Спиране на кърменето

  • 626
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте момичета. Как спряхте вие да кърмите? Моята лекарка ме посъветва да се стягам и да пия по-малко течности и тя сама ще спре, но нещо тая метода ми е съмнителна. Бихте ли ми дали съвет и препоръчали някакви медикаменти?

# 1
  • Мнения: 202
Това с пристягането е отживелица newsm78, но за течностите е така-ограничаваш ги и не изцеждаш(само ако е наложително , колкото да облекчи, не изцяло). За медикаменти защо не пита лекарката си? Така по Интернет да чакаш някой да ти препоръчва, не е добра идея PeaceА и според мен най-добре е да опиташ без тях, аз не съм ползвала, но четох мнения, че дават доста странични реакции

# 2
  • Мнения: 39
Ще питам да, само че друга лекарка. Тая и без това ме застреля с отговора Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 005
От значение е колко е голямо бебчето,колко пъти на ден го кърмиш,колко бързо искаш да го отбиеш и др. подробности,които биха помогнали да се ориентираме.Ако не ти е спешно отбиването,най-добре е да стане постепенно,така няма да имаш и нужда от медикаменти.

# 4
  • Мнения: 39
Кърмя го вечер и сутрин, но спи супер неспокойно (будене през 40 мин, обикновено има и едночасова игра между 3 и 5, зависи как се падне  Grinning ) и педиатърката ме посъветва да започна вечер да давам адаптирано мляко или да разменя мястото на млякото с кашата. Той е на 9 месеца и искам така или иначе до месец май да приключа с кърменето.

# 5
  • Мнения: 2 005
В такъв случай,струва ми се,че до май месец имаш достатъчно време за да отбиеш детенце плавно и няма да имаш нужда от хапчета.По-лесно по принцип се премахва сутрешното кърмене.Като се събуди,бързо му отвличаш вниманието с нещо.Вечерното трябва да си откриете вашия си начин,как да отпадне. Така кърмата ти съвсем естествено ще намалее значително и след отбиването няма да има нужда да пиеш нищо,ако почувстваш напрежение в гърдите,изцеждаш малко,колкото да ти олекне.Може да пиеш Лецитин профилактично против запушване на каналчета.Успех  Peace

# 6
  • Мнения: 454
И според мен имаш достатъчно време, за да отбиеш, без медикаменти и бабини щуротии. Моята дъщеря се отказа сама преди месец и половина. Първо махнахме вечерното кърмене, защото няколко вечери ме нямаше във времето за кърмене и тя ядеше АМ. След около седмица просто спря да се буди и за сутришното. Не си мисли обаче, че като започнеш да даваш АМ детето ще спи по цяла нощ. Няма никаква гаранция за това. Моята щерка също спи много неспокойно и се буди за игра през нощта. Откакто и давам АМ положението е малко по-добре, но много, ама много рядко се случва да спи до 5 часа без да се събуди.

# 7
  • Мнения: 39
Откакто и давам АМ положението е малко по-добре, но много, ама много рядко се случва да спи до 5 часа без да се събуди.

5 часа? Звучи ми като сбъднат сън Simple Smile

# 8
  • Мнения: 153
Съвет не мога да дам на 100%, но ще споделя моя опит! Още не мога да повярвам, че така лесно се получи!
Поисках съвет от майките, тук и те споделиха опит! Нищо от препоръчаното не помогна, пък и аз май не бях убедена напълно, че искам да спра да кърмя!
Малкият стана на 2г. и 1 м и аз реших, че му е много, особено след като започна да си бърка и да си иска, а като видеше цици (и до ден днешен) започваше да пищи от удоволствие, или пък по-лошо - щом видеше гола жена в някое списание, не ме оставяше намира, докато не му я дам да я види!....
Та...... три дни подред, го оставях да заспива с баща си! През нощта се будеше 1, 2 пъти, но пак таткото го укротяваше! На четвъртия ден - просто не се събуди!
Какво направих аз с кърмата - НИЩО! след 4 дни се изцедих малко, без да прекалявам, колкото да ми олекнат гърдите! На 10 пак и край! Това беше! Нищо друго не съм правила! Нито съм се стягала, нито хапчета съм пила! Гърдите ми слава Богу запазиха форма! И вече четвърти месец нямам проблеми!
За малкия - да си призная честно, се сеща от време на време! Например точно вчера ме попита на обяд "Мамо, моля те нека малко да цокна! Само мааалкоо!"  Simple Smile Казах му, че вече е голям мъж и   той не настоя повече!
Това е моята история!
 
На теб, желая късмет!  Heart Eyes
 
А,а забравих да кажа, че по това време малкият цокаше само вечер и от време на време сутрин, когато не тръгвах за работа рано!

# 9
  • Мнения: 189
И ние се отбихме скоро - стана постепенно и безболезнено и за двете ни. Подобно на Графи не съм правила нищо освен един път цедене през нощта, когато имах напрежение,  и това е- нито съм се стягала, нито съм пила нещо. Ако стане плавно отбиването организма получава сигнал да не произвежда кърма и естествено си спира, което е най-добрия вариант. Успех Peace

# 10
  • Мнения: 66
Моята сама се отказа , когато прояде АМ. От тогава ми спи по цяла нощ, вечер яде в 8.30 и направо сутрин в 7.30. Събужда се към 7.

Общи условия

Активация на акаунт