Помогнете ми да науча бебчо да пие кърма от шише !!!

  • 1 258
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Здравейте,искам да помоля мамите който са се сблъсквали с това да ми дадат съвет.
Бебчо е на почти 2 месеца,само на кърма сме,не иска биберон залъгалка съответно и кърма от шише Sad
Понякога се налага да изляза и да го оставя на баща му ..но това е мисия невъзможна CryПробвах да се цедя и да му дам кърмата от шише..нищо не стана плюе и не иска,мъжа ми и той опита няколко пъти..нищо.
дайте ми съвет какво да опитам и как.Много ви благодаря Hug

# 1
  • Мнения: 2 980
И ние така. Бебка е на 5 седмици и аз още не съм излизала от къщи за повече от 30 мин. Преди седмица започнахме да пробваме с шише, но тя категорично ни отряза. Биберон не понася също. Нашата педиатърка ни посъветва да започнем да работим първо с биберона, за да свикне с пластмасовия вкус, а след това да пробваме с шишето, но без да насилваме. Освен това ни каза да купим няколко различни вида биберони и шишета и да пробваме по няколко пъти, докато някое сработи. Май ще е много дълъг процес това при нас...

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Малко идеи:

Опитайте различна форма и материал на биберона (напр. вземете латексов биберон с ортодонтична форма, ако досега сте опитвали силиконов с класическа обла форма).

Затоплете биберона в топло мляко или под течаща топла вода, преди да го предложите на бебето.

Опитайте да потопите биберона в кърма преди да го предложите на бебето.

Нека съпругът ви опита да предложи биберона, докато бебето спи - или още преди да е дало ясни признаци на глад и да е станало много неспокойно.

Може да опита да храни бебето на друго място, не където обикновено се кърмите. Напр. в колата или в столчето за кола - изобщо нещо по-различно от обичайното и в различна поза, без да го гушка като за кърмене. Шишето спокойно може да се предлага, докато бебето е полулегнало в шезлонг, количка, столче за кола.

В краен случай може да му пусне нещо да го залисва - даже телевизора може да свърши работа - и да използва залисването му, за да предложи шишето.

Може да опитате да предложите кърмата и с лъжичка, някои бебета я приемат по този начин (бавно е и много се цапа, но пък ако върши работа, си струва).

# 3
  • Мнения: 95
hedra, много ти благодаря за съветите Hug
Пробвахме различни биберони ..нищо не зачита Sad
Мазах биберона с кърма,пак нищо Wink
Тати се опита  да го храни със шише пак нищо.....
Но напредък има Laughingднес смука биберон около 30 мин в шезлонга Peaceпродължавам напред
Само с лъжичка не съм пробвала,не съм сигурна дали мъжа ми ще се навие да му го оставя и да трябва да го храни с лъжичка newsm78  newsm78newsm78

# 4
  • Мнения: 344
Търпение!Ще свикне. smile3541

# 5
  • Мнения: 3 869
Аз илизах от къщата в началото, за да не усеща присъствието ми, тогава майка ми му даваше шише. Първоначално само дъвчеше биберона, изобщо не му идваше на ум какво да прави с него и го плюеше. Тогава майка ми решела да му наклони шишето, за да му тече в гърлото. След като усетил познатия вкус започнал да лочи  Mr. Green Но дълго беше на приливи и отливи, на 3 месеца имаше много случаи, когато от шишето изяждаше по 20-30 гр и ме чакаше да се върна, за да се нахрани като човек, също и нощем си е наваксвал.
С две думи, няма да се остави гладно детето, може да пие малко от шишето, колкото да се залъже, но ако е гладно и от шишето ще яде (стига да го предлага друг и ти да не си наоколо).

# 6
  • Мнения: 158
Аз имах подобен слуай и при мен се получи като сменях шишетата.Опитай може да стане нещо

# 7
  • Мнения: 14
Здравейте момичета,

Ние вече сме на 4 месеца и на мен ми намалява кърмата, но до този момент не успях да излъжа бебка да папка от шише АМ. Имам чувството, че вечно е гладна и нервна, но опитите да и предложа биба или шише, завършват със страшна истерия и рев....  Притеснена съм, че недохранвам човечето, а то става все по нервно и неспокойно, а отгоре на всичко, започна и да си смуче пръстчетата в следствие на незадоволитентото кърмене Sad

Може би е въпрос на търпение и постоянство, но това не ме прави по-спокойна Sad

# 8
  • Мнения: 346
Здравейте момичета,

Ние вече сме на 4 месеца и на мен ми намалява кърмата, но до този момент не успях да излъжа бебка да папка от шише АМ. Имам чувството, че вечно е гладна и нервна, но опитите да и предложа биба или шише, завършват със страшна истерия и рев....  Притеснена съм, че недохранвам човечето, а то става все по нервно и неспокойно, а отгоре на всичко, започна и да си смуче пръстчетата в следствие на незадоволитентото кърмене Sad

Може би е въпрос на търпение и постоянство, но това не ме прави по-спокойна Sad

Здравей! Чудесно е, че продължавате да се кърмите! Защо смяташ, че бебка не й стига кърмата и че ти е намаляла? Моля те, дай повече информация - как наддава, пълни ли памперсите, от двете гърди ли се кърмите, на какви интервали суче, по колко пъти на ден.
Иначе на прима виста мога да ти кажа, че имаш едно умно момиченце - то предпочита гърдата пред шишета и биберони и това е най-нормалното нещо! Laughing Моят съвет е да я слагаш възможно по-често на гърда, така хем бебка ще получава повече мляко, хем и ти ще стимулираш лактацията. Кърмите ли се нощно време? През нощта обикновено се стимулира производството на пролактин, който от своя страна кара гърдата да произвежда повече мляко. Можеш да въведеш 1-2 нощни кърмения, ако смяташ, че ти е възможно. Обикновено във възрастта на твоята дъщеричка, децата са доста любопитни и лесно се разсейват, а нощното кърмене е спокойно и безпроблемно и бебетата сучат и без да се будят дори.Опитай се, когато я кърмиш да сте на спокойно, тихо място, без стимули.

# 9
  • Мнения: 265
И ние сме така със шишета и биби-нещем.
От начало ми беше забавно,но като ми се наложи да излизам или не дай боже ми спре кърмата-става много сложно.Но бебо се научи с лъжичка в шезлонга и сега се моля до шестия месец поне да остискаме с кърмата,че като седи е по-лесно.
Санчес,кърми по на често,така ще се увеличи кърмата,а това че си лапа ръчичките не е признак че е гладна,нашия също ги лапа,но това е подготовка за зъбките ,предполагам.

# 10
  • Мнения: 66
И аз минах през това, опитвах какво ли не, и друг да я храни и различни шишета, но когато кърмата ми започна да намалява и тя не си дояждаше, глада я накара да прояде от шише и то АМ. Да, обаче след около половин месец после започна да отказва от мен, кърмата ми намаля още защото тя не стимулира със сукане и спря окончателно да иска от мен, колкото и да и предлагах да я кърмя. Така, че не знам колко е хубаво да се научи от шише. При мен нямаше начин, кърмата не ми стигаше, но ако имах достатъчно не бих я приучавала. Когато бебчо разбере, че има по-лесно сукане, щото от гърдата се иска повече сила от колкото от шишето, барзо предпочита на баницата мекото.

# 11
  • Мнения: 14
Благодаря много за отговорите, едва сега ги видях!!  В общи линии, така и си продължаваме, да си се кърмим, горе долу нещата се нормализираха с моята кърма, защото имах проблем за известно време ми беше намаляла, заради мастит.  Слава богу отмина този период и сега продължаваме да се кърмим с бебка. Тя си наддава много добре по половин килце на месец мисля че е повече от добре.

На 4 месеца бяхме 6 кг и 63см., предполагам, че на 5 ще сме поне 6,5.   Много препоръки и съвети, за премахване на нощното хранене слушам, но явно при нас това няма да стане. Незнам кое е правилното и кое е по-добре. Едни педиатри твърдят, че след 3 месец е по-добре детенцето да спи 6-8 часа без да си натоварва стомахчето, други препоръчват кърменето по 2 пъти на нощ. Ние се кърмим по един път, значи е добре Laughing  Шишета ще ни останат само за игра явно и ще отпочнем по-натам с лъжичката Laughing

# 12
  • Мнения: 95
Здравейте отново Hug
Близо месец след като пуснах тази тема,сме пак в изходна позиция...никакви залъгалки и никакво пиене от шише Sad
Утре имам час за фризьор и се чудя как таткото ще изкара 2 или 3 часа newsm78 Sad
Момичета,отчаяна съм ..не мога да мръдна никъде дори и за 1 час.
Приемам съвети всякакви,не искам да го храня винаги с цедена кърма но поне  когато се наложи да имаме вариант.
Благодаря ви.

# 13
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.
И ние бяхме така.Никога досега не е пил от биберон.Направо започна на 7 месеца от сламка,после чашка.Когато съм на фризьор или козметик,двамата с тати ме чакат в колата или се разхождат наблизо.Знам,че не е  идеалния вариант,но поне бях и съм спокойна,че ми е под око.
Някои бебчета така и не се научават да пият от шише.
Не можах да помогна,но като порастнете още малко ,ще разредите кърменията и ще имаш повече време за себе си. Hug

# 14
  • Мнения: 718
При нас нищо не помогна, не иска и не иска, нито биберон, нито залъгалка. В началото не настоявах, за да не свиква, сега съвсем отказва. Пробвали сме всякакви биберони и накрайници за шишета. Ако ми се наложи да я оставя, майка ми я храни с лъжичка изцедена кърма, иначе всичко отказва, дори да е много гладна.

Общи условия

Активация на акаунт