Полудневна детска ясла?

  • 2 256
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 555
Здравейте,

иска ми се да дам дъщеря си на полудневна детска ясла. Насочила съм се към частна такава, надявам се да успеем да се класираме за държавна от септември, когато да тръгне целодневно. Една от директорките, с които говорих, изрази мнение, че не било много хубаво детето да е до обяд, развалял се режима така, хубаво било да остане до следобяд. Какво мислите по въпроса? Дали ще бъде по-добре, ако оставям дъщеря ми да спи там? Дали няма да се разстройват и другите деца (спомням си, че когато бях в ДГ много завиждах на децата, които ги взимаха на обяд  Rolling Eyes)? Дали ще има проблеми от септември, когато ще трябва да тръгва целодневно?

Искам да обясня и защо предпочитам този вариант. Първо - имам да взимам след месец-два 3 изпити и държавен изпит юли. В момента цялото ми време е заето с дъщеря ми, няма на кого да я оставям. Друг проблем също ме притеснява много - много е привързана към мен. Постоянно е залепена до мен, хваща ме за пръста и ме разхожда из къщи постоянно. Освен това опитвам се да и измислям игри, но въпреки това при това лошо време виждам, че и е скучно в къщи. От новородена постоянно се събираме с други майки с деца. Включително и в това лошо време се събираме много често в детски клубове. Моето дете обаче не иска да се отдели от мен, стои в детските кътове единствено, ако ме е хванала за пръста и ме разхожда до всяка играчка. Ако аниматорите се опитат да се заиграят с нея, хванат за ръчичката или понякога дори погледнат, следва голям рев и тръшкане. Това не се случва само в клубчета разбира се, а с почти всички по-непознати хора, които се опитат да я закачат. Случва се понякога да се разплаче, само защото излизам от стаята, въпреки че баща и е при нея. Почти всички ми казват, че е период, но става все по-зле. Посещаваме детски клубчета още от около 6 месеца и подобрение няма. Притеснява ме тази зависимост и това е главната причина, заради която искам дъщеря ми да тръгне на ясла - да се социализира, да свикне, че може да и играе и без мен, да се забавлява.

Ще съм благодарна за мнение, съвет, даже и за препоръка за ясла. Живея в гр. София, Овча Купел. За сега проучвам Маргаритка, Мери-ленд и Светлина, ако имате информация за тях или за друга в южните райони ще се радвам да споделите.  Peace

(Тази тема стана нещо като 3 в 1 - хем за частни ясли питам, хем за полудневен режим, хем за привързани деца.  Mr. Green)

# 1
  • Мнения: 984
Здравей Ивон,
Така както описваш ситуацията ми се струва, че малката ще се стресира ако я оставяш за по цял ден. На мен лично идеята с половин ден ми се струва добър вариант  Peace От яслата предполагам се сърдят, защото заемаш бройка, а детето няма да е там по цял ден и няма да плащаш цялата такса...
Дано се разберете с директорката. Успех  Hug

# 2
  • Мнения: 6 441
За полудневния режим-според мен в началото е добре,но да на става постоянене(разбирай няколко  месеца).Може би седмица,две,докато свикне.
За привързаните деца-то си е нормално на тази възраст да се държат по този начин.Алекс също беше на годинка и 5 месеца,когато тръгна на ясла и имаше същите признаци на привързано дете.Очакванията ми за големи ревове и тръшканки не се оправдаха.Продължиха около 2 седмици.После всичко се нормализира и сега си ходи с кеф там.
Бих те посъветвала ти да бъдеш спокойна,когато я оставяш там.Да се усмихваш.Да и занесеш някоя любима играчка,книжка.

Аз пуснха моя малчо по същата причина като теб и много добре те разбирам.

Общи условия

Активация на акаунт