дори не се сещат да го включат,в седмицата 1 път го ползват за скайп и това е. Мисля че и  на твоята сладурана мерака ще и мине бързо,затова не се тревожи. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 511
Големият ми син ползва компютъра след градина за около час. После вечеря,играе,занимаваме се с нещо всички заедно. Не съм го ограничавала тотално от компютъра и няма да го правя. Просто времето прекарано пред монитора е строго съблюдавано от родителските тела. Peace

# 6
  • Мнения: 408
Племенниците ми имат компютри,на малкия взеха лап топ и беше на 7,сега му взела компютър с плазмен монитор.На големия също,но той беше на 9 някъде.Не ги ограничават,след като са си научили.Ако монитора е безвреден .Ти сама си преценяваш,след като знаеш как ти действа на теб можеш да прецениш колко  време да отпуснеш на детето.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 817
Аз разрешавам и на двете ми деца да гледат филмчета на компютъра, но не повече от 30 - 40 минути на ден.

# 8
  • Мнения: 1 334
Не виждам причина детето да се ограничава толкова от престоя пред компютъра няма да му стане нищо. Разбира се не по цял ден, но по 1-2 часа дневно дори е добре според мен.

# 9
  • Мнения: 1 817
Ти сама трябва да вземеш решение за това. Зависи какво е детето, можеш ли да го контролираш. Слуша ли те. Какъв е монитоера, също има значение.
Аз позволявах на Крис да се забавлява на компютъра, когато беше на тази възраст. Но добре си познавам детето и знам, че като му кажа , че е време да става и няма да ми противоречи. Позволявах му  за кратко.

# 10
  • Мнения: 7 723
Имам племеннички на 10 и на 11 години (сестрички са) ,имат компютър от 7 годишни. В началото беше голяма  борба,въпреки че родителите им определяха времето през което да играят( и те играеха много на флаш игрички).Та мисълта ми е че сега дори не се сещат да го включат,в седмицата 1 път го ползват за скайп и това е. Мисля че и  на твоята сладурана мерака ще и мине бързо,затова не се тревожи. Peace
И на моята голяма дъщеря й писна.
Отстъпва на малката (на 4г и половина), ама и тя не се задържа по много.
Вероятно причината е, че никога не съм ги ограничавала Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 42
Почти съм убедена че е по-добре пред компютъра, отколкото пред телевизора. Но за всяко семейство компютъра има различно значение. Вкъщи за дъщеря ми да стои пред компютъра, значи че тя има работа ( като мама и тати) и го приема сериозно. Оставям я да играе на игрички:  http://www.uptoten.com/kids/uptoten-home.html за около половин до 1 час на ден. Но когато я видя вперила поглед в някоя тъпа реклама по телевизията, направо подивявам. Но виж пред телевизора толкова не е оставям, дори да си гледа детските.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Разрешавам. По този начин си осигурявам спокойствие за 30-на минути, гледам след това да й отвлека вниманието от компютъра.
Предпочитам да се занимава с по-образователни игри, но вече Буквенката и Цифренката не са й особено интересни и търся други подобни.

# 13
  • Мнения: 522
Да за сега ме слуша и като и каже че е време да става от компютъра не ми възразява. Имаме лаптоп с екран който е с добра защита. Рекламите ги е научила вече наизуст и подивявам като впери поглед в тях. Не смятам че имаме проблем за сега, просто исках да разбера на тази възраст дали и вие позволявате на децата си да ползват компютъра.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
Имаше период, в който дъщеря ми сядаше да играе на лаптопа и изпадаше в истерия, когато трябваше да стане. Прецених, че не е за нея тази работа, и и забраних да сяда. След около половин година вече нямаме проблеми, а и игрите и омръзнаха, сега си има собствен компютър, на който гледа филмчета. Но и те са ограничени, само в събота и неделя разрешавам (понякога и като специална награда за послушание  Laughing.).

Общи условия

Активация на акаунт